Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW R 1300 GS

BMW Motorrad založilo modelom R 80 G/S pred viac ako štyridsiatimi rokmi úplne nový segment cestovných endur. Odvtedy je BMW GS s motorom boxer v rámci danej kategórie nesporným lídrom. Aby tomu tak bolo aj v budúcnosti, rozhodlo sa BMW Motorrad pre takmer úplne novú konštrukciu nového motocykla R 1300 GS, ktorý v porovnaní s predchádzajúcim modelom ušetril pôsobivých 12 kg. Hlavným prvkom motocykla je opäť legendárny dvojvalcový motor boxer.

Séria R
·
R 1300 GS
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

(Tlačová správa v českom jazyku)

 

„Novým BMW R 1300 GS naše konkurenty znovu zaskočíme. Tento model nabízí širší repertoár schopností, a přitom je současně jednodušší a lehčí. To spolu se specifickou výbavou umožňuje podstatě boxeru GS ještě výrazněji vyniknout. Díky novému motoru, vynikající obratnosti a mimořádné kultuře jízdy bude udávat tempo na silnici i mimo ni.“ Thilo Fuchs, vedoucí oddělení vodou chlazených modelů boxer.

 

Nové BMW R 1300 GS: „Nová úroveň GS“ s novým motorem boxer a podvozkem, s výrazně nižší hmotností a celkově lepšími GS vlastnostmi ve všech směrech. 
BMW Motorrad založilo modelem R 80 G/S před více než čtyřiceti lety zcela nový segment cestovních endur. Od té doby je BMW GS s motorem boxer v rámci dané kategorie nesporným lídrem. Aby tomu tak bylo i v budoucnu, rozhodlo se BMW Motorrad pro téměř zcela novou konstrukci nového motocyklu R 1300 GS, který ve srovnání s předchozím modelem ušetřil působivých 12 kg. Hlavním prvkem motocyklu je opět legendární dvouválcový motor boxer. Jeho nová konstrukce je díky převodovce umístěné pod ním a novému uspořádání pohonu vačkového hřídele kompaktnější než kdykoli předtím. Z objemu přesně 1300 cm3 dává výkon 107 kW (145 k) při 7750 1/min a maximální točivý moment dosahuje 149 Nm při 6500 1/min. Jedná se tak o zdaleka nejvýkonnější sériově vyráběný motor BMW boxer.

Nejdůležitější vlastností nového podvozku je hlavní mostový rám svařený z ocelových plechů, který kromě toho, že je výrazně upraven z hlediska zástavbového prostoru, nabízí také vyšší tuhost než u předchozího modelu. U zadního rámu byla předchozí trubková ocelová konstrukce nahrazena hliníkovým odlitkem. Ještě citlivější reakce a větší jízdní stabilitu zajišťuje i nové vedení předního kola EVO Telelever s pružinou a přepracované odpružení zadního kola EVO Paralever.

Nový systém elektronického nastavování podvozku Dynamic Suspension Adjustment (DSA) jako volitelná výbava s dynamickým přizpůsobením tlumení a pružení a také s vyrovnáváním zatížení.
Předchozí elektronické nastavení podvozku Dynamic ESA Next Generation samo o sobě poskytovalo vysokou úroveň bezpečnosti a potěšení z jízdy v nejrůznějších druzích terénu díky dynamickému nastavení tlumení a regulaci dorazu zadní pružiny. Nové elektronické nastavení podvozku Dynamic Suspension Adjustment (DSA) jde nyní ještě o krok dále a v závislosti na zvoleném jízdním režimu, jízdních podmínkách a prováděných manévrech kombinuje dynamické nastavení tlumení vpředu a vzadu s odpovídajícím nastavením tuhosti pružení („tuhost pružiny“). Automatické nastavení klidové polohy pružiny zajišťuje vyrovnávání zatížení. Díky tomu je jízda na všech površích ještě intenzivnější. Ať už sólo, ve dvojici nebo s objemnými zavazadly – podvozek DSA zajišťuje ještě vyšší úroveň bezpečnosti, schopností v zatáčkách a komfortu jízdy.

Adaptivní regulace světlé výšky a sportovní podvozek jako tovární volitelná výbava.
Exkluzivně jsou ve spojení s podvozkem DSA jako volitelná tovární výbava pro odpružení nového modelu R 1300 GS k dispozici další dva prvky volitelné výbavy: nový adaptivní systém regulace světlé výšky a sportovní podvozek. Díky adaptivní regulaci světlé výšky nabízí nový model R 1300 GS plně automatické nastavení světlé výšky v závislosti na provozních podmínkách, čímž zajišťuje nejvyšší možný komfort, a to bez kompromisů v oblasti jízdní dynamiky či omezení náklonů v zatáčkách.

Díky o 20 mm většímu zdvihu pružin vpředu i vzadu a volitelnému sportovnímu podvozku vyvinutému speciálně pro model GS nebudou mít jezdci problém ani v terénu.

Čtyři jízdní režimy jsou nyní součástí standardní výbavy. Jízdní režim „Enduro“ pro lepší jízdní zážitky v terénu.
I ve standardní výbavě má nyní nové R 1300 GS čtyři jízdní režimy namísto tří, tím se lépe přizpůsobí individuálním preferencím jezdce. Jízdní režimy „Rain“ a „Road“ umožňují adaptaci jízdního projevu motocyklu na většinu podmínek na silnici. S jízdním režimem „Eco“ je možné dosáhnout maximálního dojezdu na jednu nádrž paliva, zatímco režim „Enduro“ umožňuje díky specifickému nastavení pro jízdu v terénu vylepšit jízdní zážitky mimo zpevněné cesty.

Matrix LED světlomety s inovativním designem ve standardní výbavě, nejmodernější LED světelné jednotky pro všechny světelné funkce, ukazatele směru integrované v chráničích rukou a světlomet Headlight Pro jako volitelná výbava.
Pokud jde o bezpečnost motocyklů a s ní související inovace, je BMW Motorrad považováno za průkopníka v pravém smyslu slova. V souladu s tím přichází nový model R 1300 GS standardně s novým, velmi malým full-LED světlometem s novátorským, výrazným světelným prvkem. Ten osvětluje silnici s nebývalou jasností, čímž zajišťuje ještě lepší viditelnost. Světelná jednotka se skládá ze dvou LED jednotek pro potkávací a dálková světla spolu se čtyřmi dalšími LED jednotkami pro denní svícení a boční osvětlení. Koncepci osvětlení nového modelu R 1300 GS doplňují nejmodernější světelné jednotky LED s nově navrženými LED směrovými ukazateli – vpředu zabudovanými do chráničů rukou, vzadu integrovanými. S volitelným světlometem „Headlight Pro“ se paprsek standardního full LED světlometu stáčí do zatáčky podle náklonu. 

Riding Assistant s aktivním systémem pro udržování rychlosti ACC (Active Cruise Control), upozorněním na čelní srážku FCW (Front Collision Warning) a upozorněním na změnu jízdního pruhu SWW (Lane Change Warning) pro bezpečnou a bezstarostnou jízdu.
Nové BMW R 1300 GS je vybaveno novou volitelnou výbavou Riding Assistant, která se skládá z aktivního systému pro udržování rychlosti ACC (Active Cruise Control), upozornění na čelní srážku FCW (Front Collision Warning) a upozornění při změně jízdního pruhu SWW (Lane Change Warning). Aktivní systém pro udržování rychlosti ACC lze použít k nastavení požadované rychlosti i vzdálenosti od vozidla jedoucího vpředu. Systém FCW s brzdnou funkcí je navržen tak, aby předcházel kolizím a pomáhal snižovat závažnost nehod, zatímco upozornění při změně jízdního pruhu monitoruje jízdní pruhy vlevo a vpravo za motocyklem a omezuje riziko, že se jiný dopravní prostředek schová do mrtvého úhlu zpětných zrcátek.

Nové R 1300 GS: nejvyšší úroveň cestovních a terénních schopností v atraktivním základním provedením a v dalších variantách – Triple Black, GS Trophy a Option 719 Tramuntana.
Nové R 1300 GS se vyznačuje zcela novým designem, který vychází z tradičního stylu řady GS a zároveň přináší extrémní kompaktnost a významné snížení hmotnosti. Díky nové hliníkové palivové nádrži, která je oproti předchozím modelům mnohem plošší, má právě celkový profil velkou zásluhu na velmi dynamickém a lehkém vzhledu modelu R 1300 GS, který nabádá k usednutí za řídítka. Měkčená střední zadní část nádrže propojená s tvarem sedla dodává novému GS výraz typického endura.

Základní varianta nového BMW R 1300 GS dokonale ztělesňuje to, čím vývojový tým BMW Motorrad obdařil legendu GS, a to kompaktním uspořádáním komponentů, vysoce funkční výbavou a zaměřením pouze na to podstatné. V bílé pastelové barvě Lightwhite a ve spojení s ostře vedenými liniemi a velmi strohým vzhledem působí nové R 1300 GS mohutným dojmem a nefalšovaným způsobem ztělesňuje podstatu modelu GS s motorem boxer.

Provedení Triple Black je dlouhá léta oblíbenou variantou modelu boxer GS. V tomto barevném provedení a v kombinaci s exkluzivními povrchy působí nové BMW R 1300 GS svalnatě.

Základní lakování v modré metalíze Racingblue udává tón modelové variantě GS Trophy. Červené a bílé pruhy a nápisy v kombinaci se zadním rámem lakovaným bílou barvou jsou symbolem špičkového výkonu a sportovní jízdy v terénu.

Svou exkluzivní a technicky propracovanou stránku ukazuje nový model R 1300 GS v provedení Option 719 Tramuntana, které se vyznačuje kombinací zlatých paprskových kol a zelené metalízy Aurelius s propracovanými frézovanými hliníkovými díly.

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť