Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Proactive Care – digitálny pomocník pre BMW Customer Service

+++ Nová ponuka služieb zvyšuje komfort zákazníkov +++ Dôraz na digitalizáciu prístupu ku kontaktu so zákazníkom +++

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Spoločnosť BMW Group predstavuje novú ponuku služieb zákazníkom založenú na dátach a umelej inteligencii (AI). Proactive Care obsahuje nové nástroje a ponuky, ktoré umožňujú vozidlu samo identifikovať existujúce a predvídateľné servisné požiadavky, takže v mnohých prípadoch dokáže predvídať potreby zákazníkov a proaktívne ponúkať riešenia. Prvé reálne využitie pre existujúce a budúce generácie vozidiel sa už dostávajú do praxe. Tie budú v nasledujúcich rokoch neustále rozširovať ďalšie inovatívne funkcie. 

Vyšší komfort pre zákazníkov BMW
Automobily značky BMW už niekoľko rokov po potvrdení zákazníkom posielajú servisné dáta z vozidla priamo k predajcovi BMW a umožňujú tak cielenú interakciu medzi zákazníkmi a predajcami BMW. Doteraz musel svojho partnera BMW vždy osloviť zákazník, teraz BMW proaktívne oslovuje zákazníka. Požiadavky na predajné služby obsiahnuté v portfóliu sa neustále rozširujú a tam, kde to dáva zmysel, pribúdajú výhody, ktoré poskytuje široká oblasť umelej inteligencie. Výsledok sa prejaví najmä v ďalšej etape vývoja v oblasti prepojených vozidiel a služieb zákazníkom.

Aké výhody ponúka Proactive Care, keď je potrebný servis?
Digitálna diagnostika pneumatík*, chybové hlásenia vo vozidle*, servisné požiadavky – vlastné návrhy riešení umožňujú analýzy dát a zaznamenávanie preferencií zákazníkov. Pri tom sa uplatňuje dôraz na digitálny prístup: v závislosti od toho, čo je potrebné, dostane zákazník informáciu prostredníctvom správy v aplikácii My BMW, notifikáciou vo vozidle, e-mailom, od svojho vybraného predajcu, alebo telefonátom z Roadside Assistance*. Proactive Care z dlhodobého hľadiska zlepšuje zákaznícku skúsenosť so službami – od tipov na vyriešenie problémov (napríklad ako vyriešiť problém prostredníctvom aktualizácie softvéru na diaľku*), až po flexibilnú podporu s cieľom zaručiť mobilitu. Taktiež dokáže navrhnúť správneho predajcu v globálnej sieti predajcov. To v prípade, ak si vozidlo vyžaduje návštevu servisu. Online plánovanie návštev servisov a personalizované video zo servisu, vrátane spracovania online platieb, predstavujú len niektoré z ďalších možností.

Veľký skok v ponuke služieb a dostupnosti
Služba Proactive Care je celosvetovo k dispozícii pre všetky modely BMW s operačným systémom BMW Operating System 7, alebo novším (od verzie 07/2019). Zákazníci potrebujú iba aktívnu zmluvu BMW ConnectedDrive a zaregistrovať svoje vozidlo v My BMW app, alebo na portáli My BMW s ich BMW ID a uchovávať ich kontaktné údaje.** Aby bolo zhromažďovanie údajov možné, musí zákazník prijať Zásady ochrany osobných údajov vo vozidle, povoliť push notifikácie v aplikácii My BMW a súhlasiť s tým, že ho kontaktuje BMW AG, alebo ich BMW servisný partner. Zákazník potom dostane k dispozícii informácie o rozsahu vykonaných prác, nákladoch na tieto práce, ako aj to, kedy bude vozidlo pripravené na prevzatie.

Ochrana údajov a transparentnosť sú pre BMW prvoradé
Spoločnosť BMW Group prikladá veľký význam dôvernosti a integrite osobných údajov. Ochrana a bezpečnosť dát majú pre spoločnosť BMW Group najvyššiu prioritu. Automobilka BMW sa zaviazala zbierať údaje na špecifické účely. To znamená, že údaje sa zbierajú inteligentne len pre špecializované služby. BMW Group dodržiava súčasnú právnu situáciu podľa všeobecného nariadenia o ochrane údajov Európskej únie a doplnkových vnútroštátnych zákonov, ako je napríklad nemecký federálny Zákon o ochrane údajov. To platí aj pre použitie systémov inštalovaných vo vozidle.

S Proactive Care ponúka automobilka BMW svojim zákazníkom úplne nový servisný zážitok a spokojnosť zákazníkov kladie ešte viac do centra všetkých svojich aktivít.

* Tieto služby budú na Slovensku dostupné postupne neskôr.
** Rozsah služieb Proactive Care sa môže líšiť v závislosti od krajiny.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť