Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW iX1 a svetová influencerka a podnikateľka Chiara Ferragni v boji proti predsudkom

V špeciálnom projekte BMW Italia spoločne vytvorili spot na vozidlo BMW iX1, pričom zároveň išlo o boj proti predsudkom voči elektrickej mobilite s nulovými emisiami. Výsledkom bol krátky film v 60- a 30-sekundovej verzii.

U11
·
Technológia
·
BMW i
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
BMW iX1
·
Electrification
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, 61,03 MB)

Miláno. V rámci retrospektívy na uplynulý rok vyberáme zaujímavý projekt z Talianska. Spoločnosť BMW Italia si vybrala módnu bloggerku a ikonu Chiaru Ferragni ako výnimočnú protagonistku špeciálneho projektu vytvoreného spolu s Publitalia' 80 s cieľom vyvrátiť niektoré predsudky o výbere elektromobilu vďaka jedinečným vlastnostiam modelu BMW iX1.

Taliansko totiž podľa nedávnej štúdie spoločnosti Deloitte potenciálne vyniká ako jeden z najotvorenejších a najochotnejších trhov, ktorý víta prebiehajúcu zmenu. Takmer 8 z 10 Talianov teoreticky zamýšľa nad prechodom z vozidiel so spaľovacími motormi do elektrických, alebo elektrifikovaných (67 % celkovo, pričom 11 % rozmýšľa nad čisto elektrickým pohonom).

 

Spot s Chiarou Ferragni a BMW iX1 si môžete pozrieť tu.

 

Svetová influencerka a podnikateľka Chiara Ferragni sa stala tvárou kampane na plne elektrický model BMW iX1 a na prekonávanie predsudkov najmä na základe svojho netradičného osobného príbehu. Táto talianska módna ikona najprv pôsobila ako modelka, neskôr začala o móde písať blogy, moderovala reláciu o móde a patrí medzi priekopníkov využívania sociálnych sietí. Okrem toho sa stala aj prvou módnou bloggerkou, ktorá sa dostala na obálku módneho časopisu Vogue. Podľa nej vznikla aj jedna z verzií bábiky Barbie. Dnes ju na Instagrame sleduje približne 30 miliónov ľudí a okrem módy a módneho stylingu sa venuje aj navrhovaniu módnych odevov, obuvi a doplnkov pod vlastnou značkou. Zameriava sa pritom najmä na mladé publikum.

 

Reklamný spot spája úspešný príbeh Chiary Ferragni s príbehom modelu BMW iX1, vozidla, ktoré vďaka svojím výnimočným vlastnostiam dokáže prekonať odpor voči prechodu smerom k udržateľnej mobilite. Prekonávanie predsudkov voči elektrickej mobilite tak prebieha súbežne s potláčaním predsudkov voči Chiare Ferragni, dnes úspešnej podnikateľke pôsobiacej v módnom priemysle. Spot sa objavil v talianskych digitálnych médiách a následne sa kampaň preklopila aj do podoby bilboardov.

 

Námet filmu predstavuje ideálna a skutočná cesta: profesionálna cesta Chiary Ferragni, ale aj modelu BMW iX1, pričom niektoré kľúčové momenty kontrastne vystupujú v imaginárnom dialógu medzi hlavnou postavou a vozidlom. Končí sa významným „ššššš“ Chiary Ferragni, ktorá pozýva oceniť ticho elektromobilu BMW iX1, s ktorým možno vstúpiť do nového sveta: do sveta udržateľnej mobility. „Verím a som presvedčená, že to bola jedna z najuspokojivejších kampaní, aké som kedy robila. Ďakujem BMW Italia za to, že mi dala príležitosť, aby sme spoločne čelili predsudkom,“ povedala na margo spolupráce Chiara Ferragni.

 

Reklamný spot s Chiarou Ferragni a BMW iX1 si môžete pozrieť tu.

Sociálne siete:

https://www.instagram.com/chiaraferragni/

https://www.instagram.com/p/CyIjnHSomvi/

 

Viac o BMW iX1 nájdte na linku:

https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/topic/13177/bmw-ix1/

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť