Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW iX1 a svetová influencerka a podnikateľka Chiara Ferragni v boji proti predsudkom

V špeciálnom projekte BMW Italia spoločne vytvorili spot na vozidlo BMW iX1, pričom zároveň išlo o boj proti predsudkom voči elektrickej mobilite s nulovými emisiami. Výsledkom bol krátky film v 60- a 30-sekundovej verzii.

U11
·
Technológia
·
BMW i
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
BMW iX1
·
Electrification
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, 61,03 MB)

Miláno. V rámci retrospektívy na uplynulý rok vyberáme zaujímavý projekt z Talianska. Spoločnosť BMW Italia si vybrala módnu bloggerku a ikonu Chiaru Ferragni ako výnimočnú protagonistku špeciálneho projektu vytvoreného spolu s Publitalia' 80 s cieľom vyvrátiť niektoré predsudky o výbere elektromobilu vďaka jedinečným vlastnostiam modelu BMW iX1.

Taliansko totiž podľa nedávnej štúdie spoločnosti Deloitte potenciálne vyniká ako jeden z najotvorenejších a najochotnejších trhov, ktorý víta prebiehajúcu zmenu. Takmer 8 z 10 Talianov teoreticky zamýšľa nad prechodom z vozidiel so spaľovacími motormi do elektrických, alebo elektrifikovaných (67 % celkovo, pričom 11 % rozmýšľa nad čisto elektrickým pohonom).

 

Spot s Chiarou Ferragni a BMW iX1 si môžete pozrieť tu.

 

Svetová influencerka a podnikateľka Chiara Ferragni sa stala tvárou kampane na plne elektrický model BMW iX1 a na prekonávanie predsudkov najmä na základe svojho netradičného osobného príbehu. Táto talianska módna ikona najprv pôsobila ako modelka, neskôr začala o móde písať blogy, moderovala reláciu o móde a patrí medzi priekopníkov využívania sociálnych sietí. Okrem toho sa stala aj prvou módnou bloggerkou, ktorá sa dostala na obálku módneho časopisu Vogue. Podľa nej vznikla aj jedna z verzií bábiky Barbie. Dnes ju na Instagrame sleduje približne 30 miliónov ľudí a okrem módy a módneho stylingu sa venuje aj navrhovaniu módnych odevov, obuvi a doplnkov pod vlastnou značkou. Zameriava sa pritom najmä na mladé publikum.

 

Reklamný spot spája úspešný príbeh Chiary Ferragni s príbehom modelu BMW iX1, vozidla, ktoré vďaka svojím výnimočným vlastnostiam dokáže prekonať odpor voči prechodu smerom k udržateľnej mobilite. Prekonávanie predsudkov voči elektrickej mobilite tak prebieha súbežne s potláčaním predsudkov voči Chiare Ferragni, dnes úspešnej podnikateľke pôsobiacej v módnom priemysle. Spot sa objavil v talianskych digitálnych médiách a následne sa kampaň preklopila aj do podoby bilboardov.

 

Námet filmu predstavuje ideálna a skutočná cesta: profesionálna cesta Chiary Ferragni, ale aj modelu BMW iX1, pričom niektoré kľúčové momenty kontrastne vystupujú v imaginárnom dialógu medzi hlavnou postavou a vozidlom. Končí sa významným „ššššš“ Chiary Ferragni, ktorá pozýva oceniť ticho elektromobilu BMW iX1, s ktorým možno vstúpiť do nového sveta: do sveta udržateľnej mobility. „Verím a som presvedčená, že to bola jedna z najuspokojivejších kampaní, aké som kedy robila. Ďakujem BMW Italia za to, že mi dala príležitosť, aby sme spoločne čelili predsudkom,“ povedala na margo spolupráce Chiara Ferragni.

 

Reklamný spot s Chiarou Ferragni a BMW iX1 si môžete pozrieť tu.

Sociálne siete:

https://www.instagram.com/chiaraferragni/

https://www.instagram.com/p/CyIjnHSomvi/

 

Viac o BMW iX1 nájdte na linku:

https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/topic/13177/bmw-ix1/

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť