Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Výrazný vzhľad a maximálny výkon: Nové MINI John Cooper Works Countryman

Najväčší model automobilky MINI prichádza s vysoko výkonným motorom a s pohonom všetkých kolies ALL4, vďaka čomu vytvára číru zábavu z jazdy.

MINI
·
John Cooper Works Countryman
·
John Cooper Works
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Modely MINI John Cooper Works sa preslávili svojim vzrušujúcim výkonom. Novinka MINI John Cooper Works Countryman s 2,0-litrovým štvorvalcovým motorom stelesňuje nezameniteľné potešenia z jazdy. Nová modelová generácia priestranného všestranného vozidla citeľne narástla a ponúka ešte viac priestoru, komfortu a bezpečnosti. Vďaka systému pohonu všetkých kolies ALL4 je Crossover veľmi schopný aj mimo spevnených ciest.

 

„MINI John Cooper Works Countryman stelesňuje jedinečnú kombináciu štýlu, sily a zmyslu pre dobrodružstvo. S motorom s výkonom 221 kW (300 k) a športovým dizajnom predstavuje dokonalého spoločníka pre každého, kto hľadá niečo špeciálne,“ hovorí Stefanie Wurst, šéfka automobilky MINI.

 

Nový dizajn sa vyznačuje vzpriamenou a minimalistickou siluetou, prostredníctvom ktorej nový model MINI John Cooper Works Countryman vyžaruje zmysel pre dobrodružstvo, všestrannosť a spoľahlivosť. Logo John Cooper Works prešlo zmenou smerom k modernému a jasnému vzhľadu. Logo použité na novom modeli MINI John Cooper Works Countryman prvýkrát dostalo klasickú čiernu, červenú a bielu farebnú kombináciu.

 

Vďaka elegantnému dizajnu dosahuje nový model MINI John Cooper Works Countryman koeficient odporu vzduchu len 0,26, čo z neho robí jedno z najaerodynamickejších vozidiel vo svojej triede. To pomáha motoru s výkonom 221 kW (300 k) zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 5,4 sekundy. Krútiaci moment 400 Nm a maximálna rýchlosť 250 km/h zaisťujú vzrušujúce potešenie z jazdy.

 

Výnimočný výkon dodáva do dynamickej jazdy potešenie

Sériový systém pohonu všetkých kolies presne a spoľahlivo rozdeľuje svoju silu v každej jazdnej situácii. Vysoko výkonný brzdový systém s brzdovými strmeňmi červenej farby Chili Red zaisťuje intenzívne a presné spomalenie. Charakteristický zvuk systému klapiek výfuku zaručuje, že model MINI John Cooper Works Countryman možno okamžite rozpoznať ako vysoko výkonný automobil. Zvuk motora generovaný v interiéri v reálnom čase umocňuje emocionálny zážitok z jazdy. Exkluzívne zvukové rozšírenie JCW zosilňuje zvuk štartovania motora a zintenzívňuje zvukovú kulisu zvukmi motora inšpirovanými pretekmi.

 

Upravené piesty, ojnice a silentbloky motora čerpajú maximálny výkon z dvojlitrového prepĺňaného motora. Vzduch dodáva do motora pokročilé výfukové turbodúchadlo s dvojitým pohonom. Spolu s prívodom vzduchu do spaľovacej komory bez škrtiacej klapky to umožňuje modelu MINI John Cooper Works Countryman generovať mohutný výkon a poskytuje ešte dynamickejší zážitok z jazdy v každej zákrute. Priemer pneumatiky sa zväčšil o 30 mm na 710 mm a šírka pneumatiky narástla na 245 mm, čo umocňuje typický pocit MINI z motokáry. Rozsiahlu ponuku dopĺňajú aerodynamicky optimalizované 19- a 20-palcové disky kolies, exkluzívne vytvorené pre JCW.

 

Pokročilé asistenčné systémy poskytujú väčší komfort

Nový model MINI JCW Countryman obsahuje celkovo 12 ultrazvukových senzorov a štyri priestorové kamery. Podporujú inovatívne asistenčné systémy vodiča a v komplexnom na požiadanie dodávanom balíku Driving Assistant Professional umožňujú čiastočne automatizovanú jazdu úrovne Level 2. Asistent dokáže rozpoznať medzery v premávke potrebné na zmenu jazdného pruhu smerujúce k výjazdu a navedie vozidlo na optimálnu rýchlosť pre asistovanú zmenu jazdného pruhu. Prvýkrát môžu vodiči v modeli MINI Countryman na diaľničných trasách rýchlosťou až 60 km/h zložiť ruky z volantu za predpokladu, že budú naďalej pozorne sledovať premávku a budú pripravení kedykoľvek zasiahnuť.

 

Skvelá príprava na akýkoľvek terén

Nový model MINI John Cooper Works Countryman má odvážny a športový vzhľad, ktorý odráža jeho výkon a všestrannosť. Exteriér obsahuje množstvo detailov špeciálne vytvorených pre tento model, ktoré umocňujú jeho celkový vzhľad. Napríklad aerodynamické prvky s vertikálnymi reflektormi na prednej časti zdôrazňujú jeho široký postoj, zatiaľ čo nové MINI LED svetlomety s horizontálnymi pruhmi v režime JCW Signature Mode dodávajú crossoveru výraznejší vzhľad. Na prednej časti sa vyníma aj novo navrhnutá osemuholníková mriežka chladiča vo vysoko lesklej čiernej farbe a novo navrhnuté trojfarebné logo JCW.

 

Novo navrhnutý C-stĺpik sa plynule pripája ku kontrastnej streche červenej farby Chili Red inšpirovanej motoršportom. Strecha klesá smerom k zadnej časti a dodáva modelu MINI JCW Countryman agilnú siluetu aj napriek zväčšenej výške a šírke. Vysoko kontrastný dizajn exteriéru v kombinácii so sivou farbou karosérie Legend Grey zdôrazňujú športový vzhľad modelu. Zvislú karosériu vozidla rámujú zadné stojace svetlá John Cooper Works Signature Mode a zároveň podčiarkujú zväčšenú šírku.

 

Minimalistický interiér obsahuje pretekársku DNA

Nový model MINI John Cooper Works Countryman inšpiruje v interiéri minimalistickým dizajnom. Kokpit je rozdelený na hornú a spodnú časť s vertikálnymi kľučkami dverí a vetracími otvormi v hornej časti. To zdôrazňuje vzpriamený a väčší celkový dojem z priestranného crossoveru. Červená a čierna farebná kombinácia na palubnej doske, pozdĺž výplní dverí a na špičkových športových sedadlách JCW odkazuje na pretekárske dedičstvo značky MINI. Prístrojová doska je vyrobená z dvojfarebného textilu vytvoreného z recyklovaného polyesteru.

 

Zadná časť vozidla je veľmi všestranná a priestranná. Zadný rad sedadiel možno dĺžkovo posúvať v rozsahu až 13 centimetrov. So sklopenými operadlami zadných sedadiel možno v batožinovom priestore s objemom 460 až 1 450 litrov ľahko prepravovať aj objemné predmety.

 

Lepšia funkčnosť umožňuje pohlcujúci zážitok z jazdy

Na ovládanie všetkých jazdných funkcií slúžia ovládacie prvky umiestnené na prepínacej lište MINI. Centrálny OLED displej s vysokým rozlíšením zastrešuje všetky ostatné funkcie. Tu si užívatelia môžu vybrať nové režimy MINI Experience Modes a nastaviť si preferovanú atmosféru jazdy pomocou špeciálne navrhnutých pozadí a zvukov. Režim motokáry poskytuje mimoriadne športový zážitok z jazdy a zvuk motora sa v kabíne ozýva s pôsobivou intenzitou. Projektor MINI na zadnej strane OLED displeja zaplaví palubnú dosku náladovými farebnými kombináciami a vzormi, ktoré zodpovedajú zvolenému režimu Experience Mode.

 

Okrem toho možno pomocou hlasového asistenta ovládať množstvo funkcií, ako sú navigácia, telefón a zábava. Hlasom ovládaná interakcia sa zobrazuje na kruhovom OLED displeji vo forme animácie grafických prvkov, typografie a avatara.

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI John Cooper Works Countryman ALL4 (fuel consumption combined: 8.3 – 7.8 l/100 km according to WLTP; CO2 emissions combined: 187-177 g/km).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť