Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Progresívny purista: Nové MINI Countryman S ALL4

MINI Countryman zosobňuje najväčšie a najuniverzálnejšie vozidlo z celého modelového radu MINI. Všeumelec je obratný v meste, pohodlný na vidieku a vhodný aj na výlety mimo spevnených ciest. Integrovaný 48 V mild hybridný motor zvyšuje účinnosť dvojlitrového štvorvalcového benzínového motora.

MINI
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Nadšenie pre typické MINI potešenie z jazdy nepozná hraníc. Všestranný, výkonný a priestranný model MINI Countryman S ALL4 zaručuje pre značku typické potešenie z jazdy v akomkoľvek teréne. Nový a najväčší model značky MINI kombinuje flexibilné možnosti crossoveru s inteligentným pohonom všetkých kolies. Novinka MINI Countryman prináša citeľne viac vnútorného priestoru. Batožinový priestor ponúka vďaka operadlu zadného sedadla delenému v pomere 40 : 20 : 40 variabilné možnosti uloženia. Má objem od 450 litrov do 1 450 litrov a po sklopení operadla zadného sedadla ľahko prepraví aj objemné predmety.

 

Inovatívne asistenčné funkcie, vrátane čiastočne autonómneho riadenia na úrovni Level 2 a rozsiahlej digitálnej ponuky, prinášajú nové spôsoby podpory vodičov a cestujúcich. Jeho 48 V mild hybridný motor zvyšuje účinnosť 2,0-litrového motora. Optimalizovaný koeficient odporu vzduchu 0,26, čo je nový rekord v tomto segmente vozidiel, spôsobil, že nový model MINI Countryman S ALL4 dosahuje výrazne nižšiu spotrebu paliva.

 

„S výkonným 4-valcovým benzínovým motorom a športovým dizajnom nastavuje novinka MINI Countryman S ALL4 nové štandardy vo svojom segmente,“ hovorí Stefanie Wurst, riaditeľka automobilky MINI.

 

Ešte viac slobody vďaka inteligentnému pohonu všetkých kolies

Systém pohonu všetkých kolies ALL4 poskytuje citeľné zvýšenie trakcie, bezpečnosti, jazdnej stability a agilnosti. Vďaka rýchlemu a presnému elektronickému riadeniu sa výkon za všetkých cestných a poveternostných podmienok podľa potreby rozdeľuje medzi predné a zadné kolesá.

 

Mierne rozšírený rozchod kolies a zväčšený rázvor tvoria základ pre vynikajúcu dynamiku jazdy a vyššiu mieru komfortu. Pre ešte väčšie potešenie z jazdy na akomkoľvek povrchu dostal MINI Countryman k dispozícii nové kombinácie diskov kolies a pneumatík.

 

Priame riadenie a kombinácia jednokĺbovej prednej nápravy MacPherson a viacprvkovej zadnej nápravy zaručujú nezameniteľný a typický MINI pocit z motokáry. Na prechod medzi mestskou premávkou a výletmi do prírody môže byť podvozok vyvážený a pohodlný, alebo mimoriadne športový. Na požiadanie je k dispozícii aj adaptívny podvozok znížený o 15 mm s tlmičmi závislými od frekvencie.

 

MINI Countryman S ALL4 (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 — 6,8 l/100 km, kombinované emisie CO2: 169 — 155 g/km podľa WLTP) ponúka výkon 160 kW (218 k) a krútiaci moment 360 Nm z hladko bežiaceho dvojlitrového štvorvalcového prepĺňaného motora. Výkon vozidla podporuje v nízkych otáčkach 48 V mild hybridný motor a dočasne zvyšuje výkon o 14 kW (19 k).

 

Novinku v ponuke značky MINI predstavuje možnosť poloautonómnej jazdy na viacprúdových cestách. To umožňuje vodičovi pri rýchlosti do 60 km/h zložiť ruky z volantu, pokiaľ naďalej pozorne sleduje premávku a je pripravený kedykoľvek zasiahnuť. Pri zmene jazdného pruhu pomáha asistenčný systém identifikáciou medzier v premávke, ktoré sú potrebné na ceste k výjazdu. To potom uvedie vozidlo do optimálnej rýchlosti a automaticky spustí zmenu jazdného pruhu.

 

Viac estetiky MINI s redukovaným dizajnovým jazykom

Bez ohľadu na terén — model MINI Countryman je a vždy bol na prvý pohľad rozpoznateľný ako člen rodiny MINI. Nový dizajn zaujme najmä čistou estetikou. Vozidlo spredu pôsobí upravene a vyznačuje sa napätým tvarom kapoty a novou osemhrannou prednou maskou. MINI LED svetlomety zvýrazňujú jedinečnosť redukovaného dizajnu prostredníctvom individuálnych charakteristických režimov. Krátke previsy a štíhly obrys sú rovnako typické pre značku MINI ako natiahnutá kontrastná strecha.

 

Široký a vzpriamený postoj nového MINI Countryman podčiarkuje jeho vyžarovanie a solídny off-roadový charakter. Vertikálne zadné svetlá rámcujú siluetu vozidla a vďaka nim vyzerá nový crossover značky MINI obzvlášť vzpriamene a športovo.

 

Dizajn vozidla, zredukovaný na to najpodstatnejšie, možno prezentovať rôznymi spôsobmi pomocou štyroch výbav exteriéru a interiéru – Essential, Classic, Favoured a John Cooper Works. Napríklad Favored Trim zvýrazňuje individuálny charakter modelu MINI Countryman S ALL4 obzvlášť výraznými detailmi. V kombinácii s elegantnou farbou karosérie Melting Silver a 21-palcovými diskami kolies 950 Rally Spoke (dostupné ako príslušenstvo) pôsobí tento dobrodruh robustne a kvalitne. Pre nové MINI Countryman sú disky kolies z ľahkých zliatin k dispozícii v rôznych vyhotoveniach a veľkostiach od 17 do 21 palcov.

 

Vstup na novú pôdu s inovatívnymi materiálmi

Nový dizajnový jazyk podčiarkujú čisté tvary v interiéri nového MINI Countryman S ALL4. Prístrojová doska s dvojfarebným textilným poťahom vytvára nový a obzvlášť útulný pocit priestoru. Panoramatická presklená strecha vpúšťa do interiéru viac svetla a kvalitné komfortné sedadlá poskytujú bezpečnú a pohodlnú oporu.

 

Vysoko kvalitné materiály, inovatívna technológia a individuálne nastaviteľné osvetlenie vytvárajú pohlcujúci zážitok z jazdy. Jeden z vrcholov nového MINI Countryman predstavujú režimy MINI Experience. Každý režim má svoj vlastný dizajn a náladové osvetlenie. Jediným príkazom sa úplne zmení vzhľad a atmosféra kokpitu. Rôzne režimy zdôrazňujú rôzne aspekty rozmanitého dobrodruha. Nové zvuky MINI Driving Sounds vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorá obzvlášť emocionálne podporuje osobné jazdné nastavenia so špeciálne vytvorenými zvukmi.

 

V kokpite modelu MINI Countryman sa pozornosť sústreďuje na okrúhly OLED displej s vysokým rozlíšením. Združený prístroj s priemerom 240 mm a vysoko kvalitným skleneným povrchom nastavuje nový štandard. Pre pohodlné ovládanie informačno-zábavných a asistenčných systémov sa interakčná jednotka MINI Interaction Unit posunula bližšie k vodičovi a spolujazdcovi. S novým operačným systémom MINI Operating System 9 možno všetky funkcie vozidla ovládať intuitívne prostredníctvom dotykových, alebo hlasových asistentov.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Countryman S ALL4 (fuel consumption combined: 7.4 – 6.8 l/100 km according to WLTP; CO2 emissions combined: 169-155 g/km).

*All specified technical data are preliminary.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť