Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW R 12 nineT and R 12

Nové BMW R 12 nineT a R 12: klasický roadster pre dynamickú jazdu po okresných cestách a klasický cruiser pre pohodové a uvoľnené zvezenie.

R 12
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

(Text v českom jazyku)

 

„S novým BMW R 12 nineT jako klasickým roadsterem a R12 jako klasickým cruiserem plynule navazujeme na to, co jsme začali v roce 2013 s modelem R nineT. Zejména díky nové koncepci rámu jsme dosáhli ještě klasičtějšího a purističtějšího designu. Vzduchem/olejem chlazený motor boxer s novým airboxem, který má své kořeny v legendárním sportovním boxeru HP 2 Sport z roku 2007, je zárukou suverénního pohonu. Se čtyřmi radiálně umístěnými ventily patří k největším ikonám mezi motory BMW.“ Josef Miritsch, vedoucí oddělení vývoje vzduchem chlazených boxerů BMW Motorrad.

Nové BMW R 12 nineT a R 12: klasický roadster pro dynamickou jízdu po okresních silnicích a klasický cruiser pro pohodové a uvolněné svezení.
S modelem R nineT BMW Motorrad v roce 2013 představilo více než jen klasický roadster. Od samého počátku kombinoval klasický motocyklový design a moderní technologie s vysokou úrovní řemeslného zpracování a širokými možnostmi úprav. Krátce poté model R nineT doplnily další atraktivní deriváty, čímž vznikla celá rodina modelů BMW Motorrad Heritage.

Proto byl při vývoji nového BMW R 12 nineT zvolen princip „The Spirit of nineT“, jehož cílem bylo plynule navázat na úspěšný model R nineT a pokračovat v jeho archetypálním vzhledu, nadčasovosti a vysoké míře individualizace. Zatímco nové R 12 nineT jako klasický roadster má za cíl působit stylovým dojmem v městském prostředí a zároveň poskytovat dynamickou zábavu při jízdě na klikatých okresních silnicích, nové BMW R 12 přichází pod heslem „The Spirit of Easy“ a dokonale ztělesňuje klasický cruiser pro pohodové a uvolněné vyjížďky.

Možnost velkého výběru v oblastech designu, rozmanitosti modelů a individualizace.
Nové BMW R 12 nineT a R 12 jsou klasické roadstery a cruisery, které kombinují autentický a robustní charakter motoru boxer a designový jazyk tradičních motocyklových epoch s inovativní technikou a modulární koncepcí, která jezdci nabízí maximální možnosti individualizace. Klíčovými prioritami při vývoji designu byly redukce na to nejdůležitější a důraz na detail, což vyústilo v silnou emocionální přitažlivost.

Autentický a výkonný motor boxer s přepracovaným airboxem a zadním dvojitým tlumičem výfuku.
Dvouválcový motor boxer a použití kardanu jsou již 100 let synonymy pro motocykly BMW. V souladu s tímto odkazem nové modely BMW R 12 nineT a R 12, představené v jubilejním roce „100 let BMW Motorrad“, ještě více zdůrazňují tuto charakteristickou konfiguraci pohonné jednotky, a to v návaznosti na nedávné odhalení nového BMW R 1300 GS. Vzduchem a olejem chlazený motor boxer o objemu 1170 cm3, který je již známý z mnoha modelů BMW Motorrad, dosahuje výkonu 80 kW (109 k) při 7000 1/min u modelu R 12 nineT a 70 kW (95 k) při 6500 1/min u modelu R 12. V rámci kompletního přepracování podvozku mají nové modely R 12 také nový airbox. Ten je nyní plně integrován pod sedlem. Vlevo umístěný výfukový systém „Twin Pipe“ se dvěma zadními tlumiči s kuželovitým tvarem vychází vstříc jak touze po klasicky pojatém sportovním roadsteru, tak po cestovním motocyklu.

Nový jednodílný ocelový mostový rám s přišroubovaným zadním rámem.
Hlavním prvkem nových modelů BMW R 12 je zcela nově vyvinutý ocelový mostový rám. Tento rám se liší od předchozí řady R nineT, která měla samostatný přední a zadní rám. Díky tomu nový rám eliminuje potřebu předchozích upevňovacích prvků, což snižuje hmotnost a dává novým modelům R 12 čistší a klasičtější vzhled. Zadní rám, rovněž vyrobený z ocelových trubek, je k hlavnímu rámu přišroubován.

Nové klasické kulaté přístroje, USB-C a 12V zásuvka jako součást standardní výbavy. Digitální displej je k dispozici jako volitelná výbava.
Nový R 12 nineT je vybaven analogovým kulatým rychloměrem a otáčkoměrem, portem USB-C na levé straně a 12V zásuvkou na pravé straně. Kulaté přístroje podporují individualizaci díky komunikaci prostřednictvím sběrnice LIN-Bus a oddělují řídicí a zobrazovací jednotky. Model R 12 je standardně vybaven pouze rychloměrem, ale otáčkoměr lze dodatečně doplnit v rámci BMM Motorrad Originálního příslušenství.

Nové modely R 12 nineT a R 12 jsou k dispozici jako roadster a cruiser, přičemž každý z nich nabízí klasický design a dokonalou ergonomii.
U modelu R 12 nineT tvoří hliníková nádrž s broušenými boky lakovanými čirým lakem, sedlo a kryt sedla spolujezdce stoupající dynamickou linii. Lepší ergonomie ve srovnání s předchůdcem je dána především o 30 mm kratší a užší palivovou nádrží v zadní části. Jezdec je tak blíže k řídítkům, má lepší kontakt koleny s motocyklem a celkově sedí více vpředu.

Ocelová nádrž klasického kapkovitého tvaru, připomínající takzvané „toasterové nádrže“ modelů BMW /5 ze 70. let, zdůrazňuje u nového BMW R 12 typický designový styl kategorie cruiser a v kombinaci se standardním samostatným sedlem a zakřiveným, nízko umístěným zadním blatníkem tvoří klesající linii. Tento tvar harmonicky doplňuje velké 19palcové přední kolo a malé 16palcové zadní kolo. Klasický design cruiseru se odráží také v uvolněné jízdní pozici s nízkou výškou sedla a širokými řídítky.

Tři atraktivní barevné varianty pro stylový vzhled ve stylu Classic Roadster a Classic Cruiser.
Každý z motocyklů BMW R 12 nineT a R 12 se dodává ve třech atraktivních barevných variantách.

R 12 nineT: Základní černá metalíza Blackstorm. Volitelná zelená metalíza San Remo Green. Option 719 „Aluminium“ v provedení broušený hliník/černá pastelová barva Night Black.

R 12:            Základní matná černá metalíza Blackstorm. Volitelná červená metalíza Aventurine Red. Option 719 „Thorium“ v provedení stříbrná Avus Silver.

Hlavní vlastnosti nového BMW R 12 nineT a R 12:

 • Klasický puristický design jako roadster a cruiser.
 • Silný vzduchem/olejem chlazený dvouválcový motor boxer.
 • Zpracování s velkým důrazem na detail.
 • Určeno pro dodatečné úpravy.
 • R 12 nineT s výkonem 80 kW (109 k) při 7000 1/min a 115 Nm při 6500 1/min.
 • R 12 s výkonem 70 kW (95 k) při 6500 1/min a 110 Nm při 6000 1/min.
 • Výfukový systém na levé straně s dvojitým tlumičem výfuku a koncovkou s kuželovitým tvarem.
 • Nový airbox, nyní integrovaný pod sedlem.
 • Jednodílný trubkový prostorový rám s přišroubovaným zadním rámem.
 • Plně nastavitelná teleskopická vidlice vpředu typu upside-down a kyvné rameno Paralever se zadní pružinovou vzpěrou nyní uspořádané v ose s upraveným tlumením v závislosti na propružení.
 • Radiální 4pístkové brzdové jednodílné třmeny, pružné ocelové vedení a plovoucí brzdové kotouče o průměru 310 mm.
 • Výkonný brzdový systém a BMW Motorrad ABS Pro pro bezpečné brzdění i v zatáčkách.
 • Možnosti individualizace dostupné prostřednictvím BMW Motorrad Originálního příslušenství, které je známé svou prvotřídní kvalitou.
 • Standardní jízdní režimy „Rain“, „Road“ a „Dynamic“ v modelu R 12 nineT a „Roll“ a „Rock“ u modelu R 12.
 • DTC (Dynamic Traction Control) a regulace točivého momentu motoru ve standardní výbavě.
 • Nové klasické kulaté přístroje a také port USB-C a zásuvka 12 V. Digitální displej dostupný jako výbava na přání.
 • Výkonné LED světelné jednotky ve standardní výbavě a adaptivní světlomety Headlight Pro jako výbava na přání.
 • Standardem bezklíčkový systém Keyless Ride.
 • Tři atraktivní varianty lakování pro vytvoření stylového vzhledu v podobě Classic Roadster a Classic Cruiser.
 • Na míru navržená nabídka volitelné výbavy pro individualizaci dostupná prostřednictvím BMW Motorrad Originálního příslušenství, které je známé svou prémiovou kvalitou.
 •  

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť