Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spoločné poskytovanie prémiových skúseností v oblasti elektromobility: BMW a Mercedes-Benz otvoria v Číne spoločnú sieť vysokovýkonných nabíjacích staníc

+++ Posilnenie prémiovosti elektromobility v Číne: prvé nabíjacie stanice budú otvorené v regiónoch s vozidlami segmentu NEV (New Energy Vehicles) už v roku 2024 +++ Do konca roku 2026 je v pláne nainštalovať aspoň 1000 staníc s približne 7 000 miestami pre nabíjanie po celej krajine +++ Spoločný podnik ponúkne zákazníkom BMW Group a Mercedes-Benz Group mimoriadne digitálne zážitky s exkluzívnymi funkciami akými sú plug & charge alebo online rezervácia +++

Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
·
Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Peking. Spoločnosť BMW Brilliance Automotive Ltd. a Mercedes-Benz Group China Ltd. oznámili že dospeli k dohode o založení spoločného podniku v Číne s majetkovým pomerom 50:50. Podnik bude prevádzkovať sieť vysokovýkonných nabíjacích staníc a poskytovať čínskym zákazníkom prémiové nabíjacie služby.

BMW a Mercedes-Benz využijú skúsenosti získané z globálnych a čínskych nabíjacích projektov, rovnako ako hlboké znalosti čínskeho trhu s novými vozidlami v segmente NEV (New Energy Vehicles). Ich cieľom je poskytnúť rýchle, pohodlné, spoľahlivé a na mieru navrhnuté nabíjacie riešenia pre čínsky trh. Ďalším cieľom spolupráce je zlepšiť skúsenosti zákazníkov s verejným nabíjaním.

V spoločnom podniku plánujú do konca roka 2026 vytvoriť približne 7 000 nabíjacích bodov, ktoré budú využívať najmodernejšie nabíjacie technológie. Očakáva sa tiež, že prvé stanice budú uvedené do prevádzky v roku 2024 pre vozidlá NEV, a to v najvýznamnejších regiónoch. Ďalšie stanice budú postupne inštalované po celej krajine.

Prémiová nabíjacia sieť bude prístupná širšej verejnosti, pričom sa predpokladá, že zákazníci BMW Group a Mercedes-Benz Group budú môcť využívať radu exkluzívnych funkcií, akými sú plug & charge alebo online rezervácie pre výnimočný digitálny zážitok. Zámerom spoločného podniku, pokiaľ to podmienky dovolia, nakupovať elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov a zabezpečiť tak udržateľný a ekologický spôsob nabíjania.

Dohoda podlieha schváleniu regulačnými orgánmi.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť