Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Mníchovská továreň BMW Group bude od konca roku 2027 vyrábať výhradne elektrické modely

+++ Sedan Neue Klasse sa bude v Mníchove vyrábať od roku 2026 +++ Éra automobilov so spaľovacími motormi z Mníchova po 75 rokoch skončí na konci roku 2027 +++ 650 miliónov eur investovaných do dlhodobého fungovania danej lokality +++

Technológia
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
Výroba a recyklácia
·
Electrification
·
Munich
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Related Links.

Mníchov. Pre továreň BMW Group sa začína nová éra: od roku 2026 sa v ikonickom materskom závode bude vyrábať sedan Neue Klasse. Už o rok neskôr bude závod vyrábať plne elektrické modely, čím sa stane prvým priestorom v existujúcej výrobnej sieti BMW Group, ktoré od konca roka 2027 úspešne dokončí transformáciu na elektromobilitu.

 

"Mníchovský závod je vynikajúcim príkladom našej schopnosti prispôsobiť sa. Investujeme tu 650 miliónov eur a od konca roka 2027 budeme v našom materskom závode vyrábať čisto elektrické vozidlá," hovorí Milan Nedeljković, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za výrobu. "Len v minulom roku sme spustili výrobu šiestich čisto elektrických modelov. Zároveň sme dosiahli výrobný rekord, čím sme dokázali, že v našej výrobnej sieti dokážeme súčasne dodávať a formovať budúcnosť."

 

Peter Weber, riaditeľ mníchovského výrobného závodu BMW Group, dodáva: "Mníchov je pulzujúcim srdcom BMW. Mníchovský závod je inovatívny a prispôsobivý. Rovnako ako v 60. rokoch minulého storočia, aj teraz Neue Klasse buduje základy, na ktorých sa bude formovať nová identita nášho závodu. Skutočnosť, že táto komplexná premena prebieha súčasne s výrobou približne 1000 automobilov denne, je v Mníchove samozrejmosťou. Je možná vďaka mimoriadnemu nasadeniu všetkých našich zamestnancov. Sme radi, že môžeme mníchovský závod nasmerovať do plne elektrickej budúcnosti, počnúc sedanom Neue Klasse."

 

 

Hladký prechod na elektromobilitu, éra áut so spaľovacím i motorm i z Mníchova sa skončí v roku 2027

Mníchovský závod spoločnosti BMW Group je ukážkovým príkladom plynulého prechodu na éru elektromobility. V roku 2015 sa začali vyrábať prvé plug-in hybridné modely BMW radu 3, a to na rovnakej výrobnej linke ako vozidlá so spaľovacím motorom. V roku 2021 sa BMW i4 stalo prvým čisto elektrickým automobilom, ktorý sa vyvíjal na rovnakej výrobnej linke. V súčasnosti má každé druhé vozidlo, ktoré zíde z miestnej výrobnej linky, plne elektrický pohon.

 

Od roku 2026 bude výroba modelu Neue Klasse v mníchovskom závode spočiatku prebiehať súbežne s výrobou súčasných modelov. Približne o rok neskôr, od konca roka 2027, bude materský závod BMW Group prvým existujúcim závodom v globálnej výrobnej sieti, ktorý bude vyrábať čisto elektrické vozidlá. Éra automobilov so spaľovacím motorom sa tak v Mníchove skončí 75 rokov po uvedení modelu BMW 501 na trh v roku 1952.

 

Po spustení výroby v novom závode v maďarskom Debrecíne a v Mníchove sa bude Neue Klasse vyrábať aj v čínskom Šen-jangu a mexickom San Luis Potosí.

 

 

Rozsiahle úpravy zabezpečia budúcnosť tohto výrobného závodu

Počas viac ako storočnej histórie prešiel mníchovský závod BMW Group mnohými zmenami a opakovanými transformáciami. Okrem prechodu od výroby leteckých motorov k výrobe automobilov, bolo ďalším dôležitým míľnikom závodu úspešné zavedenie výroby modelov Neue Klasse v 60. rokoch.

 

Továreň sa v súčasnosti pripravuje na veľké zmeny, ktoré budú sprevádzať príchod nových modelov Neue Klasse od roku 2026. Investícia vo výške 650 miliónov eur sa použije na výstavbu štyroch budov, vrátane novej montážnej linky s logistickými priestormi a novej karosárne.

 

S cieľom vytvoriť priestor v rámci obmedzenej celkovej plochy závodu v centre Mníchova sa tradičná výroba motorov po približne 70 rokoch presunula z materského závodu do závodov Hams-Hall v Spojenom kráľovstve a do Steyr v Rakúsku. Na výkon rôznych výrobných úloh pre miestny závod alebo pre iné miesta v rámci výrobnej siete bolo v Mníchove vyškolených 1 200 zamestnancov.

 

Tak ako v 60. rokoch minulého storočia a pri všetkých ostatných transformáciách odvtedy, aj pri súčasnej transformácii závodu BMW Group v Mníchove sa pracuje na pokračovaní súčasnej výroby. Bez ohľadu na stavebné práce každý deň zo spoločnej výrobnej linky zíde približne 1 000 automobilov vrátane modelov BMW radu 3 a BMW i4.

 

Rozsiahla zmena orientácie mníchovského závodu je zárukou jeho dlhodobej budúcnosti a zároveň predstavuje významnú investíciu do Bavorska ako do priemyselnej lokality.

 

 

Digitalizácia mníchovskej továrne v súlade s princípmi BMW iFACTORY

Princípy BMW iFACTORY zaručujú maximálnu flexibilitu, dokonale riadené procesy a výnimočnú integrovateľnosť vo všetkých výrobných závodoch BMW Group. A to od úplne nového závodu v Debrecíne až po materský závod v Mníchove, ktorý má viac ako 100 rokov a v súčasnosti prechádza transformáciou. BMW iFACTORY je synonymom výnimočnej odbornosti v celej výrobnej sieti. Dôležitým aspektom je komplexná digitalizácia s holistickým prístupom k interakcii medzi ľuďmi, procesmi a systémami. Optimalizuje procesy a podporuje zamestnancov v ich práci. Implementácia prebieha v troch oblastiach: dátová veda, umelá inteligencia (AI) a virtualizácia.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť