Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ROLLS-ROYCE MOTOR CARS PRAGUE OSLAVUJE ÚSPEŠNÝ ROK 2023

+++ Zákazníci zo Slovenska a z Čiech tvorili významnú časť klientely +++Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Prague vykázala za rok 2023 vynikajúce predajné výsledky s rekordnou mierou individuálnych úprav Bespoke +++Jediný oficiálny predajca v regióne otvorí v druhom štvrťroku 2024 nový showroom a ponúkne klientom úplne nové zážitky

 
  • Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Prague vykázala za rok 2023 vynikajúce predajné výsledky s rekordnou mierou individuálnych úprav Bespoke
  • Predaj nových automobilov dosiahol historické maximum
  • Záujem o program personalizácie Bespoke ďalej rástol a úpravami na mieru boli vybavené všetky automobily Rolls-Royce odovzdané klientom
  • Naďalej rastie význam predaja preverených vozidiel z druhej ruky Provenance
  • Zákazníci zo Slovenska a z Čiech tvorili významnú časť klientely
  • Jediný oficiálny predajca v regióne otvorí v druhom štvrťroku 2024 nový showroom a ponúkne klientom úplne nové zážitky

 

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Prague uzavrela úspešný rok 2023 s najvyšším počtom predaných vozidiel za jeden rok vo svojej histórii a rekordnou mierou individuálnych úprav Bespoke.

Personalizačné služby na mieru a ich schopnosť splniť aj prekonať neustále rastúce očakávania klientov sú zásadným pilierom vynikajúcich výsledkov spoločnosti. Úpravy Bespoke obsahovalo každé vozidlo Rolls-Royce predané vlani v Prahe. Významný rozmach obchodu v regióne od Šumavy až po Vysoké Tatry bol podporený silným dopytom klientov po všetkých modeloch Rolls-Royce. Najžiadanejšími sa stali Cullinan a Ghost, a to vrátane verzií Black Badge. Vrcholný model Phantom sa tešil neutíchajúcemu záujmu a v novembri bol zákazníkovi odovzdaný aj prvý plne elektrický automobil Spectre.

Od otvorenia predajného miesta v roku 2016 prekonal počet odovzdaných vozidiel číslo 300 – nových ako aj jazdených z programu Provenance.

Program preverených automobilov z druhej ruky Provenance dosiahol úplne novú úroveň a tvorí viac ako 30 percent z celkového predaja. Klienti s týmito automobilmi získavajú rovnaký zážitok a istotu, akoby si kupovali úplne nový Rolls-Royce. V decembri 2023 dosiahol celkový počet v Prahe odovzdaných vozidiel Provenance trojciferné číslo, čo podčiarkuje nadčasovú príťažlivosť automobilov Rolls-Royce a ojedinelý charakter tejto ponuky jazdených vozidiel.

Pavel Kalouš, brand manager Rolls-Royce Motor Cars Prague, pri tejto príležitosti povedal: „Je veľmi potešujúce vidieť, že dokážeme naplniť aj prekonávať neustále sa zvyšujúce očakávania klientov, čo vedie k takej vysokej úrovni predajných čísel ako nikdy predtým.“

„Aj naďalej zostáva naša obchodná aktivita veľmi exkluzívna, rovnako ako veľmi sú vzácne automobily Rolls-Royce. Presne to zákazníci úplne právom očakávajú a dôkazom sú jedinečné a na individuálnu objednávku vyrábané projekty, ktoré sme mali tú česť uviesť do reality,“ dodáva šéf pražského predajného miesta.

Zastúpenie značky, ktoré je súčasťou spoločnosti CarTec Group, tiež potvrdilo, že v druhom štvrťroku tohto roku otvorí v Prahe novo poňatý autosalón. Ten vznikol kompletnou prestavbou predchádzajúceho showroomu a klientov zaujme pôsobivým spracovaním, vďaka čomu prinesie úplne nové zážitky spojené s výberom exkluzívnych vozidiel. Premenou prešlo aj servisné zázemie, aby bolo plne pripravené na začiatok elektrickej éry značky Rolls-Royce.

Karel Kadlec, majiteľ spoločností Rolls-Royce Motor Cars Prague a CarTech Group, zdôrazňuje: „Výnimočný úspech, ktorý sme dosiahli, odráža spoločnú vášeň a odhodlanie celého tímu. Som veľmi hrdý na to, že rozvoj našej činnosti vytvára pevné základy do budúcnosti a umožňuje významne investovať do posilnenia dlhodobých vzťahov s klientmi tým, ako sa posúvame na ešte vyššiu úroveň luxusu.“

Frank Tiemann, vedúci korporátnej komunikácie pre strednú a východnú Európu a strednú Áziu v spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, dodáva: „Ako luxusná značka sa naplno spoliehame na partnerov, ktorí sa vo všetkom, čo robia, usilujú o dokonalosť. Rád by som vyjadril svoje úprimné poďakovanie za mimoriadne nasadenie spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague a jej príspevok k nášmu regionálnemu a celosvetovému úspechu.“

Popredný výrobca luxusných automobilov nedávno potvrdil celosvetový predajný rekord a zároveň historicky najvyšší odbyt v Európe. Globálny predaj v roku 2023 predstavoval spolu 6 032 automobilov a rekordnú úroveň dosiahla aj hodnota zákazkových úprav z programu Bespoke. Dopyt po všetkých modeloch Rolls-Royce zostáva aj naďalej výnimočne vysoký a predbežné objednávky siahajú až do roku 2025.

– KONIEC –

 

 

POZNÁMKA PRE MÉDIÁ

Od otvorenia v roku 2016 získala spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Prague osem prestížnych ocenení pre globálneho a európskeho predajcu roka. Pred dvoma rokmi dostala aj ocenenie pre najlepšieho európskeho predajcu v rámci programu Bespoke a za úroveň popredajných služieb.

Rolls-Royce Motor Cars Prague môžete kontaktovať prostredníctvom:

www.rolls-roycemotorcars-prague.cz

https://www.rollsroyceprague.cz/cs/

Instagram: @rollsroyceprague

 

DODATOČNÉ INFORMÁCIE

Všetky tlačové správy a tlačové mapy ako aj fotografie a videomateriály vo vysokom rozlíšení sú k dispozícii na našej stránke pre médiá PressClub.

 

Značku môžete tiež sledovať na sociálnych sieťach: LinkedIn; YouTube; Twitter; Instagram; a Facebook.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť