Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Exkluzívna úprava pre nezabudnuteľné dobrodružstvá so psom a BMW X7

+++Sedem tipov na cestovanie so psom v automobile +++Exkluzívna cestovná súprava, ktorú možno pohodlne umiestniť do veľkého batožinového priestoru modelu BMW X7, dostala ebenovú povrchovú úpravu a prenáša sa v elegantnom ebenovom kufri potiahnutom tepanou kožou lesnej zelenej farby s tromi zásuvkami. Vo vnútri zásuviek nájdu užívatelia všetko potrebné pre štvornohého priateľa

G07
·
X7
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 955,76 KB)
  
Photos(46x, 492,73 MB)

Milano. BMW Italia v spolupráci s Poldo Dog Couture, novou luxusnou značkou oblečenia a doplnkov pre psov, kompletne Made in Italy, upravili vďaka kreatívnemu talentu tímu Poldo exkluzívny model BMW X7 a prispôsobili ho potrebám psov.

 

Modelový rad BMW X7 sa vďaka hĺbkovému faceliftu, ktorý prišiel na trh koncom roka 2022, svojej nenapodobiteľnej kombinácii exkluzivity, dynamiky, jazdných vlastností, mimoriadnemu vnútornému priestoru a všestrannosti rýchlo vypracoval medzi najúspešnejšie luxusné modely značky BMW.

 

V súlade s hodnotami oboch spoločností padla voľba na verziu BMW xDrive40d vybavenú 3-litrovým naftovým motorom s výkonom 250 kW (340 k) s technológiou Mild Hybrid schopnou znižovať spotrebu vďaka 48 V elektromotoru, ktorý podporuje spaľovací motor a pomáha mu znižovať množstvo emisií CO2 vypustených do ovzdušia.

 

Model BMW X7 xDrive40d upravený spoločnosťou Poldo Dog Couture v jedinečnej a exkluzívnej verzii dopĺňa nová a elegantná cestovná súprava pre psov, špeciálne vyvinutá a skombinovaná s vozidlom, vďaka čomu budú vaši štvornohí priatelia cestovať v bezpečí a pohodlí.

 

Elegantné úpravy Poldo Dog Couture pripravila Rossella Barbuto, kreatívna riaditeľka spoločnosti, ktorá vysvetľuje: „Toto vozidlo som upravila tak, že som čerpala inšpiráciu zo skorého ranného lesa, kde vzduch prestupuje symfónia očarujúcich vôní živice, ktoré pochádzajú zo storočných jedlí, a ktoré sa miešajú s jemnou vôňou machu na vlhkej zemi. Krása tejto krajiny, osvetlená prvými slnečnými lúčmi, ktoré prenikajú cez konáre stromov, rozžiaria intenzívnu zeleň listov, tmavohnedú farbu zeme, ktorá okamžite ožíva a pohlcujúcu atmosféru lesa. Tento moment ma očaril a prinútil ma vytvoriť umelecký projekt, ktorý vyvolal rovnaký pocit dobrodružstva a úžasu, aký som cítila na týchto prechádzkach. Exteriér vozidla je dvojfarebný: čiernu farbu dopĺňa a exkluzívny zelený lak Oxford Green z ponuky BMW Individual. Interiér sme zverili do odborných rúk stolárskeho majstra, ktorý vytvoril niektoré lišty z ebenu, pričom na čalúnenie sme použili jemné a inovatívne materiály ako Alcantara, ktorá je jemná na dotyk, odolná a nenáročná na údržbu“.

 

„Projekt vyjadruje dokonalú syntézu hodnôt exkluzivity, prémiového postavenia a možností individualizácie charakteristických pre spoločnosť BMW Group,“ povedal Carlo Botto Poala, marketingový riaditeľ spoločnosti BMW Italia. „BMW Italia spolupracuje s Poldo Dog Couture na novom pohľade na funkčnosť, slobodu a všestrannosť modelu BMW X7, čo zaručuje mimoriadnu pozornosť venovanú detailom, aby mohol interiér štýlovo privítať aj štvornohých členov rodiny.“

 

Exkluzívna cestovná súprava, ktorú možno pohodlne umiestniť do veľkého batožinového priestoru modelu BMW X7, dostala ebenovú povrchovú úpravu a prenáša sa v elegantnom ebenovom kufri potiahnutom tepanou kožou lesnej zelenej farby s tromi zásuvkami. Vo vnútri zásuviek nájdu užívatelia všetko potrebné pre štvornohého priateľa:

 

• Kožený bezpečnostný pás s dĺžkou 94 cm pri maximálnom predĺžení (nastaviteľný) s výnimkou karabíny a spony (106 cm vrátane) pripojiteľný na obojok, na pripútanie psa k sedadlu pri cestovaní na zadných sedadlách;

 

• Vôdzka a kožený obojok, aby ste vždy cestovali štýlovo;

 

• Deka na zadné sedadlo s rozmermi 121 × 114 cm z nylonu a Alcantary s potlačou, ktorú si môžete vziať so sebou, keď vystúpite z automobilu

 

• Pohodlný vankúš s tepelnou vatou s možnosťou pripevnenia k sedadlu pre bezpečné umiestnenie menších psov

 

• Matná čierna termofľaša na čerstvú vodu

 

• Dve porcelánové misky zdobené logom Poldo Dog Couture spočívajúce na elegantnom a na mieru vyrobenom ebenovom podnose

 

• Hygienické vrecúška a utierky pre psiu hygienu na palube

 

• Ionizátor esencie, ktorú vytvoril najväčší taliansky odborník na parfumy Luca Maffei. Dokáže rozprašovať čuchovú identitu Poldo Dog Couture v priestore pre cestujúcich a zároveň pomocou patentovanej molekuly zachytáva všetky nepríjemné pachy vo vnútri.

 

Sedem tipov na cestovanie so psom vo vozidle

Nastúpenie psov do vozidla sa môže spájať s komplikáciami. Kňučia, štekajú a niekedy sa cítia zle. A to ešte pred odchodom. S týmito siedmimi pravidlami od odborníkov sa cestovanie so psom stane prechádzkou ružovou záhradou.

1. Pomalé privykanie

Ak chcete psa vziať so sebou do vozidla, musíte ho na neho včas privyknúť. Urobiť to v deň, keď plánujete vyraziť, je absolútne neskoro. Dovoľte psovi, aby pokojne spoznal automobil a urobte to s vypnutým motorom. Jednu z možností, ako ho presvedčíte, aby nastúpil do vozidla, predstavujú granule. Prípadne ho niekoľko dní kŕmte v aute, aby si vytvoril pozitívne asociácie.

 

2. Vyznačte mu územie

Cestovanie automobilom zahŕňa pre psa veľa emócií. Takže určité zvyky mu v tom môžu pomôcť. Pes nevyhnutne potrebuje mať počas jazdy svoje stále miesto. Lepšie, ak je to pohodlná klietka, pretože takto má záchytný bod a môže si oddýchnuť. Ak máte možnosť, nadviažte počas cesty krátky očný kontakt.

 

Dajte svojmu psovi jeho obľúbenú deku alebo hračku: všetko, čo pozná a má rád, mu pomôže uvoľniť sa a cítiť sa pohodlne.

 

3. Bezpečnostné pásy pre psov

Vášmu štvornohému priateľovi by ste ich mali vždy zabezpečiť v súlade so zákonom. Vyhnete sa tak zbytočným rizikám, ale aj vysokým pokutám. Pred odchodom do zahraničia sa oboznámte s pravidlami v danej krajine. Výber bezpečnostného systému je na vás: či už ide o bezpečnostný pás, nosič pre psa, alebo klietku medzi priestorom pre cestujúcich a kufrom.

 

4. Nájdite si miesto na zastavenie

Dlhšie cesty budú únavné aj pre vášho štvornohého kamaráta. Medzitým si bezpodmienečne spravte krátke prestávky, aby ste vyšli von a natiahli si nohy. Rada odborníka: vyhľadajte ešte pred odchodom najkrajšie lesíky na prechádzky, alebo vhodné odpočívadlá s priestorom pre vášho psa. Počas každej prestávky zabezpečte psovi dostatok vody.

 

5. Vystúpte z vozidla

Pri vystupovaní z vozidla platí: najprv vy, potom pes. A to prostredníctvom jasného príkazu a cez dvere najbližšie k vášmu sedadlu. Takto máte kontrolu aj mimo vozidla a už sa nezaoberáte bezpečnostným pásom, zatiaľ čo váš pes sa už zabáva oňuchávaním okolia, alebo behaním po ulici. Vo všeobecnosti platí, že nesmiete zabudnúť na vôdzku!

 

6. Nepreháňajte to s jedlom

Ťažké maškrty sú pred odchodom tabu. Radšej zvoľte niekoľko malých granúl, aby cesta psovi viac chutila. Niektorým psom býva počas cesty nevoľno a podobne ako menšie deti môžu zvracať. Pomáha iba pomaly privykať zviera na čoraz dlhšie cesty.

 

7. Zostaňte pokojní

Ak chcete so psom cestovať v lete, nemôžete ho nechať dlho čakať v automobile. Interiér sa totiž na slnku rýchlo prehrieva a to môže byť pre vášho psa nebezpečné už po niekoľkých minútach. Pri vysokých teplotách nevpustia do interiéru dostať dostatok čerstvého vzduchu ani pootvorené okná, ani malý prievan. Preto je najlepšie brať psa vždy so sebou.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť