Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad na výstave Motocykel 2024 v Inchebe

+++ Doplnené fotografie stánku BMW Motorrad +++Od 7. do 10. marca 2024 bude bratislavská Incheba hostiť výstavu Motocykel 2024. BMW Motorrad Slovensko predstaví výber vyše 20 modelov. Medzi nimi budú aj slovenské premiéry BMW R 12 NineT, BMW R 12, BMW M 1000 XR a plne elektrický motocykel BMW CE 02, ktorý otvára nový segment „eParkour“.

Technológia motoriek
·
Scooter
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Bratislava.  Od 7. do 10. marca 2024 bude bratislavská Incheba EXPO hostiť výstavu Motocykel 2024. Popredný výrobca motocyklov, BMW Motorrad Slovensko, vystaví v Bratislave široký výber modelov. Podujatie verejnosti predstaví viac ako 20 modelov motocyklov, vrátane skútrov cestovateľských strojov, či heritage modelov a veteránov. Návštevníci sa môžu tešiť ako na očakávané novinky nadchádzajúcej sezóny, tak aj na ikonické modely, ktoré vyzdvihujú dlhoročnú skúsenosť motocyklov BMW Motorrad.

 

Vystavované modely

Spoločnosť BMW Motorrad Slovensko pre svojich priaznivcov pripravilo výstavu viac ako 20 modelov. Medzi nimi nájdete aj niekoľko slovenských premiér, ako napríklad M 1000 XR, R 12 a R 12 NineT, či plne elektrický motocykel CE 02, ktorý otvára nový segment „eParkour“. Na výstave nebudú chýbať ani motocykle z nosného programu „Spirit of GS“, ako sú R 1300 GS, či úplné novinky F 800 GS, F 900 GS a F 90 GS Adventure. Samostatná časť výstavnej plochy bude venovaná segmentu „Heritage“, do ktorého patria motocykle odkazujúce na 100 rokov výroby BMW Motorrad. To sú motocykle z rodiny R 18 a už spomínané novinky R 12. Celé to budú dopĺňať motocykle z ostatných segmentov ako napríklad športové S 1000 RR či M 1000 R, cestovateľské K 1600 GT, alebo R 1250 RT, či motocykle do mesta F 900 R a F 900 XR.

 

V znamení osláv 100. výročia výroby prémiových motocyklov

Rok 2023 predstavoval pre spoločnosť BMW Motorrad výnimočnú príležitosť osláv 100. výročia výroby prémiových motocyklov. Počas neho sa spoločnosti podarilo svojim zákazníkom dodať až 209 257 motocyklov a skútrov.  Rekordné výsledky predajných čísel sa tak oproti predchádzajúcemu roku zdvihli o 3,1%. Presvedčivé produktové portfólio sa pýšilo uvedením na trh hneď niekoľkých populárnych modelov. Medzi ne patria výkonné BMW M 1000 R alebo ikonické cestovné enduro BMW R 1300 GS.

„Je za nami ďalšia úspešná sezóna a dúfam že aspoň taká istá, ak nie lepšia, pred nami. Rodina BMW Motorrad sa na Slovensku rozrástla o 494 nových motocyklov predaných cez našu sieť autorizovaných predajcov. To je opäť rekord,“ prezradil Marek Malatinec, manažér BMW Motorrad Slovensko, v magazíne BMW Motorrad Slovensko.

Výnimočný rok vyzdvihol aj Markus Flasch, Head of  BMW Motorrad: „Chcel by som sa poďakovať našim zákazníkom po celom svete za veľkú dôveru, ktorú nám opäť v roku 2023 prejavili. S rekordným výsledkom v našom jubilejnom roku zostáva BMW Motorrad svetovou jednotkou v segmente prémiových motocyklov a skútrov a opäť demonštruje úspešnú stratégiu značky. Naše vedúce postavenie na trhu je v mnohých segmentoch založené na inovatívnej vodcovskej pozícii, atraktívnej ponuke produktov a našej silnej značke. Na základe týchto troch hlavných úspešných faktorov je BMW Motorrad ideálne nastavené a som veľmi optimistický ohľadom roku 2024.“

 

Optimistický výhľad na rok 2024

Stephan Reiff, President Customer, Brand, Sales BMW Motorrad: „Predajný rekord v našom výročnom roku je zároveň pocta aj záväzok. S mnohými novými, inovatívnymi modelmi a produktmi pre našich zákazníkov sa v BMW Motorrad budeme snažiť urobiť všetko pre to, aby sme na tomto rekordnom roku ďalej stavali a upevnili tak našu vedúcu pozíciu v prémiovom segmente. Na tomto mieste zohrajú dôležitú úlohu najmä naše nové modely GS. Tento rok sa naši zákazníci a fanúšikovia môžu opäť tešiť na množstvo svetových premiér, vrcholy, podujatia a emocionálne nabité ponuky motocyklov."

Manažér BMW Motorrad Slovensko, Marek Malatinec sa k vyhliadkam na rok 2024 vyjadril slovami: „A v tomto tempe by sme radi pokračovali aj v tomto roku... A priznám sa, že si nepamätám rok, v ktorom BMW prišlo s takou „paľbou“ noviniek ako v tomto roku. A bez  akéhokoľvek preháňania si dovolím tvrdiť, že to bude rok GS. Nie podľa čínskeho, ale podľa BMW kalendára. Veď posúďte sami. R 1300 GS, F 900 GS, F 800 GS, F 900 GSA a neskôr v roku aj chýbajúci model v tomto zozname. A nie len nové farby a drobné zmeny, ale kompletne nové mašiny. Samozrejme, máme pripravené aj ďalšie novinky ako napr. ďalšiu raketu s najsilnejším písmenom abecedy M 1000 XR a jej sestru S 1000 XR.  Či najnovších členov rodiny Heritage a následníkov úspešnej rodiny R nineT  - R 12 a R 12 NineT. Ale aj elektrickú low voltage coolovicu CE 02.“

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť