Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spustenie výroby modelu MINI Countryman Electric

Štyri mesiace po spustení výroby modelu MINI Countryman so spaľovacím motorom teraz z liniek schádza aj plne elektrická verzia.

Leipzig
·
Production Start
·
Production network
·
High-voltage battery
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
MINI Countryman
·
MINI Electric
·
Electrification
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Leipzig. Elektrifikácia v závode BMW Group v Lipsku pokračuje: Štyri mesiace po spustení výroby modelu MINI Countryman so spaľovacím motorom teraz z liniek schádza aj plne elektrická verzia. Po postupnom ukončení výroby BMW i3 privítala kolíska elektromobility v závode BMW Group Leipzig ďalšie plne elektrické vozidlo. V súčasnosti závod vyrába štyri modely s tromi typmi pohonu dvoch značiek, všetky na jednej výrobnej linke: BMW radu 1, BMW radu 2 Active Tourer (vrátane plug-in hybridnej verzie), BMW radu 2 Gran Coupé a MINI Countryman v plne elektrickej aj spaľovacej verzii.

 

MINI Countryman Electric predstavuje významný krok v rámci prechodu značky MINI na úplnú elektrifikáciu do roku 2030 a spája pocit elektrifikovanej motokáry s nulovou mobilitou lokálnych emisií. Dodáva sa v dvoch plne elektrických variantoch: Countryman E (150 kW, 204 k | spotreba 17,4 - 15,7 kWh/100 km | emisie CO2 0 g/km) a výkonnejší Countryman SE ALL4 s pohonom všetkých kolies (230 kW, 313 k | spotreba 18,5 - 16,8 kWh/100 km | emisie CO2 0 g/km).

 

Hlavným faktorom nárastu objemu výroby v závode je model MINI Countryman. V priebehu roka 2024 sa produkcia zvýši na takmer 500 kusov denne - popri približne 800 vozidlách BMW, ktoré závod vyrába. Navyše, vďaka flexibilnému systému výroby je závod Leipzig schopný pohotovo reagovať na dopyt zákazníkov, napríklad zvýšením podielu plne elektrických vozidiel.

 

Flexibilná montážna štruktúra tiež znamenala, že MINI Countryman Electric sa mohol plynulo začleniť do výroby. Podobná situácia nastala aj v prípade rôznych pohonných jednotiek, ktoré sa vyrábajú na jednej a tej istej linke v rámci agregátnej montáže a pripravujú sa na tzv. "manželstvo" s karosériou.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Countryman E

Electricity consumption combined: 17,4 – 15,7 kWh/100 km according to WLTP
CO2 emissions combined according to WLTP: 0 g/km
CO2 Class: A
Electric range according to WLTP: 462 – 423 km

MINI Countryman SE ALL4 

Electricity consumption combined: 18,5 – 16,8 kWh/100 km according to WLTP
CO2 emissions combined according to WLTP: 0 g/km
CO2 Class: A
Electric range according to WLTP: 432 – 399 km

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť