Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW ///M Day 2024 v Moste: rekordnú účasť okorenilo mnoho noviniek zo sveta BMW M

+++ Na ôsmy ročník zrazu BMW ///M Day prišlo 331 vozidiel BMW M a M Performance +++ Prezentácia doplnkov BMW M Performance Parts +++ Motocykel BMW M 1000 XR +++ Rok 2025: plánovaný presun podujatia na Masarykov okruh do Brna a predĺženie na dvojdňový ///M Festival+++

BMW M Automobiles
·
Príslušenstvo
·
BMW M Sport Package
·
Dedičstvo
·
BMW Individual
·
Šport
·
BMW M Performance Parts
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(26x, 219,27 MB)

Most. Na Veľký piatok to na Autodróme v Moste skutočne ožilo. Na tradičný jarný zraz – BMW ///M Day – prišiel rekordný počet majiteľov vozidiel BMW M a ich priaznivcov, ktorí zaplnili všetky parkovacie miesta v paddocku. Ôsmy ročník tak vytvoril český rekord v počte vozidiel BMW M a BMW M Performance zhromaždených na jednom mieste. Celkovo tak usporiadateľ Czech M Club privítal 331 vozidiel, na ktoré sa prišlo pozrieť viac ako 1 400 návštevníkov.

 

Spanilej jazdy po okruhu sa zúčastnilo 254 automobilov a trojica motocyklov BMW M. Vidieť tak bola takmer kompletnú aktuálnu ponuku modelov BMW M, ale aj vozidlá z nedávno minulých dôb. Boli tu všetky generácie BMW M3/M4 a BMW M6, ale tiež väčšina BMW M5, vrátane BMW M5 CS. Ukázali sa tu aj na cestách vzácne BMW Z3 M Coupé, a taktiež BMW 1 M Coupé.

 

Majitelia na zraz priviezli ako vozidlá v pôvodnom stave, tak aj vozidlá s rôznymi typmi úprav. Ich efektivitu si neskôr mohli vyskúšať aj pri jazdách na závodnej trati. A to dokonca aj s meraním času. Stánok spoločnosti Šenkýř Motorsport na podujatie priviezol svoje žlté BMW M4 GT3 a dovolil tak návštevníkom nahliadnuť do sveta pretekárskych vozidiel.

 

Nakoľko si BMW Group váži nadšenie a záujem o svoje vozidlá BMW M, lokálne zastúpenie bolo hlavným partnerom tohto stretnutia. V ich boxoch boli tiež pripravené dve vozidlá BMW M, a to kompletne vybavené príslušenstvom z programu BMW M Performance Parts. Obe vozidlá, BMW M2 a BMW M3 Touring, boli vybavené nie len sadou karbónových doplnkov, ale predovšetkým kolesami s centrálnymi maticami, ktoré boli predstavené len minulý rok. Hneď neďaleko boli pripravené motocykle BMW M, vrátane najnovšieho BMW M 1000 XR. Pozornosť vzbudila tiež flotila šiestich M Performance variantov BMW radu 7/i7, ktoré sa vyznačili fascinujúcimi farebnými kombináciami od BMW Individual.

 

Mimoriadny záujem účastníkov a divákov o ôsmy ročník zrazu BMW ///M Day zaistil nielen rekordnú účasť, ale znamenal naplnenie kapacity Autodrómu Most. Pre budúci rok je preto plánovaný presun podujatia na Masarykov okruh do Brna a rozšírenie podujatia na dvojdňový ///M Festival.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť