Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Precízne, presvedčivé, všestranné: Nové BMW X3 absolvuje dynamické jazdné testy

+++ Nová generácia na Slovensku a aj celosvetovo úspešného Sports Activity Vehicle dokončuje finálne ladenie podvozku a asistenčných systémov vodiča +++ Rozsiahly testovací program v testovacom centre BMW Group v Miramas vo Francúzsku +++ Vývojové práce sa zameriavajú na priečnu dynamiku, komfort riadenia a komfort počas jazdy na dlhé vzdialenosti +++ Harmonický užívateľský zážitok vďaka typicky zladenému výkonu BMW +++

X3
·
BMW Driving Experience
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov/Miramas. Na konci vývoja pred sériovou výrobou absolvuje nový model BMW X3 finálne ladenie všetkých systémov ovládania podvozku a asistenčných systémov vodiča v testovacom centre spoločnosti BMW Group v Miramas v južnom Francúzsku. Štvrtá generácia vozidla z prémiového segmentu Sports Activity Vehicle (SAV) vozidiel strednej triedy sa už o niekoľko týždňov predstaví s mimoriadne úspornými spaľovacími motormi, ako aj s pokročilým plug-in hybridným pohonom. Vývojoví a testovací inžinieri vďaka intenzívnemu programu ladenia zaisťujú, že všetky modelové varianty nového BMW X3 preukážu v každej situácii vynikajúcu ovládateľnosť, a to bez ohľadu na koncepciu pohonu a hmotnosť. K harmonickému užívateľskému zážitku prispieva v novom BMW X3 aj dobre zladená funkčnosť všetkých autonómnych jazdných a parkovacích systémov.

 

Nové BMW X3 už na ceste do sériovej výroby prešlo rozsiahlymi testami na snehu a ľade, v extrémne horúcich oblastiach a v teréne. Vhodnosť SAV na každodenné použitie a cestovanie preverili testy a následné úpravy v mestskej premávke, ako aj na kľukatých vidieckych cestách, na diaľniciach a na vybraných pretekárskych okruhoch.

 

Dokonale zladené systémy pre typický zážitok z jazdy BMW

Vývojoví inžinieri využívajú na dotvorenie zážitku z jazdy v novom modeli BMW X3 všestrannú testovaciu dráhu v Miramas. Okrem asfaltového oválu a diaľničného okruhu sa tu nachádzajú aj slalomové, serpentínové a kruhové trate, ako aj terénne trate a trate zamerané na ovládateľnosť s rôznymi povrchmi ciest. To umožňuje do najmenšieho detailu analyzovať a optimalizovať pozdĺžne a priečne zrýchlenie, odpruženie a tlmenie, presnosť riadenia a brzdenie nového modelu BMW X3.

 

Dynamika jazdy a efektivita nového modelu BMW X3 ťaží z inteligentnej ľahkej konštrukcie a z optimalizovaných aerodynamických vlastností. S koeficientom odporu vzduchu (Cd) 0,27 stanovuje vo svojom konkurenčnom prostredí nové štandardy.

 

V porovnaní s predchodcom má nový model BMW X3 aj širší rozchod a znížený zdvih zadnej nápravy. Okrem toho sa zvýšila aj tuhosť karosérie a uloženie podvozku. Cielené vylepšenia kinematiky a elastokinematiky oboch náprav v kombinácii s 19-percentným zvýšením natočenia predných kolies zaisťujú citeľne lepšiu smerovú stabilitu. Priamejší prevod riadenia zvyšuje komfort riadenia, zatiaľ čo značne upravené stabilizátory zlepšujú dynamiku v zákrutách bez toho, aby ohrozili komfort jazdy.

 

Z ponuky voliteľnej výbavy si môžu záujemcovia o nový model BMW X3 vybrať napríklad aj adaptívny podvozok s elektronicky ovládanými tlmičmi. Finálne ladenie jeho vlastností tvorí súčasť testov jazdnej dynamiky v Miramas a ponúka dve mapy, ktoré si užívatelia môžu zvoliť prostredníctvom režimov My Modes. Okrem toho sa nová verzia SAV štandardne dodáva s najnovšou verziou systému BMW Lateral Dynamics Management, ktorá zaisťuje precíznu kontrolu požadovaných krútiacich momentov riadenia, obmedzenie preklzu kolies na základe ovládača a rozdelenie krútiaceho momentu pri stáčaní pomocou Performance Control. Vďaka tomu sa vozidlo za každých okolností prispôsobí aktuálnej jazdnej situácii.

 

Vďaka jedinečným odborným znalostiam automobilky BMW s vývojom sa podarilo dokonale zladiť všetky komponenty a systémy technológie pohonu a podvozku. Výsledok tvorí charakteristická kombinácia presnosti, presvedčivej suverenity a všestrannosti, ktorou sa vyznačuje zážitok z jazdy v SAV modeloch automobilky BMW.

 

 

Autonómna jazda optimalizovaná typickou úrovňou integrácie BMW

Nový model BMW X3 obsahuje najnovší ovládací systém BMW iDrive založený na operačnom systéme BMW Operating System 9 vrátane ovládača BMW iDrive a v porovnaní s predchádzajúcim modelom ponúka výrazne rozšírený výber systémov pre autonómnu jazdu a parkovanie. Svojou štandardnou výbavou jednoznačne prekračuje požiadavky nárazového testu Euro NCAP. Mimoriadne citlivé brzdné a riadiace zásahy asistenčných systémov v porovnaní s konkurenciou predstavujú ďalší príklad jedinečného zladeného výkonu vývoja jazdnej dynamiky BMW. V každej situácii umožňujú harmonickú interakciu medzi vodičom a vozidlom.

 

Vynikajúca funkčnosť všetkých asistenčných systémov využíva najmodernejšiu technológiu senzorov, ako softvéru, procesorov a sieťovej technológie. Medzi hlavné prvky nového modelu BMW X3 patrí asistent aktívnej zmeny jazdného pruhu a asistent parkovania a manévrovania, ktorý umožňuje vodičovi ovládať manévre zvonku vozidla pomocou smartfónu.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

No production vehicle. Consumption and CO2 data are not available yet.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť