Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Concept Skytop: Výkon, precíznosť a remeselné spracovanie v otvorenom dvojmiestnom vozidle stvorenom pre luxusné cestovanie

+++ Jedinečný a exotický dizajn vozidla +++ Kombinácia estetiky a dynamiky na najvyššej úrovni +++ Odkazy na historické modely BMW Z8 a BMW 503 +++

BMW Group Design
·
Spoločnosť
·
BMW Design
·
Dizajn, koncepty a štúdie
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov/Cernobbio. Spoločnosť BMW Group prinesie na podujatie Concorso d' Eleganza Villa d' Este, každoročnú súťaž krásy historických automobilov a motocyklov, ktorá sa koná na brehu jazera Como dizajnovú štúdiu BMW Concept Skytop, mimoriadne elegantné a jedinečné vozidlo. Otvorený dvojmiestny model odkazuje na precízne zhotovené tvary s plynulou, športovou eleganciou, ktorá dopĺňa jeho atletický, svalnatý postoj. Interiér a exteriér štúdie sa vyznačujú teplými monochromatickými farbami, v ktorých sa exkluzívne materiály spájajú s tradičným remeselným spracovaním.

 

„BMW Concept Skytop predstavuje skutočne jedinečný a exotický dizajn v tradícii Concorso d' Eleganza Villa d' Este,” hovorí Adrian van Hooydonk, riaditeľ divízie BMW Group Design. „Ponúka kombináciu jazdnej dynamiky a elegancie na najvyššej úrovni, porovnateľnú so svojimi historickými predchodcami, akými boli modely BMW Z8, alebo BMW 503.”

 

Atletické proporcie, organická karoséria

Čistý exteriér vozidla BMW Concept Skytop vznikol tak, aby vzbudil túžbu po cestovaní. Jeho napnuté, svalnaté plochy definuje niekoľko presných línií, ktoré posúvajú objem vozidla smerom dozadu. Krídelká, nenápadne zabudované do ramien dverí, nahrádzajú konvenčné kľučky dverí. Jedinečný vzhľad umocňujú disky kolies z ľahkej zliatiny s precízne vytvarovanými lamelami.

 

Z vtáčej perspektívy zaujme výrazná, presahujúca kapota, ikonický dizajnový prvok automobilky BMW v podobe žraločieho nosa s osvetlenými ľadvinkami mriežky chladiča a so stiahnutou zadnou časťou. Odkazy na legendárny roadster BMW Z8 vznikali starostlivo. Obzvlášť nápadne vyzerá výrazné drážkovanie, ktoré sa tiahne od kapoty, cez interiér, až po hliníkovú lištu umiestnenú na dverách batožinového priestoru zvýrazňujúcu dynamickú siluetu.

 

Harmonický dizajn svetlometov zapája do celkového konceptu veľmi zložité detaily. Jednotky LED umiestnené na frézovaných hliníkových nosičoch vznikli na mieru pre model BMW Concept Skytop s využitím najnovšej technológie a najtenšieho tvaru automobilových svetlometov, aký je v súčasnosti dostupný. Čistý, puristický dizajn umožňuje zlúčiť všetky funkcie osvetlenia do jedného inštalačného priestoru. Celkový vzhľad štúdie BMW Concept Skytop dotvára plochý a jasne určený tvar zadných svetiel.

 

Kožou potiahnutá ochranná lišta za dvojicou sedadiel modelu BMW Concept Skytop sa spája s bočnými lamelami na B-stĺpiku a s plne výsuvným zadným oknom. Dve odnímateľné časti strechy, taktiež potiahnuté kožou, možno uložiť do špeciálneho oddelenia v batožinovom priestore.

 

Farebná schéma zabezpečuje plynulý prechod z interiéru do exteriéru bez ohľadu na to, či je strecha otvorená, alebo zatvorená. V zadnej časti prechádza červenohnedý odtieň strechy do tlmeného strieborného s chrómovým tieňovým efektom vonkajšieho laku. Technicky prepracovaný farebný prechod vytvoril skúsený lakovnícky majster v závode spoločnosti BMW Group v meste Dingolfing.

 

Interiér s koženými povrchmi v štýle Brogue

Kožené sedadlá v interiéri dostali doplnky v štýle Brogue. Červeno-hnedý odtieň povrchov vytvára konzistentný farebný vzor, ktorý dodáva celému interiéru pocit luxusu a priestrannosti. Celkový dojem umocňujú krištáľové prvky umne vsadené do kokpitu. Vnútorné povrchy štúdie BMW Concept Skytop vznikli v tradičnom brašnárstve v závode spoločnosti BMW Group v meste Dingolfing.

 

Podobnosť s modelom BMW Z8 možno nájsť aj v použitej motorizácii. Rovnako ako legendárny roadster, aj BMW Concept Skytop prichádza s najvýkonnejším motorom V8, ktorý sa momentálne nachádza v portfóliu pohonných jednotiek automobilky BMW.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych závodov po celom svete a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

 

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 spolupracovníkov.

 

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť