Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Dozorná rada určila nástupcu: Milan Nedeljković sa stane novým predseda predstavenstva BMW AG

• Oliver Zipse podľa plánu opustí predstavenstvo po výročnom valnom zhromaždení v máji 2026 • Nicolas Peter: „Nedeljković presviedča strategickou predvídavosťou, silnými implementačnými schopnosťami a podnikateľským myslením” • Oliver Zipse si zaslúži poďakovanie: „Významný prínos pre značku BMW”.

 

Contato de imprensa.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Autor.

Max-Morten Borgmann
BMW Group

Downloads.

  
Attachments(1x, 73,35 KB)
  
Photos(1x, 20,26 MB)

Mníchov. Dr.-Ing. Milan Nedeljković prevezme funkciu predsedu predstavenstva spoločnosti BMW AG s účinnosťou od 14. mája 2026. Toto rozhodnutie dnes prijala dozorná rada spoločnosti. Po úspešnom spustení Neue Klasse nahradí Nedeljković Olivera Zipseho, ktorý bol členom predstavenstva spoločnosti BMW AG viac ako desať rokov a od augusta 2019 pôsobí ako jeho predseda. Dozorná rada vyjadruje Oliverovi Zipsemu úprimnú vďaku za jeho vynikajúce úspechy, ktoré dosiahol so spoločnosťou BMW Group.

 

„Milan Nedeljković presviedča svojou strategickou predvídavosťou, silnými implementačnými schopnosťami a podnikateľským myslením. Zastáva sa veľmi cieleného využívania zdrojov – či už finančných, alebo surovinových,” povedal Dr. Nicolas Peter, predseda dozornej rady spoločnosti BMW AG. „Milan Nedeljković inšpiruje ľudí nápadmi, spája ich pre spoločné hodnoty a tým ich motivuje k dosahovaniu špičkových výkonov. Toto predstavuje kľúčové líderské vlastnosti potrebné pre udržanie úspešného smerovania spoločnosti BMW Group v tomto období transformácie.”

 

V roku 2023 bola zmluva Olivera Zipseho ako predsedu predstavenstva spoločnosti BMW AG predĺžená do roku 2026, a to aj po dosiahnutí bežného veku odchodu do dôchodku. Následne podľa plánu po výročnom valnom zhromaždení 13. mája 2026 opustí predstavenstvo, čím uzavrie celkovo 35 rokov pôsobenia v spoločnosti BMW Group. 

 

„Oliver Zipse významne prispel k úspechu spoločnosti BMW Group a zaslúži si našu úprimnú vďaku. Značku BMW viedol počas globálnych kríz, ako bola napríklad pandémia COVID-19, a predstavil Neue Klasse ako najväčší strategický projekt v histórii spoločnosti,” povedal Peter. „Oliver Zipse vždy uprednostňoval úspech značky BMW. Dôsledne zaujímal jasný postoj aj napriek výrazným vonkajším nepriaznivým vplyvom, a tak aj počas turbulentných období udržal spoločnosť na správnej ceste.”

 

Milan Nedeljković, novo vymenovaný predseda predstavenstva, je členom predstavenstva spoločnosti BMW AG od roku 2019 a v súčasnosti je zodpovedný za divíziu výroby. Tento 56-ročný odborník začal svoju profesionálnu kariéru v spoločnosti BMW Group v roku 1993 ako stážista a za ten čas nazhromaždil rozsiahle medzinárodné skúsenosti. Zastával vedúce pozície v závode v Oxforde, ako výkonný riaditeľ závodov v Lipsku a v Mníchove a pôsobil aj ako senior viceprezident pre firemnú kvalitu. Jeho zmluva ako predsedu predstavenstva bude trvať do roku 2031.

 

Dr. Martin Kimmich, predseda Globálnej zamestnaneckej rady a podpredseda dozornej rady, povedal: „Milan Nedeljković si u zamestnancov automobilky BMW získal rešpekt a teší sa ich dôvere. Spolu s ním sa tešíme na pokračovanie dlhej tradície spolupráce medzi Zamestnaneckou radou a vedením spoločnosti, čo dlhodobo tvorí základ úspešného príbehu značky BMW.“

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Login
 

PressClub Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich 13 May 2026.

Watch the webcast of the public session of the 106th Annual General Meeting of BMW AG.

 

open Streaming Website

CO2 emission information.

Os valores do consumo de combustível, das emissões de CO2 e de consumo de energia aqui apresentados foram determinados de acordo com o Regulamento (CE) 715/2007 na versão aplicável no momento da homologação. Os valores referem-se à versão base de um veículo na Alemanha e na gama apresentada é considerado o equipamento opcional e os diferentes tamanho de jantes e pneus para a versão selecionada.

Os valores dos veículos já se baseiam no novo Regulamento WLTP e são traduzidos para valores equivalentes aos do NEDC de modo a garantir a comparação entre os veículos. [Relativamente a estes veículos, no que se refere a impostos relacionados com o veículo ou outras taxas baseadas (no mínimo, entre outros) nas emissões de CO2, os valores de CO2 podem ser diferentes dos valores aqui apresentados.]

As especificações da eficiência de CO2 são determinadas de acordo com a Diretiva 1999/94/CE e o regulamento europeu na sua versão atual aplicável. Os valores apresentados são baseados no consumo de combustível, valores de CO2 e de consumo de energia de acordo com o ciclo NEDC para a classificação.

Para mais informações sobre os dados oficiais do consumo de combustível e as emissões específicas de CO2 dos automóveis de passageiros novos, consulte as diretrizes sobre o consumo de combustível, emissões de CO2 e consumo de energia elétrica de automóveis de passageiros novos, disponíveis gratuitamente em todos os Concessionários BMW.

Search Settings.

Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Login