Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Articles · Šport.

Tlačová správa
 
Press Kit
 
Prejav
 
Fact & Figures
 
+ Filter

Ako sa sánkar spolieha na BMW Data Coach

30.01.2023Press Kit

+++ Pri sánkovaní sa technologický transfer z automobilového výskumu, vývoja a výroby zameriava na dátami riadenú optimalizáciu komplexného systému sánok a športovcov+++ Na základe dát sa upravuje materiál aj ideálnu stopu +++ Virtuálne simulácie sánok a ľadového koryta +++ Ide o šport, v ktorom sa v cieli zobrazuje čas v tisícinách sekundy – preto sa počíta každý detail.

Technológia
·
More Sports
·
BMW Winter Sport

Valentino Rossi sa stal novým členom rodiny továrenských jazdcov BMW M Motorsport

22.12.2022Tlačová správa

+++Novým továrenským jazdcom BMW M sa pre rok 2023 stala motocyklová legenda Valentino Rossi +++Spolupráca medzi Rossim a BMW M Motorsport presahuje jeho pretekárske aktivity v rámci BMW M Team WRT +++Valentino Rossi: „Som veľmi hrdý, že sa môžem stať oficiálnym továrenským jazdcom BMW M - je to pre mňa veľká príležitosť.“

Automotive
·
BMW Motorsport
·
Motorsport Drivers
·
GT Racing

Spolupráca s iRacing: BMW M Motorsport je prvým výrobcom, ktorý uviedol na trh virtuálnu verziu svojho nového LMDh vozidla

31.10.2022Press Kit

Úspešná spolupráca medzi BMW M Motorsport a poprednou platformou iRacing vstupuje v roku 2023 do ďalšieho kola. BMW M Motorsport sa má stať prvým výrobcom na svete, ktorý sprístupní sim racing komunite svoje nové vozidlo LMDh - BMW M Hybrid V8. Rovnako ako v prípade BMW M4 GT3, skutočný a virtuálny vývoj automobilu prebiehal synchrónne. Spolupráca bola oficiálne oznámená v sobotu na podujatí BMW SIM Live.

Automotive
·
Esports
·
BMW Motorsport
·
LMDh
·
Sim Racing

Srdce vozidla BMW M Hybrid V8: prototyp kategórie LMDh poháňa osemvalcový hybridný prepĺňaný motor P66/3

20.07.2022Tlačová správa

Vozidlu BMW M Hybrid V8, s ktorým bude tím BMW M Motorsport v roku 2023 bojovať o celkové víťazstvá v triede IMSA GTP v rámci šampionátu WeatherTech SportsCar Championship, sa o niekoľko týždňov začne obdobie intenzívneho testovania. Projekt dosiahol kľúčový míľnik už pred vyjdením na trať: na konci júna to bolo úspešné spustenie systému hybridného pohonu po jeho inštalácii do testovacieho vozidla.

Automotive
·
Motorsport Cars
·
BMW Motorsport
·
LMDh

Vodíkové technológie v doprave - medzinárodná konferencia v Bratislave

25.05.2022Press Kit

Archív

Bratislava sa stala dejiskom medzinárodnej konferencie zameranej na vodíkové technológie v doprave s podtitulom – pripravení na budúcnosť. Medzi rečníkmi bol aj Jurgen Guldner - viceprezident pre technológiu vodíkových palivových článkov a projekty vozidiel v spoločnosti BMW Group.

BMW i
·
Technológia
·
National Sports
·
Efficient Dynamics
·
Motory a prevodovky
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Electrification

BMW uvádza na slovenský trh svoj vrcholný čisto elektrický model. Cena BMW iX M60 sa začína od 127 860€ s DPH.

20.01.2022Press Kit

Archív

Ponuka čisto elektrických modelov značky BMW sa v rámci dlhodobej stratégia postupne rozširuje. Najnovším prírastkom v ponuke je vrcholná verzia BMW iX M60 kombinujúca pokročilú technológiu modelov BMW i a univerzálnosť modelov BMW X s emóciami typickými pre vozidlá BMW M. Cena tohto vozidla s dvojicou elektromotorov sa začína na Slovensku od sumy 127 860€ s DPH.

i20
·
BMW iX
·
National Sports
·
BMW i

Nástupca zaručeného víťaza titulov: Nový model BMW M4 GT4 príde v roku 2023 – prvé testy v Almerii.

12.12.2021Tlačová správa

Archív

Nový model BMW M4 GT4 v španielskej Almerii absolvoval svoje prvé testy. Je to viac ako rok predtým, ako sa dostane k tímom BMW M Motorsport. Vývoj vozidla je už v pokročilom štádiu. Cieľom je, aby nadviazal na pôsobivý úspešný príbeh svojho predchodcu.

Automotive
·
Motorsport Cars
·
BMW Motorsport
·
Motorsport Tests
·
GT Racing
·
BMW Customer Racing

Ryder Cup veľkolepo otvorený: wingsuit pilot Peter Salzmann priletel s trofejou na miesto konania vo Whistling Straits z výšky 3 000 metrov.

24.09.2021Tlačová správa

Archív

+++BMW Group Designworks vyvinulo puzdro na trofej upravené pre potreby letu +++Ultimate Journey: BMW, ako partner golfového podujatia, zabezpečil prestížnej trofeji neobyčajnú cestu na otvárací ceremoniál +++Kultová zlatá trofej dostala šoféra s nulovými emisiami v BMW iX, ktorý ju odviezol niekoľko záverečných kilometrov až na otvárací ceremoniál, kde ju Salzmann priniesol na javisko +++Video : https://www.bmw-golfsport.com/en/ultimatejourney

Golf
·
Ryder Cup

MINI Electric Pacesetter inspired by JCW. Prvé elektrické MINI ako Safety Car šampionátu FIA Formula E.

30.03.2021Tlačová správa

Archív

MINI Electric Pacesetter inspired by JCW je novým vozidlom Safety Car seriálu pretekov majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E. Spája elektrifikovanú budúcnosť značky s bohatou pretekárskou históriou divízie John Cooper Works. Vozidlo vzniklo na základe nového modelu MINI Cooper SE v rámci spolupráce medzi spoločnosťami MINI Design, BMW Motorsport, FIA a Formula E.

BMW Automotive
·
John Cooper Works
·
BMW Motorsport
·
FIA Formula E
·
John Cooper Works
·
MINI Electric

Ako pracuje BMW Individual Manufaktur?

10.03.2021Tlačová správa

Archív

+++Timo Glock, továrenský jazdec BMW, predstavuje v sérii videí zaujímavé oblasti, aktivity a projekty spoločnosti BMW Group +++Epizóda 4: BMW Individual Manufaktur +++ Link na video: https://b.mw/Timos_Discovery_4.

Automotive
·
BMW Motorsport
·
BMW Individual

Media Guide - Sprievodca pre médiá od BMW Motorsport, Sezóna 7, Majstrovstvá sveta ABB FIA Formula E.

24.02.2021Tlačová správa

Archív

Sprievodca pre médiá od BMW Motorsport poskytuje detailné informácie o technológii v pozadí pohonu BMW i a monopostu BMW iFE.21 ako aj zákulisné informácie o prenose technológií medzi automobilovým športom a sériovou výrobou, o tíme BMW i Andretti Motorsport a o jazdcoch. Po každom pretekárskom víkende pribudnú aktuálne informácie a fakty z podujatia.

BMW Motorsport
·
FIA Formula E

Rally Dakar 2021 - šieste celkové víťazstvo pre MINI: držiteľ rekordného počtu víťazstiev Stéphane Peterhansel triumfoval s MINI JCW Buggy.

15.01.2021Tlačová správa

Archív
Update

Titul zaistený. MINI John Cooper Works Buggy druhýkrát za sebou vyhralo Rally Dakar. Tentoraz zvíťazil Stéphane Peterhansel (F) a spolujazdec Edouard Boulanger (F) a po dvanástich etapách v púšti Saudskej Arábie vystúpili na najvyššiu priečku stupňov víťazov.

Dakar Rally
·
MINI Motorsport

Šampionáty BMW SIM Cups 2021 ponúkajú viac formátov, viac pretekárskych vozidiel BMW a dostupnosť pre viac platforiem.

08.01.2021Tlačová správa

Archív

• Šampionáty BMW SIM Cups sa budú v roku 2021 odohrávať na súťažných platformách iRacing, rFactor 2 a Assetto Corsa Competizione. • Ako pretekárske vozidlá sú dostupné nové modely BMW M4 GT3, BMW M8 GTE, BMW M4 GT4 a BMW M2 CS Racing. • Na víťazov jednotlivých pretekov čakajú umiestnenia na štartovom rošte podujatia BMW SIM Live 2021 a atraktívne finančné odmeny.

BMW Motorsport
·
Sim Racing
My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

PressClub Information

EMAIL MESSAGES.

Edit your settings

Please log in and update the settings for your email newsletter. Receive notifications for new articles and video material immediately or as a daily summary.

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Related Videos.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť