Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Articles · Technológia.

Tlačová správa
 
Press Kit
 
Prejav
 
Fact & Figures
 
+ Filter

Využitie sily púštneho slnka: BMW Group využíva hliník vyrábaný pomocou solárnej energie.

02.02.2021Tlačová správa

Top

Hliník vyrobený pomocou slnečnej energie bude tvoriť takmer polovicu ročných požiadaviek zlievarne ľahkých kovov v továrni v Landshute +++ Trojmiestny kontrakt v miliónoch eur so spoločnosťou EGA na dodávku 43 000 ton hliníka v roku 2021 +++ BMW Group súčasne plánuje dlhodobo využívať hliník vyrobený zelenou energiu, pričom do roku 2030 bude úspora CO2 činiť približne 2,5 milióna ton +++ Wendt: "Do roku 2030 znížime emisie CO2 v dodávateľskej sieti o 20%."

Životné prostredie
·
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
·
Technológia
·
Spoločnosť
·
Udržateľnosť
·
Výroba a recyklácia

BMW predstavuje na CES 2021 budúcnosť zobrazovacieho a ovládacieho systému BMW iDrive.

11.01.2021Tlačová správa

BMW iDrive oslávi na digitálnom podujatí CES 2021 svoje 20. narodeniny. Výrazná zmena rozhrania medzi vodičom a vozidlom vytvorila štandard automobilového priemyslu a položila základy dnešných multifunkčných užívateľských zážitkov založených na online pripojení.

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
·
Infozábava a koncepty riadenia
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 
Combined power consumption: < 21 kWh/100km in the WLTP test cycle*; CO2 emissions combined: 0 g/km. *Data on driving performance, energy consumption and range are preliminary and based on forecasts.
  
Media Set  

Oddelenie obstarávania BMW Group Purchasing zvyšuje svoje trvalo udržateľné aktivity a dláždi tak cestu pre ďalší rast e-mobility.

10.12.2020Tlačová správa

Top

+++ Vysoká úroveň flexibility dodávateľskej siete zrýchľuje transformáciu smerom k e-mobilite +++ Rozsiahle opatrenia na zaručenie súladu s environmentálnymi a sociálnymi štandardmi a zabezpečenie prístupu k mnohým kritickým surovinám +++ Opatrenia pre trvalú udržateľnosť v dodávateľskej sieti prinášajú výsledky: v prípade modelu BMW iX sa emisie CO2 znížili o 17 % +++ Wendt: „Trvalá udržateľnosť je neoddeliteľnou súčasťou všetkých obstarávacích aktivít.”

i20
·
Životné prostredie
·
BMW iX
·
Technológia
·
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
·
Spoločenské a sociálne záväzky
·
Spoločnosť
·
BMW i Automobiles
·
Udržateľnosť
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Electrification

BMW Group nastavuje nové štandardy jazdnej simulácie. #NEXTGen 2020 ponúka exkluzívny pohľad do zákulisia Driving Simulation Centre (Centrum jazdnej simulácie) ešte pred jeho uvedením do prevádzky.

11.11.2020Tlačová správa

+++ Najprogresívnejšie a najrozmanitejšie zariadenie svojho druhu v automobilovom priemysle +++ Ideálne simulačné nástroje pre každú fázu vývoja vozidla +++ Priekopnícky dizajn budovy pre bezproblémový zážitok zo simulácie a maximálne zameranie na zákazníka +++

Technológia
·
Spoločnosť
·
#NEXTGen
 
Kraftstoffverbrauch kombiniert: 2,4 – 2,2 l/100 km; Stromverbrauch kombiniert: 16,7 – 16,1 kWh/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 54 – 50 g/km.
 
Media Set  

Aktualizácia modelovej ponuky BMW na jeseň 2020.

09.11.2020Tlačová správa

Všetky modely BMW spĺňajú normu Euro 6d — Nové plug-in hybridné modely BMW radu 5 — Radové 6-valcové naftové motory so 48-voltovou technológiou v ponuke modelov BMW radu 3 a radu 8 — BMW radu 1 a radu 2 Gran Coupé s novými motormi — Driving Assistant Professional s detekciou semaforov Urban Cruise Control — Nové digitálne služby.

F44
·
G21
·
G20
·
G31
·
G30
·
G15
·
G14
·
Radu 1
·
Coupé
·
Radu 3
·
Sedan
·
Touring
·
Radu 4
·
Radu 5
·
Gran Coupé
·
Cabrio
·
BMW i3

Zahájenie výroby ikonického športového automobilu v mníchovskom závode BMW Group.

09.11.2020Tlačová správa

Update

+++ Lifestyle video z výrobného procesu vozidla. +++ Nové BMW M3 poskytuje mimoriadne dynamickú radosť z jazdy v každodennej premávke a na pretekárskej dráhe. +++ Na jednej linke: kompletná rodina BMW radu 3 vyrobená v materskom závode. +++ Novo vyvinuté karbónové sedadlá vyrobené in-house. .

G80
·
BMW M Automobiles
·
Technológia
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
M3
·
Výroba a recyklácia
 

Digitálne, inovatívne a iné - BMW Group bude digitálne prezentovať platformu #NEXTGen 2020 na adrese: https://www.bmw.com/NEXTGen.

02.11.2020Tlačová správa

Top

BMW Group sa snaží aktívne tvoriť a podporovať vývoj. Spoločnosť sa začala prezentovať novým a inovatívnym spôsobom prostredníctvom podujatia #NEXTGen, ktoré sa prvý raz predstavilo minulý rok. Tento ročník bude svedkom toho, kam BMW Group nasmeruje ďalší krok vpred. #NEXTGen 2020 ponúkne unikátny pohľad na budúcnosť mobility ako aj nahliadnutie za kulisy bavorského automobilového výrobcu.

Technológia
·
Spoločnosť
·
#NEXTGen

Medzi vysokonapäťovými batériami a elektromobilmi: Spoločnosť BMW Brilliance Automotive pestuje v Číne arašidy.

16.10.2020Tlačová správa

+++ Arašidová plantáž poskytuje pracovníkom závodu rozmanité, zelené a prírodné prostredie +++ Výťažok zo zberu plodov je venovaný charite +++

Výstavy
·
Globálne dcérske spoločnosti
·
Technológia
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Udržateľnosť
·
Ľudské zdroje
 
BMW 530e Sedan (BMW 530e xDrive Sedan): Fuel consumption, combined: 1.8 – 1.7 l/100 km (2.1 – 2.0 l/100 km), electric power consumption, combined: 14.8 – 13.7 kWh/100 km (16.4 – 15.9 kWh/100 km), CO2 emissions from fuel, combined: 42 – 39 g/km (49 – 46 g/km).
 
Media Set  

BMW Group uvoľňuje najväčšiu vzdialenú aktualizáciu softvéru v histórii spoločnosti.

16.10.2020Tlačová správa

Bezplatná aktualizácia operačného systému BMW Operating System 7 prináša cez internet do viac ako 750 000 vozidiel na celom svete vylepšenia a nové atraktívne funkcie.

Technológia
·
BMW ConnectedDrive

Pilotná výrobná linka BMW Group v Mníchove: BMW Group používa vo výrobe prototypov rozšírenú realitu.

18.09.2020Tlačová správa

+++ Rozšírená realita (AR) ušetrí až rok času na overovanie jednotlivých modelov vozidiel +++ Spôsob montáže možno skúšať skôr, a tým ho lepšie navrhnúť pre sériovú výrobu +++

Výrobné závody, zariadenia
·
Ústredie, stredisko výskumu a inovácie/FIZ
·
Výrobné závody
·
Výroba a recyklácia
·
Industry 4.0
My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

Here you can see the on demand broadcast of the World Premiere of the new BMW S 1000 R and BMW G 310 R.

Open Streaming Page

PressClub Information

E-MAIL NOTIFICATION.

edit news settings

Please login and update your e-mail newsletter set up and the fields of interest. You can receive notifications for new articles and video material immediately or as a daily collection.

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Related Videos.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť