Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

Cyfrowe, dynamiczne, a teraz także w pełni elektryczne: BMW serii 5 wchodzi w nową erę.

15.03.2023Informacje prasowe

Zapowiedzi na konferencji rocznej BMW Group: BMW serii 5 Limuzyna również jako w pełni elektryczny model wyczynowy BMW M GmbH +++ Wprowadzenie na rynek od października 2023 +++ Od wiosny 2024 r. BMW i5 Touring w pełni elektryczny model w segmencie kombi.

G61
·
G60
·
Touring
·
BMW i
·
BMW i5
·
Seria 5
·
Sedan

Dobre wyniki finansowe za rok 2022 potwierdzają strategię BMW Group.

14.03.2023Informacje prasowe

Top

• Wysoki zysk brutto koncernu: 23,5 mld euro – marża zysku brutto: 16,5% • Zysk operacyjny dla samochodów: 10,6 mld euro – wskaźnik rentowności sprzedaży zgodnie z celem poziomie 8,6% (bez efektów konsolidacyjnych z pełnej konsolidacji BBA: 11,2%) • Wolne przepływy pieniężne (samochody): 11,1 mln euro • Emisja CO2 przez nowe samochody w UE na poziomie 105,0 g/km (WLTP) znacznie poniżej obowiązującego limitu (127,5 g/km) • Propozycja dywidendy w wysokości ...

Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Sprawy korporacyjne

BMW ART CLUB: Projekt „Digital Grotesque III” Michaela Hansmeyera w NOSPR w Katowicach.

14.03.2023Informacje prasowe

Projekt Michaela Hansmeyera - „Digital Grotesque III” łączący architekturę, sztuki wizualne, badania nad zastosowaniami inteligentnych algorytmów i zaawansowane technologie druku 3D od 14 kwietnia 2023 będzie prezentowany w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Realizacja powstała w ramach trzeciej odsłony BMW Art Club. Przyszłość to sztuka.

Sprawy korporacyjne
·
Kultura

Duża platforma dla interakcji i informacji: BMW prezentuje najnowszą wersję systemu BMW iDrive.

13.03.2023Informacje prasowe

Top

+++ Możliwość indywidualizacji ekranu głównego dla zapewnienia optymalnej obsługi +++ Szybki wybór funkcji dzięki płaskiej strukturze menu +++ BMW iDrive od ponad 20 lat wyznacza standardy intuicyjnego interfejsu łączącego człowieka z pojazdem +++

Technologia
·
BMW ConnectedDrive
·
Informacja i rozrywka, koncepcje kontroli

Pierwsze MINI „Made in Germany”: zakład BMW Group w Lipsku przygotowuje się do produkcji elektrycznego MINI Countryman.

02.03.2023Informacje prasowe

Nowa, w pełni elektryczna generacja modeli MINI nadal się rozwija: w 2023 roku w zakładzie BMW Group w Lipsku ruszy produkcja nowego MINI Countryman. Model crossovera będzie oferowany zarówno z napędem elektrycznym, jak i silnikami spalinowymi. Przygotowania do rozpoczęcia produkcji pierwszego MINI „Made in Germany” idą już pełną parą.

MINI
·
MINI Electric
·
MINI Countryman

Premiera w pierwszym elektrycznym MINI Cooper SE Cabrio: obręcze kół w 100% z aluminium z recyklingu.

01.03.2023Informacje prasowe

+++ BMW Group konsekwentnie realizuje transformację w kierunku cyrkularności. +++ Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu zmniejsza emisję CO2 w produkcji nawet o 75%. +++

Technologia
·
Sprawy korporacyjne
·
Zrównoważony rozwój
·
Produkcja, recykling
·
MINI

W pełni zoptymalizowana pod kątem zrównoważonego rozwoju.

27.02.2023Informacje prasowe

+++ Odlewnia metali lekkich BMW Group Plant Landshut ponownie uzyskała certyfikat Aluminium Stewardship Initiative (ASI) +++ „Solarne” aluminium zaspokaja ponad jedną trzecią rocznego zapotrzebowania odlewni metali lekkich +++ Prawie dwie trzecie zużytego aluminium pochodzi z cyklu recyklingu

Landshut
·
Aluminium
·
recycling
·
Technologia
·
Sprawy korporacyjne
·
Fabryki, obiekty
·
Zakłady produkcyjne
·
Produkcja, recykling
·
Zrównoważony rozwój

Nowe BMW X5 M Competition i nowe BMW X6 M Competition.

22.02.2023Teczki prasowe

Dzięki szerokim innowacjom w zakresie wydajności, prezencji i cyfryzacji BMW M GmbH wyostrza profil swoich wyczynowych, luksusowych Sports Activity Vehicle i Sports Activity Coupé. Nowe BMW X5 M Competition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 13,1 – 12,9 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 295 – 291 g/km) i nowe BMW X6 M Competition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 12,9 – 12,7 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 292 – 287 g/km) mogą pochwalić się ...

F95
·
F96
·
Samochody M
·
X6 M
·
X5 M

BMW i Valeo zawierają strategiczne partnerstwo w celu wspólnego opracowania nowej generacji rozwiązań w zakresie zautomatyzowanego parkowania na 4 poziomie autonomiczności.

17.02.2023Informacje prasowe

Top

BMW Group i Valeo intensyfikują swoje wieloletnie partnerstwo poprzez nową kooperację. Po ogłoszeniu szerokiej współpracy nad kontrolerami domeny ADAS, czujnikami i oprogramowaniem do parkowania i manewrowania dla nadchodzącej generacji platform BMW „Nowej Klasy”, BMW Group i Valeo ogłosiły teraz współpracę również nad rozwojem w pełni zautomatyzowanych technologii parkowania do poziomu 4.

Technologia
·
BMW ConnectedDrive
·
Automated Driving
·
Systemy wspomagania kierowcy

BEZEMISYJNA FRAJDA Z JAZDY Z OTWARTYM DACHEM: PIERWSZE W PEŁNI ELEKTRYCZNE MINI COOPER SE CABRIO.

15.02.2023Informacje prasowe

Top

Pierwszy na świecie kabriolet z napędem elektrycznym zostanie wyprodukowany przez MINI. Od pomysłu do małej serii w niecałe 8 miesięcy. MINI Cooper SE Cabrio wyznacza kolejny duży impuls dla marki na drodze do stania się całkowicie elektryczną.

MINI Cabrio
·
MINI Electric
·
MINI

Rozbudowa produkcji komponentów elektrycznych w Lipsku: uruchomienie pierwszej linii lakierowania ogniw do modułów akumulatorowych.

14.02.2023Informacje prasowe

+++ Uruchomienie pierwszej z pięciu linii lakierowania ogniw +++ Do 2024 cały proces produkcji akumulatorów wysokonapięciowych w zakładach w Lipsku +++ Komponenty elektryczne do w pełni elektrycznego MINI Countryman własnej produkcji +++

Leipzig
·
battery cell
·
High-voltage battery
·
Production network
·
Production Start
·
Sprawy korporacyjne
·
Fabryki, obiekty
·
Zrównoważony rozwój
·
Zakłady produkcyjne
·
Electrification
My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2023.

Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2023.

Open Streaming Page

Informacje PressClub

POWIADOMIENIA E-MAIL

edytuj ustawienia

Proszę się zalogować i ustawić zakres newslettera, wybierając odpowiednie kategorie. Istnieje możliwość otrzymywania powiadomień o nowych publikacjach w formie natychmiastowej wiadomości lub dziennego podsumowania.

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie