Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Individual 7 Series projektu Esther Mahlangu.

Artystka z RPA tworzy wyjątkowe wnętrze luksusowej limuzyny BMW.

Sprzedaż i marketing
·
Kultura
·
Seria 7
·
BMW Individual
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~126,52 KB)
  
Photos(21x, ~78,05 MB)
  
Videos(1x, ~550,43 MB)

Related Links.

Monachium/Mpumalanga. 25 lat temu Esther Mahlangu, artystka z Afryki Południowej, została pierwszą kobietą, której prace ozdobiły nadwozie limuzyny BMW 525i. Karoseria tego modelu wyróżniała się jasnymi kolorami i wyjątkowymi kształtami, charakterystycznymi dla sztuki ludu Ndebele, czyniąc z niego prawdziwe dzieło sztuki na kółkach wchodzące w skład kolekcji BMW Art Car. Teraz Esther Mahlangu po raz drugi podjęła współpracę z BMW w celu udoskonalenia auta z serii BMW 7. Razem z BMW Individual Manufaktur, Mahlangu przekształciła luksusową limuzynę BMW w dynamiczne dzieło sztuki, ozdabiając drewniane listwy wewnętrzne auta charakterystycznymi dla niej motywami.

 

Aby ułatwić tę metamorfozę, specjaliści z BMW Individual Manufaktur czuwali nad całością procesu produkcyjnego. Najpierw opracowali specjalne listwy wewnętrzne pokryte białą farbą, które następnie zostały pomalowane w zaprojektowane przez Esther wzory, zabezpieczone, a następnie zamontowane w równie wyjątkowym pojeździe. Ten jedyny w swoim rodzaju samochód zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas tegorocznych targów sztuki Frieze Art Fair (5-9 października), odbywających się w londyńskim Regent’s Park. Samochód będzie można zakupić podczas cichej aukcji, z której dochody zostaną przekazane na cele charytatywne.

 

Oddajmy głos 81-letniej artystce: „Malowanie jest w moim sercu i krwi. Moja technika jest tradycyjna, odziedziczona po matce i babce. Kształty i kolory uległy zmianie, tak samo jak i powierzchnie oraz przedmioty, na których maluję, ale miłość do sztuki pozostała. Wzory użyte do dekoracji części BMW łączą sztukę tradycyjną z esencją BMW. Gdy otrzymałam od BMW panele do malowania, wzór dekoracji pojawił się w mojej głowie i nie mogłam doczekać się rozpoczęcia pracy! Zaczynam zawsze od małych elementów, aby lepiej zapoznać się z powierzchnią, a kolejne przychodzą łatwiej, zapełniając linie paneli moim motywem ozdobnym.

 

Malowanie umożliwiło mi podróże po świecie, odwiedzenie nowych miejsc, udekorowanie wielu ścian i obiektów. Moja sztuka jest wystawiana w wielu muzeach, ale pozostałam Esther Mahlangu z Mpumalanga w RPA. Uradowałam się, gdy firma BMW ponownie poprosiła mnie o użyczenie im moich umiejętności”.

 

Dr Ian Robertson, Członek Zarządu BMW AG, wyjaśnia: „W ramach długoterminowej współpracy z Frieze i Frieze Masters, po raz pierwszy łączymy nasze zaangażowanie w kulturę z serią BMW Individual. Cieszę się, że udało nam się ponownie nawiązać współpracę z Esther Mahlangu, wyjątkową artystką i osobą, którą poznałem w Południowej Afryce. Wspólnie ze specjalistami z BMW Individual Manufaktur oraz BMW Group Design, Esther stworzyła wyjątkowe dzieło sztuki – unikalny samochód z serii BMW Individual 7, który łączy wyjątkowe rzemiosło ze sztuką ludu Ndebele”.

 

Model BMW Individual 7 Series projektu Esther Mahlangu to pojazd z kierownicą po prawej stronie, wyposażony w wiele elementów z kolekcji BMW Individual, jak również w unikalne detale dodane przez BMW Individual Manufaktur. 20-calowe felgi BMW Individual ze stopów lekkich V-Spoke 649 I podkreślają elegancki wygląd auta z serii BMW 7, podczas gdy zewnętrzna część nadwozia została pokryta lakierem BMW Individual w kolorze Czyste metaliczne srebro.

Wnętrze zawiera pełną tapicerkę BMW Individual ze skóry Merino o delikatnej fakturze w kolorze Smoke White/Black (najwyższej jakości skóra używana w samochodach BMW), w tym fotele z przeszyciami przypominającymi plecionkę i ręcznie wykonanymi lamówkami. Naturalna gładkość skóry i jej delikatna faktura oferuje unikalny wygląd. Pełna skórzana tapicerka obejmuje również tylne panele foteli, górną i dolną tablicę rozdzielczą, jak również panele drzwiowe, w tym słupki boczne drzwi wykończone skórą Merino o delikatnej fakturze. Skórzana kierownica BMW Individual z aplikacjami pokrytymi czarnym lakierem fortepianowym oraz podsufitka alcantara w kolorze Smoke White dopełniają ekskluzywnej atmosfery wnętrza.

 

Prestiżowy model BMW 740Li napędzany jest rzędowym, sześciocylindrowym silnikiem benzynowym o wysokich osiągach z technologią BMW TwinPower Turbo, 240 kW/326 KM (łączne zużycie paliwa: 7,0-6,8 l / 100 km, łączna emisja CO2: 164-159 g/km) [1] z potężnym maksymalnym momentem obrotowym 450 Nm. Dynamiczna limuzyna przyspiesza od 0 do 100 km/godz. w zaledwie 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna osiąga wartość 250 km/godz. Model BMW 740Li dysponuje 8-biegową skrzynią biegów Steptronic i ma najniższą masę w swoim segmencie. Auto ma homologację ECE, uniemożliwiającą jego rejestrację w USA.

 

Premiera podczas targów Frieze Art Fair w Londynie.

Model BMW Individual 7 Series projektu Esther Mahlangu będzie miał premierę w Salonie BMW w ramach targów Frieze w Londynie, znajdującego się nieopodal „Frieze Auditorium”.

 

Ponadto Salon będzie również wystawą innych dzieł południowoafrykańskiej artystki, umożliwiając lepsze zrozumienie jej twórczości.

Pojazd zostanie zlicytowany w ramach cichej aukcji rozpoczynającej się 5 września. Od tego dnia licytujący mogą składać oferty online pod adresem https://www.bmw.co.uk/7seriesauction lub rejestrować swoją ofertę w targowym Salonie BMW serii 7 już po uroczystej premierze samochodu. Po zakończeniu targów osoba, która złożyła najwyższą ofertę, zostanie właścicielem pojazdu, który to proces ułatwi serwis BMW Online Retail. Wpływy z aukcji zostaną przekazane do charytatywnego projektu pracowni plastycznej, wybranego wspólnie przez Frieze i BMW. Wykorzystując sztukę jako medium, projekt „The Room Art” wspomaga rozwój dzieci i młodzieży w wieku od pięciu do szesnastu lat. W ramach wydarzenia Art Talk, odbywającego się podczas tygodnia targów Frieze w Londynie, Esther Mahlangu we współpracy z Christopherem Springiem, kuratorem ekspozycji Sztuki Współczesnej oraz Wschodniej i Południowej Afryki w Muzeum Brytyjskim wygłosi wykład na temat sztuki południowoafrykańskiej, który zapewni dodatkowe informacje na temat jej pracy twórczej.

Dla Esther Mahlangu sztuka wywodzi się z tradycji.

 

Esther Mahlangu urodziła się w roku 1935 w Middelburgu, małym miasteczku w północno-wschodniej prowincji Mpumalanga, jako członek ludu Ndebele. W wieku 10 lat, Esther zaczęła malować pod kierunkiem matki i babki.

Według tradycji, kobiety z ludu Ndebele zdobią zewnętrzne ściany domów misternie malowanymi wzorami i elementami graficznymi, symbolizującymi ważne wydarzenia, takie jak wesela czy inne uroczystości. W ten sposób te ściany stają się środkami przekazu dla danej społeczności. Esther Mahlangu oddzieliła te dekoracje i wzory od ich tradycyjnego miejsca jako sztuki dekoracyjnej charakterystycznej dla jej plemienia. Na swoich obrazach, naczyniach czy dywanach, Esther Mahlangu przenosi swoją sztukę w nowe konteksty, łącząc ją z przedmiotami użytku codziennego.

 

BMW Individual to sposób na osobisty styl

Produkty z kolekcji BMW Individual oferują klientowi unikatowe opcje wyposażenia. Kolekcja składa się z elementów idealnie dopasowanych do każdego modelu BMW, takich jak ekskluzywne lakiery (np. aksamitnie matowe lakiery BMW Individual Frozen), skóry wysokiej jakości, specjalne listwy wykończeniowe i inne opcje wyposażenia. Jeśli klient pragnie osiągnąć jeszcze wyższy stopień indywidualności, dział BMW Individual Manufaktur pomoże mu znaleźć właściwe rozwiązanie i wprowadzić je ze skrupulatnością, precyzją i kunsztem godnym prawdziwych mistrzów. W ten sposób powstają spersonalizowane, jedyne w swoim rodzaju samochody, które najlepiej odzwierciedlają wyjątkowość i charakter ich właściciela. W tym celu BMW Individual Manufaktur oferuje prawie nieskończoną ilość możliwości, w tym ponad 100 specjalnych kolorów lakierów metalicznych lub jednobarwnych, licznych wykończeń czy odręcznie rysowanych linii coachline.

BMW Individual Manufaktur oferuje niezliczone możliwości projektowania wnętrza według osobistych preferencji. Inicjały lub logo na listwach wewnętrznych, ochrony progów, zagłówki czy rolety przeciwsłoneczne to tylko kilka sposobów na personalizację pojazdu. BMW Individual Manufaktur może nawet włączyć materiały własne klienta do konstrukcji pojazdu. Eksperci BMW Individual Manufaktur mają doświadczenie i know-how wymagany do realizacji praktycznie każdej opcji wyposażenia. Powstałe w ten sposób pojazdy są nie tylko unikalne, ale także stanowią dobitny dowód na znakomity kunszt i charakter BMW Individual Manufaktur, gwarantujący maksymalne zorientowanie na klienta.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI i Rolls-Royce, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Ten międzynarodowy koncern obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz międzynarodową sieć dystrybutorów z przedstawicielstwami w ponad 140 krajach.

 

W roku 2015 firma BMW Group sprzedała około 2,247 mln samochodów oraz niemal 137 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 9,22 mld EUR, a obroty 92,18 mld EUR. Na dzień 31 grudnia 2015 r. globalne zatrudnienie w przedsiębiorstwie wynosiło 122 244 osoby.

 

Sukces BMW Group od samego początku wynika z myślenia długofalowego oraz podejmowania odpowiedzialnych działań. Dlatego też przedsiębiorstwo stworzyło politykę równowagi ekologicznej i społecznej w całym łańcuchu dostaw, pełnej odpowiedzialności za produkt i jasnych zobowiązań do oszczędzania zasobów, która to stanowi integralną część jego strategii rozwoju.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

[1] Zużycie paliwa oparte na wynikach cyklu pomiarowego UE, w zależności od rozmiaru opon.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie