Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Nowe R nineT i R nineT Urban G/S

Nowe R nineT i R nineT Urban G/S: szlachetny roadster jak z manufaktury oraz „bokser” w przebraniu klasycznego enduro.

Seria R
·
R nineT
·
R nineT Urban G/S
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(4x, ~1,72 MB)
  
Photos(132x, ~783,78 MB)

W roku 2013 BMW Motorrad zaprezentowało R nineT, motocykl będący zdecydowanie czymś więcej niż tylko roadsterem według klasycznego wzorca. Od samego początku R nineT łączyło klasyczną stylistykę, nowoczesne rozwiązania techniczne i kunszt rzemieślniczy widoczny choćby na przykładzie aluminiowego baku ze szczotkowanymi powierzchniami bocznymi. Liczne komponenty odzwierciedlały dbałość projektantów R nineT o detale. Taki manufakturowy charakter prezentuje również nowe R nineT oferujące szereg optymalizacji.

 

Zupełnie inny styl, ale równie klasyczny charakter prezentuje nowe R nineT Urban G/S. Od ponad 35 lat skrót GS jest w BMW Motorrad synonimem jednośladu gwarantującego wolność i przygodę – na utwardzonych drogach i poza nimi. R nineT Urban G/S nawiązuje do pierwszego, legendarnego BMW R 80 G/S z roku 1980, przenosząc go w nowoczesnej wersji w dzisiejsze czasy w postaci klasycznego enduro BMW z silnikiem typu bokser.

 

Nowe modele BMW Heritage wyposażone są w mocne silniki bokser z chłodzeniem olejowo-powietrznym o pojemności 1170 cm3 i mocy 81 kW (110 KM) oraz skrzynię sześciobiegową. Oba warianty przystosowano do wymogów normy Euro 4. Odwołaniem do klasyki jest układ wydechowy z tłumikiem ze stali szlachetnej po lewej stronie.

 

Modułowa rama umożliwiająca indywidualny customizing.

Modułowa rama umożliwia dostosowanie wyglądu obu nowych „bokserów” BMW według uznania właściciela, na przykład montaż różnych siedzeń z oferty akcesoriów BMW Motorrad. W R nineT rama składa się jak dotychczas z czterech komponentów: przedniej ramy głównej, tylnej ramy głównej, demontowanej ramy końcowej oraz demontowanej ramy siedzenia pasażera. W R nineT Urban G/S rama składa się z trzech części: przedniej ramy głównej, tylnej ramy głównej ze zintegrowaną ramą tylną oraz demontowanej ramy siedzenia pasażera.

 

R nineT teraz z w pełni regulowanym odwróconym widelcem i zoptymalizowaną ergonomią zawieszenia. R nineT Urban G/S z zawieszeniem w stylu enduro.

Nowe R nineT wyposażone jest z przodu podobnie jak do tej pory w odwrócony widelec, jednak teraz jest on w pełni regulowany. W nowej wersji R nineT zoptymalizowano także geometrię zawieszenia pod kątem większej precyzji prowadzenia i neutralnych właściwości jezdnych na zakrętach. R nineT Urban G/S wyposażone jest z przodu w konwencjonalny widelec teleskopowy, a za tyłu, podobnie jak w R nineT, w zawieszenie BMW Paralever z centralną kolumną resorującą.

 

R nineT ma nowe koła szprychowe w rozmiarze 3,5 x 17 cali (wcześniej 5,5 x 17 cali) i opony w rozmiarze 120/70 ZR 17 z przodu i 180/55 ZR 17 z tyłu. Niezawodne hamowanie z regulacją ABS zapewniają podobnie jak wcześniej 4-tłoczkowe zaciski hamulcowe monoblock i „pływające” tarcze hamulcowe.

 

R nineT Urban G/S wyposażony jest fabrycznie w odlewane obręcze kół ze stopów lekkich. Przednia obręcz koła w rozmiarze 19 cali i opona w rozmiarze 120/70 ZR 19 doskonale oddają typowy wygląd klasycznego enduro. Z tyłu znajduje się 17-calowa obręcz koła z oponą w rozmiarze 170/60 ZR 17. Klasyczny styl doskonale prezentują również oferowane w fabrycznym wyposażeniu dodatkowym klockowe opony terenowe (wyposażenie standardowe: opony szosowe) oraz filigranowe koła szprychowe. Czterotłoczkowe zaciski, elastyczne stalowe przewody hamulcowe, średnica tarczy 320 mm i układ ABS tworzą skuteczny układ hamulcowy gwarantujący wysoką i stabilną siłę hamowania. Aby zapobiec buksowaniu tylnego koła na śliskiej nawierzchni, w fabrycznym wyposażeniu dodatkowym oferowany jest układ ASC (automatyczna kontrola stabilności).

 

Nowe R nineT: purystyczny roadster jak z manufaktury, na życzenie w indywidualnej kolorystyce fabrycznej.

R nineT również w nowej odsłonie wyróżnia się swobodną elegancją i proporcjami klasycznego roadstera BMW. Zestawienie klasycznych i nowoczesnych elementów motocyklowego designu z doskonale wykonanymi powierzchniami widoczne z każdej perspektywy.

 

O ile już dotychczasowy zestaw wskaźników R nineT z dwoma okrągłymi zegarami prędkościomierza i obrotomierza idealnie pasował do klasycznego charakteru motocykla, tak nowa wersja z dwoma oddzielnymi obudowami wskaźników prezentuje się jeszcze bardziej autentycznie.

 

W nowej wersji R nineT zachowany został manufakturowy charakter motocykla, a wiele jego detali przypadnie do gustu fanom motocykli: na przykład 18-litrowy zbiornik paliwa z aluminium ze szczotkowanymi bokami, osłona aluminiowa z wytłoczonym napisem R nineT znajdująca się z prawej strony wlotu powietrza i wiele innych.

 

Choć już poprzednia wersja R nineT w kolorze Blackstorm metallic połączonym ze srebrnymi i metalicznymi kontrastami niemal idealnie oddawała klasyczny charakter motocykla, to nowe R nineT idzie jeszcze dalej: teraz również wahacz Paralever oraz obudowa napędu wykończone są podobnie jaz rama i obudowa silnika w kolorze czarnym.

 

Po raz pierwszy R nineT oferowane jest opcjonalnie w dwóch indywidualnych kolorach fabrycznych. Tym samym BMW Motorrad umożliwia customizację motocykla również pod względem lakieru. Lakier specjalny „Blackstorm metallic / Vintage” podkreśla manufakturowy charakter aluminiowego zbiornika paliwa w kolorze Blackstorm metallic / Silver o żółtą aplikację z numerem startowym „21”. Ręcznie wykonany detal ma szlachetnie postarzany wygląd. Wyposażenie motocykla obejmuje aluminiową osłonę tylnego siedzenia oraz siedzisko pasażera.

 

Drugi lakier specjalny „Blueplanet metallic / Aluminium” podkreśla klasycznie szlachetny charakter nowego R nineT. Lakierowany przezroczystym lakierem aluminiowy zbiornik paliwa ze szlifowanym spawem i aluminiowa osłona tylnego siedzenia – oba elementy ręcznie szczotkowane – mają tu środkową część lakierowaną w kolorze Blueplanet metallic ze złotą obwódką. W kolorze Blueplanet metallic wykończony jest też przedni błotnik.

 

R nineT Urban G/S: tradycyjna kolorystyka i stylistyka wzorowane na pierwszym BMW R 80 G/S.

Patrząc na R nineT Urban G/S, trudno nie dostrzec podobieństwa do legendarnego pierwowzoru – jego kolorystyka została tu wykorzystana w niemal niezmienionej postaci. Podobnie jak przed ponad 35 laty zbiornik paliwa oraz wysoki przedni błotnik wykonane są w kolorze Lightwhite uni, a obudowa lampy wzorowana jest całkowicie na starym BMW G/S. Podobnie jak wtedy R nineT Urban G/S ma na baku motyw ozdobny w dwóch odcieniach niebieskiego koloru oraz dwuosobowe siedzenie w jasnej czerwieni – taka kolorystyka nawiązuje do wczesnych barw BMW Motorsport. Reminiscencją z dawnych dni jest też czarna rama.

 

Zestaw wskaźników doskonale zintegrowany z obudową lampy obejmuje okrągły analogowy prędkościomierz z kontrolkami i dwuwierszowym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Również R nineT Urban G/S ma wiele szlachetnych detali. Na przykład liczne elementy z kutego aluminium, taki jak głowica widelca, zacisk stożkowej aluminiowej kierownicy i wiele innych.

 

Interesującym detalem nawiązującym do wyglądu klasycznych enduro jest dwuczęściowy przedni błotnik. Przednia część przymocowana jest do dolnej głowicy widelca, co doskonale oddaje klasyczny styl enduro. Tylna część zamontowana jest razem ze stabilizatorem widelca zaraz nad kołem.

 


 

Najważniejsze cechy nowego BMW R nineT i R nineT Urban G/S:

 • Mocny silnik bokser o pojemności 1170 cm3 i mocy 81 kW (110 KM) zgodny z wymogami normy Euro 4.
 • Rama modułowa umożliwiająca indywidualną customizację, a tym samym dostosowanie motocykla do wymogów klienta.
 • R nineT z nowymi kołami szprychowymi.
 • R nineT Urban G/S z kołami odlewanymi z metali lekkich z 19-calowym przednim kołem w stylu enduro.
 • Podwójne tarcze hamulcowe o średnicy 320 mm z przodu.
 • ABS w wyposażeniu standardowym.
 • ASC (automatyczna kontrola stabilności) jako fabryczne wyposażenie dodatkowe.
 • Układ wydechowy 2 w 1.
 • Wysokogatunkowe detale, takie jak głowica widelca z kutego, naturalnie anodowanego aluminium.
 • R nineT w stylistyce klasycznego roadstera w kolorze Blackstorm metallic oraz z ramą i układem przeniesienia napędu w kolorze czarnym.
 • R nineT Urban G/S w stylu enduro wzorowanym na pierwszym R 80 G/S z roku 1980.
 • R nineT Urban G/S w kolorze Lightwhite uni z motywem ozdobnym na zbiorniku paliwa w dwóch odcieniach niebieskiego i z jasno czerwonym siedzeniem – na wzór wczesnych kolorów BMW Motorsport.

 

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI i Rolls-Royce, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Ten międzynarodowy koncern obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz międzynarodową sieć dystrybutorów z przedstawicielstwami w ponad 140 krajach.

 

W roku 2015 firma BMW Group sprzedała około 2,247 mln samochodów oraz niemal 137 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 9,22 mld EUR, a obroty 92,18 mld EUR. Na dzień 31 grudnia 2015 r. globalne zatrudnienie w przedsiębiorstwie wynosiło 122 244 osoby.

 

Sukces BMW Group od samego początku wynika z myślenia długofalowego oraz podejmowania odpowiedzialnych działań. Dlatego też przedsiębiorstwo stworzyło politykę równowagi ekologicznej i społecznej w całym łańcuchu dostaw, pełnej odpowiedzialności za produkt i jasnych zobowiązań do oszczędzania zasobów, która to stanowi integralną część jego strategii rozwoju.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie