Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW i3 we flocie Ambasady Niemiec w Polsce

Ambasada Niemiec w Warszawie i konsulat w Krakowie dołączyły do grona placówek dyplomatycznych, które włączyły do swoich flot samochody bezemisyjne.

BMW i Automobiles
·
Pojazdy specjalne
·
Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~101,48 KB)

Ambasada Niemiec w Warszawie i konsulat w Krakowie dołączyły do grona placówek dyplomatycznych, które włączyły do swoich flot samochody bezemisyjne.

Warszawa. Na mocy umowy zawartej z BMW Group Polska warszawskie oraz krakowskie przedstawicielstwa dyplomatyczne Republiki Federalnej Niemiec będą korzystać z najpopularniejszego samochodu elektrycznego w Polsce – BMW i3.

 

„Dzięki współpracy z BMW Group Polska staliśmy się pierwszą ambasadą w Warszawie, która postawiła na elektryfikację swojej floty. Konsulat Generalny w Krakowie od niedawna również korzysta z BMW i3. Jesteśmy dumni, że możemy w ten sposób popularyzować mobilność przyszłości, dodatkowo z korzyścią dla środowiska” - powiedział Rolf Nikel, Ambasador Niemiec w Polsce.

 

BMW i3 zakupione przez Ambasadę Niemiec w Warszawie jest wyposażone w akumulator o pojemności 94Ah, który pozwala na przejechanie do 200 km korzystając z napędu elektrycznego. Model produkowany przez BMW to symbol samochodu w pełni zgodnego z ideą zrównoważonego rozwoju – od projektu, przez wykonanie, aż po codzienną eksploatację. W jego produkcji wykorzystuje się materiały z recyclingu, a jako pojazd w pełni elektryczny nie emituje spalin ani zanieczyszczeń.

Na terenie ambasady zostanie również zainstalowana stacja ładowania typu Wallbox. Ładowanie baterii tego modelu za pomocą prądu zmiennego do poziomu 80% trwa niecałe trzy godziny, natomiast skorzystanie z szybkiej ładowarki skraca ten czas do około 40 min.

 

BMW i3 to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Polsce, dowodzący, że tego typu auto klasy premium może być niezawodnym i wygodnym środkiem transportu w miastach. Po pierwszej połowie 2017 roku BMW i3 zajmuje pozycję lidera w segmencie z 40% udziałem w rynku.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie