Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW i3 we flocie Ambasady Niemiec w Polsce

Ambasada Niemiec w Warszawie i konsulat w Krakowie dołączyły do grona placówek dyplomatycznych, które włączyły do swoich flot samochody bezemisyjne.

BMW i Automobiles
·
Pojazdy specjalne
·
Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~101,48 KB)

Ambasada Niemiec w Warszawie i konsulat w Krakowie dołączyły do grona placówek dyplomatycznych, które włączyły do swoich flot samochody bezemisyjne.

Warszawa. Na mocy umowy zawartej z BMW Group Polska warszawskie oraz krakowskie przedstawicielstwa dyplomatyczne Republiki Federalnej Niemiec będą korzystać z najpopularniejszego samochodu elektrycznego w Polsce – BMW i3.

 

„Dzięki współpracy z BMW Group Polska staliśmy się pierwszą ambasadą w Warszawie, która postawiła na elektryfikację swojej floty. Konsulat Generalny w Krakowie od niedawna również korzysta z BMW i3. Jesteśmy dumni, że możemy w ten sposób popularyzować mobilność przyszłości, dodatkowo z korzyścią dla środowiska” - powiedział Rolf Nikel, Ambasador Niemiec w Polsce.

 

BMW i3 zakupione przez Ambasadę Niemiec w Warszawie jest wyposażone w akumulator o pojemności 94Ah, który pozwala na przejechanie do 200 km korzystając z napędu elektrycznego. Model produkowany przez BMW to symbol samochodu w pełni zgodnego z ideą zrównoważonego rozwoju – od projektu, przez wykonanie, aż po codzienną eksploatację. W jego produkcji wykorzystuje się materiały z recyclingu, a jako pojazd w pełni elektryczny nie emituje spalin ani zanieczyszczeń.

Na terenie ambasady zostanie również zainstalowana stacja ładowania typu Wallbox. Ładowanie baterii tego modelu za pomocą prądu zmiennego do poziomu 80% trwa niecałe trzy godziny, natomiast skorzystanie z szybkiej ładowarki skraca ten czas do około 40 min.

 

BMW i3 to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Polsce, dowodzący, że tego typu auto klasy premium może być niezawodnym i wygodnym środkiem transportu w miastach. Po pierwszej połowie 2017 roku BMW i3 zajmuje pozycję lidera w segmencie z 40% udziałem w rynku.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie