Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Group Digital Day 2018.

BMW Group konsekwentnie promuje rozwój cyfryzacji we wszystkich aspektach. Poprzez innowacyjność tworzy nie tylko emocjonujące samochody i motocykle segmentu premium, ale również usługi dla klientów optymalizujące mobilność. W ramach Digital Day 2018 BMW Group przedstawiło aktualne produkty, koncepcje technologiczne, innowacje i procesy produkcyjne, za pomocą których kształtuje przyszłość mobilności.

Wydarzenia korporacyjne
·
Technologia
·
Sprawy korporacyjne
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~227,82 KB)
  
Photos(59x, ~587,39 MB)
  
Videos(6x, ~-1717483520 B)

Cyfryzacja jest kluczowym elementem zasadniczych przemian w zakresie indywidualnej mobilności. Toruje drogę nowego rodzaju mobilności, zwiększa możliwości podwyższania bezpieczeństwa i komfortu w ruchu drogowym oraz stwarza dodatkowe możliwości efektywnego, a jednocześnie zorientowanego na klienta rozwoju i produkcji pojazdów. BMW Group konsekwentnie promuje rozwój cyfryzacji we wszystkich aspektach. Poprzez swoją innowacyjność tworzy nie tylko emocjonujące samochody i motocykle segmentu premium, ale również usługi dla klientów optymalizujące mobilność. W ramach Digital Day 2018 BMW Group przedstawiło aktualne produkty, koncepcje technologiczne, innowacje i procesy produkcyjne, za pomocą których kształtuje przyszłość mobilności.

BMW Group jest już teraz pionierem w dziedzinie inteligentnego sieciowego łączenia pojazdów i integracji cyfrowych usług mobilnościowych. Wykorzystuje potencjał cyfryzacji w celu dalszego umacniania swojej pozycji wiodącego dostawcy produktów i usług z zakresu indywidualnej mobilności w klasie premium. W swojej strategii NUMBER ONE > NEXT BMW Group wyznaczyło centralne przyszłościowe obszary, na których realizuje ideę zdigitalizowanej i bezemisyjnej mobilności. Poprzez znaczące inwestycje w badania i rozwój szczególny nacisk kładzie na kwestie związane z D - ACES (Design, Autonomous, Connected, Electrified, Services). Innowacje i inicjatywy prezentowane podczas Digital Day 2018 pokazują transformację firmy w stronę przedsiębiorstwa technologii mobilnościowych.

Standard komunikacji komórkowej 5G: BMW Group gotowe do nowej szybkiej transmisji danych.

Dzięki zwiększonym szybkościom transmisji i zminimalizowanym opóźnieniom przyszły standard telefonii komórkowej 5G oferuje znacznie lepsze możliwości techniczne w zakresie przesyłania danych, które można będzie również wykorzystać w łączności sieciowej pojazdów. BMW Group opracowuje już technologie pozwalające na wykorzystanie tego potencjału. Celem jest możliwość zaoferowania za kilka lat wraz z komercyjną dostępnością 5G bazujących na tym systemów i funkcji w samochodach seryjnych.

W ramach Digital Day 2018 BMW Group zaprezentuje możliwości, jakie stwarza innowacyjny mechanizm telefonii komórkowej 5G. Tak zwana technologia Network Slicing umożliwia udostępnianie części infrastruktury sieciowej odpowiednio do zastosowania i potrzeb. Klient otrzymuje wirtualną sieć z oddzielnymi „pasmami”, które można używać na przykład do aktualizacji map nawigacyjnych HD, do bezpośredniej wymiany danych między pojazdami oraz do strumieniowego przesyłania wideo w jakości HD.

Większe bezpieczeństwo dzięki sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w rozwoju algorytmów, które organizują i analizują duże ilości danych oraz uwzględniają je przy podejmowaniu decyzji o prawidłowym zachowaniu pojazdów. BMW Group wykorzystuje sztuczną inteligencję w systemach automatyzacji jazdy, które są w stanie bezpiecznie radzić sobie ze szczególnie złożonymi sytuacjami w ruchu miejskim. Innym celem rozwojowym jest autonomiczna jazda, w której sztuczna inteligencja przyczynia się do zapewnienia bezpiecznej i wygodnej mobilności dla wszystkich.

Jedną z zalet systemów wyposażonych w sztuczną inteligencję jest ich nieograniczona obciążalność. W przeciwieństwie do człowieka inteligentny system ma stałą "wydajność". Nie męczy się, nie rozprasza i pozostaje w pełni skoncentrowany nawet w niejasnych sytuacjach.

Mixed Reality wspiera proces rozwoju.

Połączenie realnych prototypów z wirtualnych symulacji, zwane Mixed Reality, przyspiesza i optymalizuje rozwój pojazdów. BMW Group jest pionierem w stosowaniu tej metody i wykorzystuje technologie z branży elektroniki użytkowej i gier komputerowych oraz nową generację okularów VR, które umożliwiają bardzo realistyczną wizualizację rosnącej liczby podzespołów i funkcji pojazdu. W ten sposób wrażenia płynące z rzeczywistych komponentów można wzbogacić o doświadczenia wirtualne.

BMW Group wykorzystuje Mixed Reality na przykład przy projektowaniu wnętrz pojazdów. Symulacje generowane komputerowo łączone są z modelem wnętrza. W ten sposób można na wczesnym etapie rozwoju stworzyć całościowe wrażenie wnętrza przyszłego modelu seryjnego.

System operacyjny BMW 7.0: przyszłościowa koncepcja wskazań i obsługi.

Nowa generacja systemu wskazań obsługi to system operacyjny BMW 7.0 – cyfrowy, nowoczesny i jeszcze bardziej zorientowany na użytkownika. Klarowny wyświetlacz i struktura, intuicyjna obsługa oraz konfigurowalne i spersonalizowane wskazania zapewniają kierowcy zawsze odpowiednie informacje we właściwym czasie i we właściwym czasie.

Całkowicie cyfrowy i nowy zestaw wskaźników oferuje miejsce na mapę nawigacyjną i inne indywidualnie wybierane wskazania. Tworzy przy tym spójny system wskazań z monitorem pokładowym na konsoli środkowej. Takie rozwiązanie jest jeszcze bardziej zoptymalizowane pod kątem intuicyjnej obsługi dotykowej i wyświetla zawartość w czasie rzeczywistym na maksymalnie dziesięciu dowolnie konfigurowanych stronach głównych, każda z dwoma lub czterema „kafelkami”. Płaska struktura menu umożliwia szybki dostęp do wszystkich ustawień i funkcji. Oprócz tego system operacyjny BMW 7.0 jeszcze bardziej optymalizuje interakcję multimodalną między kierowcą i pojazdem. Kierowca może wybierać różne sposoby obsługi kontrolerem iDrive, sterowaniem dotykowym, głosowym i za pomocą gestów.

Ostrzeganie przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym zapobiega wypadkom.

BMW Group zwiększa bezpieczeństwo na drogach, przesyłając lokalne ostrzeżenia o niebezpieczeństwach do swoich inteligentnie skomunikowanych pojazdów. Dane z czujników pojazdu są gromadzone anonimowo i przetwarzane centralnie w celu generowania informacji o niebezpiecznych sytuacjach. Umożliwia to wysyłanie ostrzeżeń o wypadkach lub ekstremalnych warunkach pogodowych do pojazdów znajdujących się w pobliżu takich niebezpiecznych sytuacji.

Już od listopada 2016 r. ostrzeżenia o zagrożeniach związanych z pogodą, takich jak mgła, lód, obfite opady deszczu czy aquaplaning, a także o pojazdach po awarii na drodze są przekazywane do skomunikowanych samochodów BMW. Nie wyczerpuje to bynajmniej potencjału tej technologii. Jeszcze w roku 2018 komunikaty o korkach będą doprecyzowywane na podstawie rejestrowanych hamowań awaryjnych. Szybkie i precyzyjne rozpowszechnianie informacji o stanie nawierzchni i sytuacji na drogach stanowi również ważną podstawę optymalizacji systemów automatyzacji jazdy.

Bezpieczny backend IT BMW Group dostarcza skomunikowanym pojazdom aktualne informacje i usługi cyfrowe.

Obecnie w 46 krajach skomunikowane pojazdy mogą już za pośrednictwem bezpiecznej komunikacji komórkowej otrzymywać aktualne informacje i przesyłać dane do bezpiecznego i stale dostępnego backendu IT BMW Group. W ten sposób można nie tylko przesyłać w czasie rzeczywistym ostrzeżenia o zagrożeniach, ale też aktualizować mapy nawigacyjne.

W przyszłości bezpieczny backend IT będzie stanowić podstawę dla dalszych cyfrowych funkcji. BMW Group wykorzystuje technologie przetwarzania w chmurze i sztucznej inteligencji do optymalizacji istniejących funkcji i rozwoju nowych usług. Ochrona i bezpieczeństwo danych mają przy tym najwyższy priorytet. Bezpieczeństwo i dostępność są zawsze gwarantowane przez skoordynowane współdziałanie wyspecjalizowanych systemów pod kontrolą BMW Group. Podejście to umożliwia też otwarcie na usługi partnerów zewnętrznych. Pozwala to na wykorzystanie szybkości innowacji internetu z korzyścią dla klientów. Specjalistyczne systemy obejmują Open Mobility Cloud, która zapewnia spersonalizowane usługi BMW Connected, oraz platformę lokalizacyjną do przekazywania w czasie rzeczywistym ostrzeżeń o zagrożeniach. 

Cyfrowe procesy przyspieszają projektowanie i produkcję.

Cyfryzacja stwarza również nowe możliwości w zakresie produkcji. W szczególności procesy produkcyjne znane pod wspólnym pojęciem druku przestrzennego (3D) zapewniają szybkie, elastyczne i konfigurowalne procesy. Klasyczne przykłady zastosowania metod wytwarzania addytywnego można spotkać wszystkim w obszarach, w których wymagane są w niewielkich ilościach często bardzo złożone komponenty. Dotyczy to w szczególności wstępnych faz projektowych, zabezpieczenia i testowania pojazdów.

Już w 2010 roku w samochodach wyścigowych DTM zastosowano po raz pierwszy koło pasowe pompy wody wykonane w procesie addytywnym. Nowe BMW i8 Roadster ma pokrywę miękkiego dachu, której aluminiowy uchwyt wykonany jest w innowacyjnym laserowym procesie topienia (Metal Powder Laser Melting) stosowanym po raz pierwszy w motoryzacji. Nowa gama produktów MINI Yours Customised umożliwia klientom projektowanie wybranych elementów według własnych pomysłów, a następnie zlecanie ich produkcji w procesie druku przestrzennego. Additive Manufacturing Center w Centrum Badań i Innowacji BMW Group w Monachium dostarcza co roku około 140 000 prototypowych części do działów rozwoju BMW.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie