Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW e-mobility newsletter.

Dalszy wzrost sprzedaży zelektryfikowanych modeli BMW w USA.  Grupa BMW i Great Wall Motor tworzą joint venture w celu produkcji elektrycznych samochodów MINI w Chinach. Grupa BMW i Baidu łączą siły aby przyspieszyć rozwój jazdy autonomicznej w Chinach.

Sprawy korporacyjne
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Środowisko naturalne
·
Zrównoważony rozwój
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~137,97 KB)

Dalszy wzrost sprzedaży zelektryfikowanych modeli BMW w USA.

W czerwcu bieżącego roku Grupa BMW sprzedała w Stanach Zjednoczonych 2 253 egzemplarze modeli całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in. To o 20,2% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r. (1 874 szt.). 

Popularność EV Grupy BMW w Stanach Zjednoczonych wzrosła również (o 10,1%) w stosunku do maja 2018 r., gdy sprzedano 2 046 samochodów zelektryfikowanych bawarskiego koncernu. Samochody całkowicie elektryczne oraz hybrydy typu plug-in odpowiadały w czerwcu za 7% sprzedaży BMW i MINI w USA. 

Klienci w Stanach Zjednoczonych mają do wyboru 7 zelektryfikowanych modeli koncernu z Monachium: zeroemisyjne i3, a także PHEVY i8, 330e, 530e, 740e, X5 xDrive 40e, jak również MINI Cooper S E Countryman ALL4.

Według planów, w 2018 r. BMW zamierza sprzedać na całym świecie łącznie 140 tys. samochodów z napędem elektrycznym.

 

Grupa BMW i Great Wall Motor tworzą joint venture w celu produkcji elektrycznych samochodów MINI w Chinach .

Grupa BMW oraz chiński Great Wall Motor podpisały umowę w sprawie produkcji elektrycznych samochodów MINI w Państwie Środka. Samochody będą powstawać w ramach joint venture, w której partnerzy obejmą udziały w stosunku 50:50. 
 
BMW i Great Wall zobowiązały się do utworzenia spółki o nazwie "Spotlight Automotive Limited". W uroczystości podpisania porozumienia wzięła udział kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premier Chin Li Keqiang.
 
Oprócz elektrycznych MINI, joint venture zajmie się produkcją EV dla Great Wall Motor. Utworzenie nowej spółki wymaga akceptacji ze strony odpowiednich władz chińskich i zakończenia procedur rejestracji działalności gospodarczej. Siedzibą joint venture stanie się prowincja Jiangsu, gdzie partnerzy wybudują nowoczesny zakład produkcyjny.

Podpisanie porozumienia stanowi kontynuację postanowień zawartych w liście intencyjnym z 23 lutego 2018 r. Rozpoczęcie produkcji całkowicie elektrycznych MINI w Chinach, największym rynku elektromobilności na świecie, jest dla Grupy BMW kluczowym elementem rozwoju brytyjskiej marki w ramach strategii NUMBER ONE > NEXT. W przyszłym roku pierwszy, w pełni elektryczny model MINI zacznie zjeżdżać z taśm montażowych w głównym zakładzie firmy, zlokalizowanym w angielskim Oksfordzie. 
 
Jak powiedział Harald Krüger, prezes zarządu BMW AG: "Dzisiejsze porozumienie stanowi przejaw nowego poziomu współpracy pomiędzy Chinami a Niemcami. To strategiczne partnerstwo stanowi oczywisty sukces zarówno dla Grupy BMW, jak i Great Wall Motor, umożliwiając nam przyczynienie się od realizacji ambitnych planów Chin dotyczących zwiększenia produkcji pojazdów nowej energii oraz redukcji emisji w sektorze mobilności". 
 
Porozumienie ws. joint venture podpisali Wei Jianjun, założyciel i prezes Great Wall Motor oraz Klaus Fröhlich, członek zarządu Grupy BMW, odpowiedzialny za rozwój.
 
Klaus Fröhlich stwierdził: "Mocne strony i wiedza obu firm dobrze się nawzajem uzupełniają. Nasze doświadczenie jako pioniera i lidera na polu elektryfikacji w połączeniu ze sprawdzonymi kompetencjami Great Wall Motor w zakresie wydajnej industrializacji, pozwala nam wspólnie napędzać rozwój największego rynku e-mobilności na świecie. Dzięki naszej współpracy, możemy szybko zwiększyć produkcję i podnieść wydajność w wysoce konkurencyjnym segmencie kompaktowych pojazdów elektrycznych". Wei Jianjun oznajmił natomiast: "Dzisiejsza umowa otwiera nowy rozdział współpracy chińsko-niemieckiej. Great Wall Motor oraz Grupę BMW łączy chęć promowania pojazdów nowej energii. Dzięki połączonym siłom obu partnerów, nasze nowe joint venture przyspieszy sprzedaż pojazdów elektrycznych". 
 
W związku z powołaniem do życia nowej spółki, Grupa BMW nie zamierza tworzyć dodatkowej sieci sprzedaży w Państwie Środka. Producent z Monachium oprze swoją działalność na odnoszącej sukcesy, dotychczas istniejącej organizacji i kanałach sprzedaży. Aktywność joint venture skoncentruje się wokół rozwoju i produkcji pojazdów elektrycznych przeznaczonych na chiński rynek. 
 
Grupa BMW zamierza ponadto dalej rozwijać joint venture BMW Brilliance Automotive (BBA), utworzoną z innym chińskim partnerem, firmą Brilliance. W 2017 r. do klientów w Państwie Środka dostarczono ok. 560 000 pojazdów marki BMW  – więcej niż w USA i Niemczech łącznie. Chiny stanowią dla producenta z Monachium największy pojedynczy rynek na świecie. Dwie trzecie wszystkich samochodów BMW sprzedanych w ubiegłym roku w Państwie Środka było wyprodukowane przez BBA. W przypadku MINI, Chiny w 2017 r. stały się czwartym największym rynkiem w skali globalnej. Do tamtejszych klientów dostarczono ok. 35 000 pojazdów brytyjskiej marki. 
 
Grupa BMW opiera swoją działalność na zasadzie "produkcja podąża za rynkiem". W konsekwencji wzrost produkcji na największych rynkach nie prowadzi do odpowiedniego zmniejszenia produkcji w pozostałych fabrykach, lecz raczej do odwrotnej sytuacji. Przykładowo, chociaż produkcja BMW w Chinach oraz USA wyraźnie wzrosła pomiędzy 2007 a 2017 r., produkcja w Niemczech w tym samym okresie zwiększyła się niemal o 1/4, do ok. 1,15 mln pojazdów rocznie. Podobna strategia ekspansji może przyczynić się do znacznego przyspieszenia rozwoju marki MINI, bez uszczerbku dla zaangażowania Grupy BMW w Wielkiej Brytanii, gdzie firma dokonała inwestycji na dużą skalę.

 

Grupa BMW i Baidu łączą siły aby przyspieszyć rozwój jazdy autonomicznej w Chinach.

Baidu, Inc. oraz Grupa BMW ogłosiły, że podpisały Protokół Ustaleń, zgodnie z którym Grupa BMW, jako członek zarządu, dołączy do Apollo – otwartej platformy jazdy autonomicznej Baidu.
 
Ustanowienie partnerstwa odbyło się 10 lipca, gdy premier Chin, Li Keqiang, odbył w Niemczech spotkanie z kanclerz Angelą Merkel. Protokół Ustaleń stanowi początek nowej kooperacji w zakresie jazdy autonomicznej pomiędzy Grupą BMW a Baidu. Obie firmy zamierzają wspólnie pracować nad dostarczaniem bezpiecznych, komfortowych i inteligentnych rozwiązań z obszaru mobilności dla klientów w Chinach. 
 
Jak powiedział Ya-Qin Zhang, prezydent Baidu:  „Grupa BMW i Baidu mają za sobą długą historię współpracy nad zaawansowaną technologią jazdy autonomicznej i przez te wszystkie lata utrzymaliśmy silne relacje. Grupa BMW i Baidu w sposób aktywny eksplorują sektor inteligentnych pojazdów i są dobrze dostosowane do naszej wizji przyszłości jazdy autonomicznej. Mamy nadzieję, że ta pogłębiona kooperacja zapewni chińskim konsumentom inteligentne i wygodne doświadczenia związane z produktami. Naszym celem jest przyspieszenie rozwoju technologii jazdy autonomicznej, przystosowanych do chińskiego rynku".
 
Klaus Fröhlich, członek zarządu Grupy BMW, odpowiedzialny za rozwój, stwierdził natomiast:  „Silne powiązanie pomiędzy liderami z sektora motoryzacji oraz technologii stanowią nasz klucz do sukcesu w maratonie ku jeździe autonomicznej. Dążymy do utrzymania spójnych standardów technologicznych na całym świecie w celu przezwyciężenia dzisiejszych rozbieżności regionalnych dotyczących szybkości wdrażania i ram prawnych. Dzięki wspólnym siłom BMW Group i Baidu możemy znacznie przyspieszyć dostosowanie specyficznych wymagań i metod technologicznych, aby już niedługo przekształcić wizję jazdy autonomicznej w rzeczywistość dla chińskich klientów”.
 
Grupa BMW rozwija platformę jazdy autonomicznej z rozwiązaniami technologicznymi od poziomu 3 do poziomu 4/5 (od jazdy wysoce autonomicznej do w pełni autonomicznej), jak również zaawansowanymi rozwiązaniami wsparcia kierowcy (poziom 2). Firma z Monachium współpracuje w tym zakresie z partnerami z sektora technologicznego oraz z branży motoryzacyjnej, którzy wnoszą do tego projektu wiedzę, zasoby i prawa własności intelektualnej.   Apollo to otwarta platforma zapewniająca kompleksowe, bezpieczne i niezawodne rozwiązanie, obsługujące wszystkie główne cechy i funkcje pojazdu autonomicznego. Od momentu premiery w lipcu 2017 r., Apollo zgromadziła 118 globalnych partnerów zarówno z branży motoryzacyjnej, jak i technologicznej. Sukces Apollo opiera się na umożliwieniu programistom oraz partnerom przyspieszenia tempa innowacji poprzez otwarcie możliwości i dzielenie się zasobami.  
 
Dzisiejszy komunikat, następujący po ostatnim ogłoszeniu dotyczącym rozpoczęcia współpracy obu firm w zakresie samochodów połączonych, wyznacza kolejny poziom partnerstwa Baidu oraz Grupy BMW w obszarze rozwoju ekosystemu jazdy autonomicznej.

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie