Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW Group partnerem strategicznym kampanii społeczno-edukacyjnej Elektromobilni.pl

BMW Group – jeden z pionierów elektromobilności na świecie – zostało partnerem strategicznym pierwszej w Polsce kampanii społeczno-edukacyjnej, wspierającej rozwój zrównoważonego transportu. Akcja organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ma na celu podnoszenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat pojazdów wykorzystujących napęd elektryczny. Efektem wspólnych działań ma być wzrost zainteresowania tego typu autami wśród Polaków.

Środowisko naturalne
·
Technologia
·
Sprawy korporacyjne
·
Społeczność
·
Zrównoważony rozwój
·
Alternatywne układy napędowe, pojazdy przyszłości
·
Electrification
 

Kontakt prasowy

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel.: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~242,2 KB)
  
Zdjęcia(3x, ~23,16 MB)

W ramach kampanii wystartuje nowy serwis edukacyjny – elektromobilni.pl, który będzie źródłem rzetelnych informacji na temat elektromobilności w Polsce. Dzięki specjalnym narzędziom i kalkulatorom, jego użytkownicy będą w stanie przekonać się, czy samochód z napędem elektrycznym spełnia ich oczekiwania, a następnie podjąć świadomą decyzję o zmianie pojazdu na zelektryfikowany. Na stronie znajdą się m.in. katalog modeli EV dostępnych na polskim rynku, mapa stacji ładowania, czy kalkulator kosztów ładowania.

– Przyszłość samochodów coraz ściślej wiąże się z elektryfikacją, a BMW Group, będąc prekursorem na rynku zrównoważonej mobilności, chce stale przyczyniać się do rozwoju krajowego parku pojazdów elektrycznych. Tym bardziej cieszy nas partnerstwo z PSPA przy kampanii Elektromobilni.pl, dzięki której kierowcy będą mogli zapoznać się z elementarną wiedzą z obszaru elektromobilności i poznać korzyści, jakie  – oprócz ograniczenia emisji CO2 – płyną z użytkowania pojazdów zelektryfikowanych. To z kolei przełoży się na podejmowanie przez nich przemyślanych decyzji co do wyboru między autami z silnikami konwencjonalnymi oraz pojazdami zelektryfikowanymi i pozwoli osiągać maksymalną radość z jazdy – mówi Przemysław Konarski, e-Mobility Manager, BMW Group Polska

BMW Group cieszy się wyjątkową pozycją w tym segmencie rynku motoryzacyjnego. Firma od lat wyznacza sobie konkretne, ambitne cele w zakresie rozwoju floty pojazdów zelektryfikowanych. Do 2023 r. będzie posiadała w swoim portfolio co najmniej 12 pojazdów typu BEV oraz 13 aut typu PHEV. Obecnie BMW Group oferuje aż 14 pojazdów wykorzystujących napęd elektryczny, a to oznacza najszerszą gamą modelową na rynku. W portfolio znajduje się m.in. BMW i3, które od 2014 r. pozostaje najpopularniejszym kompaktowym samochodem elektrycznym w segmencie premium na świecie. Marka BMW w swojej ofercie ma także bestsellerowe hybrydy plug-in, takie jak BMW serii 5 czy BMW serii 3, cieszące się szerokim uznaniem wśród klientów na polskim rynku. Z kolei marka MINI już od ponad roku oferuje bezemisyjną jazdę dzięki miejskiemu modelowi MINI Cooper SE oraz hybrydzie plug-in MINI Cooper SE Countryman ALL4.

Jednym z celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju jest także redukcja emisji CO2 do atmosfery dla całego cyklu życia samochodu. W tym zakresie do 2030 r. emisja na każdy pojazd ma zostać zmniejszona o co najmniej jedną trzecią. Do tego czasu po światowych drogach będzie poruszało się ponad siedem milionów pojazdów zelektryfikowanych BMW Group, a około 2/3 tej liczby będą stanowiły auta w pełni elektryczne. To także przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 z pojazdów – aż o 40% na każdy przejechany kilometr.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 15 krajach; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2019 firma BMW Group sprzedała ponad 2,5 miliona samochodów oraz ponad 175 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2019 wyniósł 7,118 mld euro przy obrotach wynoszących 104,210 mld euro. Wg stanu na dzień poniedziałek, 31 grudnia 2019 r. w BMW Group było zatrudnionych 133 778 pracowników.

Podstawą sukcesu ekonomicznego BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu dostaw, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https/www.linkedin.com/company/bmwgroup/Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie