Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Z MINI Countryman nowej generacji przez Szkockie Podgórza.

Na wymagających trasach nowe MINI Countryman z inteligentnym napędem na wszystkie koła ALL4 demonstruje nie tylko swoją sportową dynamikę jazdy, ale także to, jak szybko można uciec od codzienności w pełną przygód krótką podróż.

MINI Countryman
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Lochearnhead. Łąki w soczystej zieleni, wspaniałe słońce i pojawiające się znienacka burzowe ulewy, a także rewelacyjne widoki na rozległy krajobraz – Szkockie Podgórza to cud natury, który zawsze urzeka odwiedzających. Pomiędzy wysokimi na około 1000 metrów górami zwanymi „Munrosami” o charakterystycznym kształcie piramid, głęboko w skały tego przesiąkniętego historią regionu wcinają się rzeki i jeziora. Szkoci nazywają swoje krystalicznie czyste jeziora „loch”. Największe jezioro w Wielkiej Brytanii, Loch Lomond, znajduje się w parku narodowym o tej samej nazwie. To idealne miejsce na wymagające jazdy testowe gotowym na przygody MINI Countryman trzeciej generacji.

Od rustykalnego zamku na wzgórzu po dziki świat Munrosów.

Trasa rozpoczyna się w małym miasteczku Stirling. Ze wzgórza zamkowego Stirling Castle, jednego z największych i najważniejszych zamków w Szkocji, rozciąga się widok aż po Podgórza w Parku Narodowym Loch Lomond. Pierwsze wzmianki o zamku Stirling pojawiły się w dokumentach w XII wieku. Jego rozkwit miał miejsce pod rządami dawnej rodziny królewskiej Stewartów w okresie renesansu.

Ze Stirling kierujemy się na północ drogami A84 i A85 wzdłuż gęstych lasów i błękitnych jezior do małej wioski Mid Lix. Odgałęziająca się droga A827 zachęca do wypadu w położone na północnym wschodzie pasmo górskie wzdłuż brzegu Loch Tay. Tutaj, na krętej trasie przez Munrosy, MINI Countryman może po raz pierwszy zademonstrować swoją komfortową i sportową dynamikę jazdy.

Poniżej Ben Lawers, jednego z najwyższych Munrosów w regionie mierzącego 1214 m, imponująca tama o tej samej nazwie spiętrza wodę z okolicznych górskich rzek na wysokość 344 m. MINI Countryman ze swoją prezencją SAV-a doskonale pasuje do surowego krajobrazu Szkocji. Pojemny bagażnik bez problemu mieści niezbędny sprzęt na dłuższe wędrówki.

Śladami Jamesa Bonda.

Wzniesienia i stoki szkockich wyżyn rozbudzają pragnienie odkrywania przy każdym podejściu. A82 prowadzi na północny zachód do pasma górskiego Glencoe. Kręta droga mija liczne rzeki wpływające do spektakularnego jeziora Lochannah-Achlaise za historycznym mostem Orchy.

Zaraz za mostem nad Glen Etive wąska ścieżka wzdłuż dzikiej rzeki z licznymi wodospadami prowadzi na południe coraz głębiej w dolinę. Rzeka Etive jest uważana za jedną z najtrudniejszych górskich tras kajakarskich w Szkocji. Nie dziwi więc, że Daniel Craig jako tajny agent 007 w filmie „James Bond: Skyfall” również wybrał trasę wzdłuż jej brzegu, aby zgubić pościg. W drodze powrotnej na południe opony terenowe MINI Countryman ALL4 bez wątpienia lepiej radzą sobie w trudnym terenie niż brytyjski samochód sportowy najsłynniejszego agenta na świecie.

Naturalne piękno i atlantyckie przysmaki.

W drodze powrotnej A82 w kierunku Arrochar wodospady w Falloch oferują niezwykłe widoki. Stąd jedziemy dalej na południe, cały czas mając po lewej stronie Loch Lomond, aż do skrętu A83 prowadzącego na zachód do Loch Fyne. Jest to najbardziej wysunięta na północ odnoga fiordu Clyde, który wcina się głęboko w ten odcinek wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Jego przypływy i odpływy widać wyraźnie aż do portu w Glasgow, a związane z nimi prądy sprawiają, że wody Loch Fyne są wyjątkowo świeże i bogate w składniki odżywcze. To idealne warunki do hodowli ostryg i połowu wielu gatunków ryb. Najlepiej smakują w Loch Fyne Oysterbar, gdzie zdecydowanie należy się zatrzymać na koniec tej pełnej przygód wycieczki – oczywiście z widokiem na morze i góry w oddali.

 

Opisany i przedstawiony samochód jest pojazdem testowym, który nie jest oferowany w sprzedaży. Dlatego dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2, zużycia energii elektrycznej i zasięgu nie są obecnie dostępne (08/2023).

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/MINI.polska

Twitter: https://twitter.com/MINI_Polska

YouTube: https://www.youtube.com/user/MINIPolska

Instagram: https://www.instagram.com/mini_polska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

The vehicle described and shown is a development vehicle that is not offered for sale. For this reason, information on fuel consumption, CO2 emissions, power consumption and range is currently not available (08/2023).

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie