Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Fabryka MINI w Oxfordzie staje się elektryczna: 600 mln funtów inwestycji w całkowicie elektryczną produkcję MINI w Wielkiej Brytanii.

Inwestycja przekształci fabrykę MINI w Oxfordzie w całkowicie elektryczny zakład produkcyjny od 2030 roku. Produkcja dwóch nowych elektrycznych modeli - 3-drzwiowego MINI Cooper i MINI Aceman - rozpocznie się w Wielkiej Brytanii w 2026 roku.

MINI
·
MINI Electric
·
MINI 3 door
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, 320,01 KB)
  
Zdjęcia(38x, 234,46 MB)

Oxford. BMW Group ogłosiło nową inwestycję o wartości ponad 600 milionów funtów w fabryki MINI w Oksfordzie i Swindon. "Dzięki tej nowej inwestycji rozwiniemy fabrykę w Oksfordzie do produkcji nowej generacji elektrycznych MINI i wyznaczymy ścieżkę dla produkcji samochodów wyłącznie elektrycznych w przyszłości" - mówi Milan Nedeljković, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za produkcję.

Fabryka w Oksfordzie przygotowuje się do budowy dwóch nowych w pełni elektrycznych modeli MINI od 2026 r., 3-drzwiowego MINI Cooper i kompaktowego crossovera MINI Aceman. Do 2030 r. wielkość produkcji będzie wyłącznie elektryczna, a od 2000 r. BMW Group przeznaczy ponad 3 mld funtów na zakłady w Swindon, Hams Hall i Oksfordzie.

Rozwój ten jest wspierany przez rząd Wielkiej Brytanii i pomoże zabezpieczyć miejsca pracy w zakładzie produkcyjnym w Oksfordzie oraz w zakładzie tłoczenia karoserii w Swindon.

Sekretarz ds. biznesu i handlu, Kemi Badenoch, powiedziała: "Ta decyzja jest wielkim wotum zaufania dla brytyjskiej gospodarki i pracy rządu, aby zapewnić dalszą siłę naszego wiodącego na świecie sektora motoryzacyjnego. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać inwestycję BMW Group, która zapewni wysokiej jakości miejsca pracy, wzmocni nasze łańcuchy dostaw i pobudzi wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii".

Oxford pozostanie domem MINI.

Fabryka w Oksfordzie obchodziła w tym roku 110. rocznicę powstania. Od 2019 r. z powodzeniem produkuje obecne MINI Electric, które jest w pełni zintegrowane z linią produkcyjną konwencjonalnych modeli (ICE).
Stefanie Wurst, szefowa marki MINI, mówi: "MINI zawsze było świadome swojej historii - Oxford jest i pozostaje sercem marki. Cieszę się, że dwa nowe, w pełni elektryczne modele MINI - MINI Cooper i MINI Aceman - są również produkowane w Oksfordzie, potwierdzając tym samym naszą drogę do w pełni elektrycznej przyszłości. Utrzymujący się wysoki popyt na nasze lokalnie bezemisyjne pojazdy pokazuje otwartość globalnej społeczności MINI na elektromobilność, którą będziemy w stanie optymalnie obsługiwać, również dzięki Oksfordowi".

MINI przyspiesza w kierunku pełnej elektryfikacji dzięki nowej linii modeli i ulepszonej sieci produkcyjnej.

Zakład MINI w Oksfordzie produkuje obecnie MINI 3-drzwiowe, MINI 5-drzwiowe, MINI Clubman i MINI Electric. Od 2024 r. zakład rozpocznie produkcję nowej generacji 3-drzwiowego MINI i 5-drzwiowego MINI z silnikami spalinowymi, a także nowego kabrioletu MINI, zanim w 2026 r. dołączą do nich nowe w pełni elektryczne pojazdy - 3-drzwiowy MINI Cooper i MINI Aceman.
W perspektywie średnioterminowej fabryka osiągnie zdolność produkcyjną około 200 000 samochodów rocznie, przy czym pojazdy z silnikami spalinowymi i akumulatorami elektrycznymi będą początkowo budowane na tej samej linii produkcyjnej. Od 2030 r. fabryka w Oksfordzie będzie produkować wyłącznie całkowicie elektryczne modele MINI.

Za kilka tygodni w zakładach BMW Group w Lipsku rozpocznie się produkcja nowego MINI Countryman. Ten większy crossover w ofercie MINI będzie oferowany zarówno z napędem wyłącznie elektrycznym, jak i silnikami spalinowymi.

Produkcja nowej generacji całkowicie elektrycznego 3-drzwiowego MINI Cooper i MINI Aceman rozpocznie się w Chinach. Nowy zakład produkcyjny w Zhangjiagang w prowincji Jiangsu powstanie w oparciu o spółkę joint venture z Great Wall Motor. Eksport rozpocznie się na początku 2024 roku.

 

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.de/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: +728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/MINI.polska

Twitter: https://twitter.com/MINI_Polska

YouTube: https://www.youtube.com/user/MINIPolska

Instagram: https://www.instagram.com/mini_polska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

MINI Cooper SE (zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym: 15,03 - 14,09 kWh/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km).

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie