Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW Z4 Edition Pure Impulse

Fani purystycznej radości z jazdy BMW M z otwieranym dachem będą mogli cieszyć się nową wersją idealnie pasującą do ich preferencji: BMW Z4 M40i w edycji Pure Impulse.

G29
·
Z4
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(3x, 3,66 MB)
  
Zdjęcia(47x, 438,32 MB)

BMW Z4 Edition Pure Impulse.

Fani purystycznej radości z jazdy BMW M z otwieranym dachem będą mogli cieszyć się nową wersją idealnie pasującą do ich preferencji: BMW Z4 M40i w edycji Pure Impulse (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,7 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 197 – 195 g/km według WLTP). Po raz pierwszy w roku modelowym 2024 topowa wersja roadstera jest również dostępna z 6-biegową skrzynią manualną. Nowe zestawienie silnika i skrzyni biegów stanowi rdzeń atrakcyjnego wyposażenia, który jeszcze mocniej niż kiedykolwiek dotąd podkreśla charakterystykę dwuosobowego samochodu konsekwentnie ukierunkowaną na intensywne wrażenia z jazdy z otwartym dachem. Oprócz tego edycja Pure Impulse obejmuje również na nowo skonfigurowany układ jezdny z obręczami kół M ze stopów lekkich w różnych rozmiarach na osiach – 19 cali na osi przedniej i 20 cali na osi tylnej – a także ekskluzywne elementy stylistyczne karoserii i wnętrza. Edycja będzie dostępna w Niemczech i na innych rynkach europejskich, a także w USA. Nowe opcje w ofercie lakierów dodają świeże akcenty również innym wariantom modelowym BMW Z4.

Atletyczne proporcje roadstera z charakterystycznymi elementami stylistycznymi M, dwa siedzenia i klasyczny miękki dach tekstylny, wysokoobrotowy sześciocylindrowy silnik rzędowy z technologią M TwinPower Turbo i napęd na tylne koła: w takiej konfiguracji BMW Z4 M40i stało się uosobieniem purystycznego samochodu sportowego. Teraz wraz z opcją przeniesienia mocy 250 kW / 340 KM za pośrednictwem skrzyni manualnej pojawia się kolejny element mozaiki zapewniający wyjątkowo intensywne wrażenia z jazdy.

Świeże impulsy światowego lidera w segmencie roadsterów premium.

Nowa oferta na szczycie programu modelowego daje idealne warunki do tego, aby najmocniejsza wersja roadstera jeszcze bardziej zwiększyła swoją popularność. Już niemal co drugi klient w Niemczech wybrał na topową wersję BMW Z4, która dzięki sześciocylindrowemu silnikowi rzędowemu stanowi unikalną ofertę w mocno obsadzonym segmencie rynku zajmowanym wyłącznie przez niemieckie marki premium.

Na całym świecie ponad 30 procent sprzedaży roadstera przypadło ostatnio na model BMW M. W dalszej kolejności popyt na BMW Z4 podzielony jest na dwa modele napędzane niezwykle wydajnymi czterocylindrowymi silnikami z technologią BMW TwinPower Turbo. Jednostka napędowa BMW Z4 sDrive20i (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,4 – 7,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 167 – 159 g/km według WLTP) generuje maksymalną moc 145 kW / 197 KM i jest również oferowana standardowo z 6-biegową skrzynią manualną.
8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic dostępna jest w modelu podstawowym jako opcja, a w BMW Z4 sDrive30i o mocy 190 kW / 258 KM (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,4 – 7,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 167 – 159 g/km wg WLTP), a także w BMW Z4 M40i (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,0 – 7,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 181 – 175 g/km wg WLTP) bez elementów edycji Pure Impulse, w wyposażeniu standardowym.

Z takim zestawem obecna trzecia generacja BMW Z4 będzie od momentu wprowadzenia do sprzedaży liderem rynku w segmencie roadsterów premium. Będzie też stale zwiększać swój udział w rynku. Najważniejszym regionem sprzedaży dwuosobowego samochodu z otwieranym dachem są Niemcy, a następnie USA, Chiny, Wielka Brytania i Japonia. Premiera rynkowa BMW Z4 M40i w edycji Pure Impulse będzie miała miejsce od marca 2024 r. Roadster będzie nadal produkowany przez partnera BMW Group, firmę Magna Steyr Fahrzeugtechnik w Grazu w Austrii.

Roadster marki BMW: cieszące się popularnością tradycje w nowoczesnej odsłonie.

Tradycje roadsterów BMW są ściśle związane z fascynacją sportową jazdą i z licznymi sukcesami na torze wyścigowym. Swoje korzenie mają we wczesnych latach firmy jako producenta samochodów, a BMW Z4 jest ich nową interpretacją w nowoczesnej formie.

Sześciocylindrowy silnik rzędowy, manualna skrzynia biegów i napęd na tylne koła charakteryzowały wrażenia z jazdy już w BMW 328, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane publicznie w 1936 roku, kiedy zwyciężyło w wyścigu Eifel na torze Nürburgring. Również w niedawnej przeszłości ta konfiguracja napędu w różnych etapach swojej ewolucji była wielokrotnie stosowana w roadsterach BMW. Na przykład w BMW Z1 zaprezentowanym w 1987 roku, które zostało opracowane jako lider innowacji przez BMW Technik, a także w BMW Z3 z 1995 roku. Również dwie pierwsze generacje modelu BMW Z4 zbudowane były zgodne z tą zasadą i dostarczały intensywnej radości z jazdy „pod gołym niebem”.

Ekskluzywne zestawienie: 6 cylindrów, 6-biegowa skrzynia manualna.

W nowej edycji BMW Z4 M40i zestawienie 6-cylindrowego silnika rzędowego z 6-biegową skrzynią manualną jest unikalną ofertą na tle konkurencji – i również niezwykle ekskluzywną w gamie produktów BMW. W obecnej gamie modeli taką konfigurację mają tylko samochody sportowe High Performance BMW M GmbH. Wraz z BMW Z4 M40i w edycji Pure Impulse do tej gamy dołącza teraz model BMW M Performance.

3-litrowa jednostka napędowa BMW Z4 M40i zawdzięcza swój typowy wysokoobrotowy charakter, błyskawiczne oddawanie mocy i kulturę pracy najnowszej technologii M TwinPower Turbo. Wyróżniające cechy silnika to kuty wał korbowy, lekkie tłoki i chłodzony wodą kolektor wydechowy zintegrowany z głowicą cylindrów. Turbosprężarka TwinScroll dostarcza sprężone powietrze do sześciu komór spalania, a odpowiednią temperaturę zapewnia pośredni intercooler. Pakiet technologiczny silnika obejmuje ponadto bezpośredni wtrysk benzyny High Precision Injection, który działa przy maksymalnym ciśnieniu 350 barów, zmienne sterowanie zaworami VALVETRONIC i płynną regulację wałków rozrządu Double VANOS.

Maksymalny moment obrotowy 500 Nm dostępny już od 1600 do 4500 obr/min daje silnikowi fascynującą elastyczność. Moc maksymalna 250 kW / 231 KM dostarczana jest w zakresie od 5000 do 6500 obr/min.

Za transmisję napędu w modelu Edition odpowiada 6-biegowa skrzynia manualna opracowana specjalnie do BMW Z4 M40i. Jest to dostosowana do osiągów sześciocylindrowego silnika rzędowego modułowa konstrukcja BMW ze specjalnymi komponentami M, takimi jak zestaw kół zębatych i wałki. Tak zwany zewnętrzny zespół zmiany biegów obejmujący dźwignię zmiany biegów i jej prowadzenie, a także połączenie ze skrzynią jest również dostosowany do BMW Z4 M40i w edycji Pure Impulse i gwarantuje typowe dla BMW wrażenia z jazdy. Bezpośrednie przeniesienie mocy między silnikiem a skrzynią biegów oraz intensywna interakcja podczas zmiany biegów sprzyjają mocnej, emocjonującej więzi między kierowcą a pojazdem. Precyzyjny skok dźwigni zmiany biegów umożliwia szybką i intuicyjną zmianę przełożeń.

Z 6-biegową skrzynią manualną sześciocylindrowy silnik rządowy daje BMW Z4 M40i przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynoszące 4,6 s. W połączeniu z 8-stopniową sportową skrzynią Steptronic przyspieszenie wynosi w 4,5 s. Oprócz automatycznego wyboru biegów 8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic umożliwia też ręczną zmianę przełożeń. Łopatki na kierownicy pozwalają na niezwykle spontaniczną interakcję z układem napędowym.

Udoskonalona konfiguracja układu jezdnego, po raz pierwszy w BMW Z4 różne rozmiary obręczy kół na osiach.

Koncepcję BMW Z4 nastawioną na zwinność i dynamikę jazdy charakteryzują kompaktowe proporcje, zoptymalizowana masa, niski środek ciężkości i niemal idealnie zrównoważony rozkład masy na osie w proporcjach 50:50. Jego sportowy charakter to również zasługa wysokiej sztywności karoserii i układu jezdnego oraz korzystnych właściwości aerodynamicznych. Konstrukcja układu jezdnego roadstera łączy przednią oś przednią z dwuprzegubowymi wahaczami wleczonymi i pięciowahaczową osią tylną, zapewniając świetny balans między dynamiką i komfortem jazdy.

Standardowe wyposażenie BMW Z4 M40i obejmuje adaptacyjny sportowy układ kierowniczy, sportowy układ hamulcowy M i sportowy dyferencjał M na tylnej osi, a także adaptacyjne zawieszenie M z elektroniczną regulacją amortyzatorów dodatkowo udoskonalone w edycji Pure Impulse. Ekskluzywna technologia układu jezdnego modelu Edition obejmuje dodatkowe sprężyny na przedniej i tylnej osi. Z przodu zastosowano specjalnie wzmocnione mocowanie stabilizatora. Odpowiednio zmodyfikowano też mapy elektronicznego sterowania tylnymi amortyzatorami oraz oprogramowanie adaptacyjnego sportowego układu kierowniczego. W celu uzyskania ostrzejszej, maksymalnie purystycznej charakterystyki prowadzenia konstruktorzy wyposażyli kontrolę trakcji i sportowy dyferencjał M w tym modelu w nową logikę regulacji.

Kolejną nowością w układzie jezdnym jest rozmiar obręczy kół. W roku modelowym 2024 BMW Z4 M40i będzie miało po raz pierwszy różne rozmiary obręczy kół na osiach. Nowe obręcze kół M ze stopów lekkich w stylistyce Double Spoke w błyszczącym kolorze czarnym mają średnicę 19 cali na osi przedniej i 20 cali na osi tylnej. Takie zestawienie stosowane do tej pory wyłącznie w modelach High-Performence BMW M GmbH umożliwia optymalną transmisję napędu przy doskonałym przenoszeniu przeciążeń bocznych podczas dynamicznego pokonywania zakrętów, zwłaszcza w połączeniu z napędem na tylne koła.

Edycja Pure Impulse z charakterystycznymi cechami zewnętrznymi.

Oprócz 6-biegowej skrzyni manualnej, dopracowanego układu jezdnego i zestawienia 19- i 20-calowych obręczy kół M ze stopów lekkich BMW Z4 M40i w edycji Pure Impulse ma również charakterystyczne elementy stylistyczne karoserii. Poprzez bardziej drapieżny wygląd podkreślają sportowy charakter roadstera i uzupełniają typowe cechy zewnętrzne M poprawiające prowadzenie powietrza i równowagę aerodynamiczną. W wyposażeniu znajdują się również błyszczące elementy M Shadow Line o rozszerzonym zakresie obejmujące również ekskluzywne oznaczenia modelu na przednich błotnikach i z tyłu, a także obudowy lusterek zewnętrznych w błyszczącym kolorze czarnym, specjalne lotki optymalizujące prowadzenie powietrza przy tylnych nadkolach i czerwone zaciski hamulcowe sportowego układu hamulcowego M.

Częścią edycji Pure Impulse są również nowe lakiery. Na europejskich rynkach edycja Pure Impulse dostępna będzie w metalizowanym lakierze w kolorze mroźnej głębokiej zieleni. Pojazdy przeznaczone na USA będą miały lakier metalizowany w kolorze zieleni San Remo. Oprócz nowych wariantów do wyboru będą też inne lakiery ze sprawdzonej oferty do BMW Z4.

Ekskluzywne wyposażenie wnętrza w edycji Pure Impulse.

Wnętrze BMW Z4 zostało zaprojektowane z myślą o purystycznej radości z jazdy w szlachetnej, nowoczesnej atmosferze sportowego samochodu. To zasługa kokpitu zorientowanego na kierowcę, a także charakterystycznych dla tego modelu sportowych foteli ze zintegrowanymi zagłówkami. Klarowne, skierowane do przodu linie wnętrza zestawione są z powierzchniami ozdobnymi ograniczonymi do zaledwie kilku obszarów.

Edycja Pure Impulse obejmuje charakterystyczne dla M elementy wystroju wnętrza uzupełnione o ekskluzywne detale. Do obsługi 
6-biegowej skrzyni manualnej służy dźwignia biegów M ze charakterystycznym dla tego modelu mieszkiem na konsoli środkowej. Tapicerka skórzana Vernasca w kolorze koniaku z czarnymi lamówkami M, również zarezerwowana dla BMW Z4 M40i w edycji Pure Impulse i zestawiona z listwami ozdobnymi w błyszczącym kolorze czarnym, łączy w sobie szlachetną elegancję i sportowy styl.

Nowe kolory karoserii również w modelach czterocylindrowych.

Nowe warianty w ofercie lakierów będą w roku modelowym 2024 dostępne w BMW Z4 nie tylko w edycji Pure Impulse. Lakier metalizowany w kolorze mroźnej głębokiej zieleni jest przy tym zarezerwowany dla topowych modeli roadstera. Lakier metalizowany w kolorze zieleni San Remo dostępny jest również w BMW Z4 sDrive20i oraz BMW Z4 sDrive30i.

Oba czterocylindrowe modele są standardowo wyposażone w elementy zewnętrzne pakietu sportowego M Sport obejmujące przede wszystkim trzyczęściowe wloty powietrza w pasie przednim, indywidualne kontury progów i tylny zderzak ze szczególnie efektownymi elementami bocznymi. Wyposażenie standardowe obejmuje ponadto 18-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich w stylistyce Double Spoke. Obręcze z dwukolorowym wykończeniem będą miały ogumienie mieszane. BMW Z4 sDrive30i jest również standardowo wyposażone w sportowe zawieszenie M, adaptacyjny sportowy układ kierowniczy i sportowy układ hamulcowy M. W tym wariancie roadstera opcjonalnie dostępny jest też sportowy dyferencjał M.

Tekstylny dach BMW Z4, standardowo w czarnym kolorze, oferowany jest we wszystkich wariantach modelowych również w kolorze antracytowym ze srebrnym połyskiem. Dach ma napęd elektryczny i otwiera i zamyka się przyciskiem w ciągu 10 s, również podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Wyposażenie standardowe wszystkich wariantów modelowych roadstera zawiera również wiatrochron, podgrzewane fotele i 2-strefową klimatyzację automatyczną. Pakiet schowków i otwieranie bagażnika do wewnątrz w standardzie zapewniają funkcjonalność w codziennej jeździe i w podróżach.

Purystyczna radość z jazdy plus intuicyjna obsługa i nowoczesne systemy wspomagające kierowcę.

Typowej dla BMW orientacji na kierowcę i ergonomicznemu wnętrzu zapewniającemu aktywną jazdę towarzyszy w BMW Z4 system wskazań i obsługi BMW iDrive. Dzięki BMW Live Cockpit Professional oferowanemu standardowo we wszystkich wariantach modelowych BMW Z4 system zapewnia intuicyjną obsługę i inteligentną łączność. Obejmuje konfigurowalne wskazania w pełni cyfrowego zestawu wskaźników i dotykowego wyświetlacza kontrolnego, oba o przekątnej 10,25 cala, a także kontroler na konsoli środkowej i inteligentnego asystenta osobistego BMW. Zakres funkcji BMW Live Cockpit Professional obejmuje również nawigację BMW Maps, system multimedialny z twardym dyskiem, integrację smartfonów i hotspot Wi-Fi. W wyposażeniu standardowym jest równie zestaw głośnikowy Hi-Fi, zestaw głośnomówiący ze złączem USB i system alarmowy. Opcjonalnie oferowany jest system nagłośnienia Surround marki Harman Kardon z 12 głośnikami.

Oprócz tego BMW Z4 oferuje nastawiony na purystyczną radość z jazdy wybór systemów wspomagających kierowcę. W standardzie jest m.in. ostrzeganie przed kolizją czołową z interwencją hamulców, ostrzeganie przed opuszczeniem pasa ruchu z naprowadzaniem na pas oraz wskazanie ograniczeń prędkości i zakazów wyprzedzania. Opcjonalnie oferowany jest m.in. regulator prędkości z funkcją Stop & Go, ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, ostrzeganie przed najechaniem na tył, ostrzeganie przed ruchem poprzecznym oraz asystent parkowania, kamera cofania i asystent cofania. Dostępny również w wyposażeniu dodatkowym wyświetlacz BMW Head-Up wyświetla istotne informacje na przedniej szybie roadstera.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

Telefon: 728 874 121

E-Mail: hubert.fronczak@bmw.pl

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

BMW Z4 M40i w wersji Pure Impulse: Zużycie paliwa w cyklu WLTP: 8,7 l/100 km (32,5 mpg imp). Zużycie paliwa w cyklu mieszanym NEDC: - .
Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP: 197 - 195 g/km. Emisja CO2 w cyklu mieszanym NEDC: - .

BMW Z4 M40i: Zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP: 8,0 - 7,8 l/100 km (35,3 - 36,2 mpg imp). Zużycie paliwa w cyklu mieszanym NEDC: - .
Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP: 181 - 175 g/km. Emisja CO2 w cyklu mieszanym NEDC: - .

BMW Z4 sDrive30i: Zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP: 7,4 - 7,0 l/100 km (38,2 - 40,4 mpg imp). Zużycie paliwa w cyklu mieszanym NEDC: - .
Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP: 167 - 159 g/km. Emisja CO2 w cyklu mieszanym NEDC: - .

BMW Z4 sDrive20i: Zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP: 7,4 - 7,1 l/100 km (38,2 - 39,8 mpg imp) [7,3 - 6,9 l/100 km (38,7 - 40,9 mpg imp)]. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym NEDC: - [ - ].
Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP: 167 - 159 g/km [164 - 157 g/km]. Emisja CO2 w cyklu mieszanym NEDC: - [ - ].

Wszystkie dane dotyczące osiągów, zużycia paliwa/energii elektrycznej i emisji są tymczasowe. Wszystkie podane warianty modelu, cechy wyposażenia, dane techniczne oraz wartości zużycia paliwa/energii elektrycznej i emisji odnoszą się do oferty na rynku niemieckim. Wymiary i wymiary odnoszą się do pojazdów z podstawową konfiguracją w Niemczech. Mogą się one różnić w zależności od rozmiaru kół/opon i wybranych elementów wyposażenia opcjonalnego.

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie