Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Nowe MINI Cooper E w linii Classic Trim: elektryczne, efektywne, emocjonujące.

Podstawowy, w pełni elektryczny model MINI imponuje wydajnym napędem elektrycznym i typową dla marki frajdą z jazdy. Wygodna przestrzeń w kokpicie i niewielki promień zawracania sprawiają, że nowe MINI Cooper E jest idealnym kompanem do codziennej jazdy.

MINI
·
MINI Electric
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Monachium. W pełni elektryczne MINI Cooper łączy nowoczesny, ekologiczny układ napędowy z typową dla marki frajdą z jazdy. Podobnie jak cała nowa rodzina modeli MINI, również MINI Cooper E jest dostępne w czterech liniach stylistycznych. Classic Trim oferuje nowe kolory lakieru i kontrastujący dach. Charakter kultowego trzydrzwiowego MINI szczególnie wyraziście prezentuje się w kolorze Sunny Side Yellow z kontrastującym dachem i białymi lusterkami.

W linii Classic Trim powierzchnie kokpitu pokryte są dwukolorową czarno-niebieską dzianiną, która tworzy stylowy kontrast z wysokiej jakości tapicerką ze sztucznej skóry Vescin, która dostępna jest w kolorze szarym lub czarnym z perforowanym wzorem w pepitkę.

„Nowy, w pełni elektryczny MINI Cooper E, to model, który jest doskonałą opcją podstawową w nowej rodzinie MINI. Moc 184 KM gwarantuje inspirującą zwinność i ekscytujące, natychmiastowe przyspieszenie bez kompromisów” – mówi Stefanie Wurst, szefowa MINI.

Emocjonująca frajda z jazdy i szybkie ładowanie.

Doskonale leżącej w dłoniach kierownicy zapewnia bezpośredniość i maksymalnie emocjonujące prowadzenie. Większy rozstaw kół i osi optymalizują dynamikę w wymagających sytuacjach podczas jazdy. Natychmiastowe dostarczanie mocy przez silnik elektryczny do maksimum zwiększa typowe dla marki gokartowe właściwości jezdne.

Akumulator MINI Cooper E (zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,3 – 13,8 kWh/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) o pojemności 40,7 kWh pozwala osiągnąć zasięg 305 km w cyklu testowym WLTP.

W trasie 28 minut ładowania z mocą 75 kW wystarcza, aby naładować akumulator MINI Cooper E z 10 do 80%. Napęd elektryczny o mocy 135 kW / 184 KM dostarcza w dowolnej chwili maksymalny moment obrotowy 290 Nm i umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w jedyne 7,3 s.

Charakterystyczny wygląd w miejskim stylu.

Sylwetkę pojazdu charakteryzują typowe dla MINI proporcje. Kompaktowe wymiary ułatwiają prowadzenie i znalezienie miejsca parkingowego.

Z przodu okrągłe reflektory MINI i ośmiokątny grill przedni tworzą charakterystyczną twarz MINI. Dzięki unikalnym sygnaturom świetlnym reflektory diodowe podkreślają oryginalny wygląd MINI Coopera E. Koła w rozmiarze od 16 do 18 cali dostępne są w różnych zoptymalizowanych aerodynamicznie wzorach.

Większy komfort i bezpieczeństwo w mieście.

Aktywny regulator prędkości kontroluje odstęp od poprzedzającego pojazdu i stale monitoruje drogę, odpowiednio wcześniej rozpoznając potencjalnie niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym. Asystent parkowania automatycznie rozpoznaje miejsca parkingowe i po naciśnięciu przycisku automatycznie parkuje samochód.

 

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/MINI.polska

Twitter: https://twitter.com/MINI_Polska

YouTube: https://www.youtube.com/user/MINIPolska

Instagram: https://www.instagram.com/mini_polska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

MINI Cooper E (zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym: 14,3 - 13,8 kWh/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km)

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie