Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Nowe MINI Cooper E w linii Classic Trim: elektryczne, efektywne, emocjonujące.

Podstawowy, w pełni elektryczny model MINI imponuje wydajnym napędem elektrycznym i typową dla marki frajdą z jazdy. Wygodna przestrzeń w kokpicie i niewielki promień zawracania sprawiają, że nowe MINI Cooper E jest idealnym kompanem do codziennej jazdy.

MINI
·
MINI Electric
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, 158,27 KB)
  
Zdjęcia(57x, 336,98 MB)

Monachium. W pełni elektryczne MINI Cooper łączy nowoczesny, ekologiczny układ napędowy z typową dla marki frajdą z jazdy. Podobnie jak cała nowa rodzina modeli MINI, również MINI Cooper E jest dostępne w czterech liniach stylistycznych. Classic Trim oferuje nowe kolory lakieru i kontrastujący dach. Charakter kultowego trzydrzwiowego MINI szczególnie wyraziście prezentuje się w kolorze Sunny Side Yellow z kontrastującym dachem i białymi lusterkami.

W linii Classic Trim powierzchnie kokpitu pokryte są dwukolorową czarno-niebieską dzianiną, która tworzy stylowy kontrast z wysokiej jakości tapicerką ze sztucznej skóry Vescin, która dostępna jest w kolorze szarym lub czarnym z perforowanym wzorem w pepitkę.

„Nowy, w pełni elektryczny MINI Cooper E, to model, który jest doskonałą opcją podstawową w nowej rodzinie MINI. Moc 184 KM gwarantuje inspirującą zwinność i ekscytujące, natychmiastowe przyspieszenie bez kompromisów” – mówi Stefanie Wurst, szefowa MINI.

Emocjonująca frajda z jazdy i szybkie ładowanie.

Doskonale leżącej w dłoniach kierownicy zapewnia bezpośredniość i maksymalnie emocjonujące prowadzenie. Większy rozstaw kół i osi optymalizują dynamikę w wymagających sytuacjach podczas jazdy. Natychmiastowe dostarczanie mocy przez silnik elektryczny do maksimum zwiększa typowe dla marki gokartowe właściwości jezdne.

Akumulator MINI Cooper E (zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,3 – 13,8 kWh/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) o pojemności 40,7 kWh pozwala osiągnąć zasięg 305 km w cyklu testowym WLTP.

W trasie 28 minut ładowania z mocą 75 kW wystarcza, aby naładować akumulator MINI Cooper E z 10 do 80%. Napęd elektryczny o mocy 135 kW / 184 KM dostarcza w dowolnej chwili maksymalny moment obrotowy 290 Nm i umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w jedyne 7,3 s.

Charakterystyczny wygląd w miejskim stylu.

Sylwetkę pojazdu charakteryzują typowe dla MINI proporcje. Kompaktowe wymiary ułatwiają prowadzenie i znalezienie miejsca parkingowego.

Z przodu okrągłe reflektory MINI i ośmiokątny grill przedni tworzą charakterystyczną twarz MINI. Dzięki unikalnym sygnaturom świetlnym reflektory diodowe podkreślają oryginalny wygląd MINI Coopera E. Koła w rozmiarze od 16 do 18 cali dostępne są w różnych zoptymalizowanych aerodynamicznie wzorach.

Większy komfort i bezpieczeństwo w mieście.

Aktywny regulator prędkości kontroluje odstęp od poprzedzającego pojazdu i stale monitoruje drogę, odpowiednio wcześniej rozpoznając potencjalnie niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym. Asystent parkowania automatycznie rozpoznaje miejsca parkingowe i po naciśnięciu przycisku automatycznie parkuje samochód.

 

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/MINI.polska

Twitter: https://twitter.com/MINI_Polska

YouTube: https://www.youtube.com/user/MINIPolska

Instagram: https://www.instagram.com/mini_polska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

MINI Cooper E (zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym: 14,3 - 13,8 kWh/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km)

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24./25. April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie