Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW Group i NTT DATA Romania podpisują umowę Joint Venture: planowany wspólny rozwój i obsługa biznesowych rozwiązań w zakresie IT.

+++ Joint Venture planowane w dynamicznie rozwijającym się mieście uniwersyteckim Kluż-Napoka. +++ Start z udziałem 120 utalentowanych programistów. +++ Koncentracja na rozwoju i obsłudze rozwiązań IT dla obszaru europejskiego. +++

Spółki zależne na świecie
·
Technologia
·
Sprawy korporacyjne
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, 560,23 KB)
  
Zdjęcia(1x, 1,29 MB)

Monachium / Kluż-Napoka. BMW Group i NTT DATA Romania podpisały umowę o utworzeniu spółki joint venture w Rumunii. W ten sposób BMW Group kontynuuje ekspansję swojej globalnej sieci IT oraz zyskuje nowe talenty i doświadczenie w sektorze oprogramowania. Umowa zostanie sfinalizowana po kontroli i zatwierdzeniu przez właściwe organy.

Spółka joint venture korzystać będzie z wieloletniego doświadczenia NTT DATA w dziedzinie rozwoju oprogramowania i z doskonałej sieci kontaktów na rumuńskiej scenie IT. Nowa lokalizacja w Rumunii będzie wspierać korporacyjne IT BMW Group w Europie i napędzać projekty IT oraz innowacje w zakresie produkcji, rozwoju, zasobów ludzkich, sprzedaży i usług finansowych BMW.

„Wraz z NTT DATA zyskujemy kolejnego silnego partnera, który dysponuje doskonałą siecią w tętniącym życiem regionie technologicznym, i który umożliwi nam szybkie i ukierunkowane budowanie dalszych kompetencji w zakresie oprogramowania. To jedna z naszych odpowiedzi na zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę w branży IT” – mówi Alexander Buresch, CIC i Senior Vice President BMW Group IT.

„Cieszymy się, że możemy dziś wraz z BMW Group ogłosić nasze plany dotyczące otwarcia wspólnego centrum rozwoju oprogramowania w Kluż-Napoka. Ta współpraca ma na celu wsparcie producenta samochodów w cyfrowej transformacji”, mówi Maria Metz, CEO NTT DATA Romania.

Spółka Joint Venture ma powstać w Kluż-Napoka w Rumunii. To miasto uniwersyteckie oferuje mocny ekosystem dla innowacji z solidną przedsiębiorczością, start-upami i wieloma talentami na rynku IT, co daje wysoki potencjał dla długoterminowego rozwoju spółki joint venture.

Do końca 2024 r. ma ona zatrudniać około 250 programistów. Celem jest osiągnięcie czterocyfrowej liczby zatrudnionych do 2027 roku.

BMW Group i NTT DATA współpracują przy różnych projektach od ponad 30 lat. Podpisanie umowy joint venture stanowi ważny krok w tym partnerstwie.

Globalna obecność w branży IT i rozwoju oprogramowania.

BMW Group jest już teraz na zaawansowanym etapie cyfryzacji całego koncernu oraz jego procesów wewnętrznych i zewnętrznych. Od kilku lat centra IT i programistyczne w Niemczech, USA, RPA, Indiach, Portugalii (joint venture Critical TechWorks) i Chinach (LingYue Digital IT Co. Ltd. i BA TechWorks) wzmacniają kompetencje producenta premium w zakresie oprogramowania. Wnoszą one znaczący wkład w rozwój i funkcjonowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych BMW Group. W sumie IT i rozwojem oprogramowania dla BMW Group i jej spółek joint venture zajmuje się na całym świecie już ponad 9400 osób.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

NTT DATA Romania

NTT DATA Romania jest kluczowym graczem na rynku IT oferującym klientom w różnych krajach szeroki zakres usług i rozwiązań. Koncentrując się na innowacyjności, jakości, niezawodności i zadowoleniu klientów, firma nieustannie napędza postęp technologiczny, jednocześnie promując rozwój i sukces swoich klientów na poziomie lokalnym i globalnym.

Jako część grupy NTT DATA z klientami w ponad 50 krajach łączy globalny zasięg i najbardziej niezawodną technologię na świecie z lokalną wiedzą. Ta synergia umożliwia klientom i firmie pewny krok w cyfrową przyszłość.

NTT DATA Romania korzysta z silnej obecności w głównych ośrodkach uniwersyteckich w Rumunii i ma wszechstronny zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów oferujących szeroki zakres usług obejmujących różne obszary, w tym rozwój i obsługę aplikacji, usługi infrastrukturalne, rozwiązania w chmurze, transformację cyfrową i usługi outsourcingowe. Te różnorodne możliwości pozwalają firmie oferować kompleksowy zakres usług dostosowanych do konkretnych potrzeb klientów. Firma może pochwalić się doświadczeniem w skutecznym wdrażaniu złożonych inicjatyw IT w różnych branżach, takich jak motoryzacja, produkcja, bankowość, handel detaliczny, telekomunikacja i inne.

 

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24./25. April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie