Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW serii 5 zwycięża w konkursie na Światowy Samochód Roku 2024.

+++ Ósma generacja modelu najbardziej udanej limuzyny biznesowej zachwyca międzynarodowe jury ekspertów +++ Połączenie dynamiki jazdy, najwyższego komfortu podróżowania i innowacji cyfrowych sprawdza się podczas intensywnych jazd próbnych +++ Dziewiąta wygrana dla BMW w tym prestiżowym konkursie +++

G60
·
BMW i
·
BMW i5
·
Seria 5
·
Sedan
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, 604,99 KB)
  
Zdjęcia(4x, 62,35 MB)

Monachium. Bardziej dynamiczne niż kiedykolwiek, z mnóstwem innowacji cyfrowych i przestronnym wnętrzem premium – i jako BMW i5 po raz pierwszy z napędem w pełni elektrycznym. Nowe BMW serii 5 Limuzyna umacnia swoją pozycję lidera w segmencie wyższej klasy średniej premium. Eksperckie jury Światowego Samochodu Roku uznało samochód za wybitną nowość wśród wszystkich luksusowych pojazdów, jakie zadebiutowały na międzynarodowych rynkach motoryzacyjnych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Międzynarodowy panel ekspertów przyznał BMW serii 5 tytuł Luksusowego Samochód Roku 2024. Decyzja została ogłoszona dzisiaj na początku targów New York International Auto Show 2024 podczas streamingowanej na całym świecie ceremonii.

Decydujące znaczenie dla zwycięstwa BMW serii 5 miały oceny reprezentowanych w jury około 100 dziennikarzy motoryzacyjnych z ponad 30 krajów dokonane w ramach szeroko zakrojonych jazd próbnych i szczegółowo udokumentowane przez organizatorów konkursu Światowego Samochodu Roku. BMW serii 5 pokonało w tej kategorii 13 innych aktualnych modeli luksusowych. Jury doceniło nie tylko doskonałe oddawanie mocy konsekwentnie elektryfikowanej gamy silników oraz napędu w pełni elektrycznego, ale też wysoki komfort na długich trasach i liczne innowacje cyfrowe. „Cieszymy się z otrzymania tej prestiżowej nagrody. Ocena międzynarodowego jury pokazuje, że nasze produkty z ich silnym charakterem i typowymi cechami BMW mogą przekonać i inspirować wymagające grupy odbiorców na całym świecie” – mówił Bernd Körber, starszy wiceprezes ds. marki BMW i zarządzania produktem, Connected Company.

BMW serii 5: konsekwentnie elektryfikowane i pełne cyfrowych innowacji.

BMW serii 5 demonstruje swój progresywny charakter zarówno poprzez technologie napędu, jak i innowacyjne usługi cyfrowe. Nowoczesną atmosferę premium we wnętrzu uzupełnia sportowa, elegancka stylistyka, przestronność i doskonały komfort akustyczny. Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, takie jak asystent autostradowy czy aktywny asystent zmiany pasa ruchu z inicjacją spojrzeniem, podkreślają doskonałe walory BMW serii 5 na długich trasach. System wskazań i obsługi BMW iDrive z funkcją „QuickSelect”, zakrzywiony wyświetlacz BMW i ulepszony inteligentny asystent osobisty BMW umożliwiają interakcję między kierowcą a pojazdem w sposób konsekwentnie ukierunkowany na obsługę za pomocą dotyku i naturalnej mowy. Podczas postoju BMW serii 5 oferuje na wyświetlaczu kontrolnym nie tylko bogatą ofertę streamingu wideo, ale także możliwość korzystania z nowej formy gier w samochodzie, na przykład dla uprzyjemnienia czasu podczas ładowania akumulatora wysokiego napięcia.

BMW i5 jako w pełni zintegrowany element palety modeli nowego BMW serii 5 umożliwia radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin. Dynamika jazdy i wydajność BMW i5 to zasługa technologii BMW eDrive piątej generacji. W jej skład wchodzą wysoce zintegrowane jednostki napędowe oraz akumulator wysokonapięciowy o bardzo wysokiej gęstości energii. Najnowsza wersja adaptacyjnego odzysku energii oraz inteligentne wykorzystanie pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia wnętrza, napędu i akumulatora wysokonapięciowego umożliwiają w zależności od modelu i wyposażenia uzyskanie zasięgu nawet 582 km w cyklu testowym WLTP. Combined Charging Unit w BMW i5 pozwala na ładowanie prądem przemiennym o mocy do 22 kW i prądem stałym do 205 kW. W ten sposób na stacji szybkiego ładowania można w ciągu zaledwie 10 minut wydłużyć zasięg nawet o 156 km.

Również oferta silników spalinowych jest systematycznie elektryfikowana. Otwarta na różne technologie i elastyczna architektura napędu umożliwia zastosowanie w nowym BMW serii 5 Limuzyna po raz pierwszy w pełni elektrycznego napędu, napędów hybrydowych plug-in oraz z wysoce wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych. Wszystkie silniki spalinowe z nowej modułowej generacji jednostek BMW Group Efficient Dynamics są wyposażone w najnowszą wersję
48-woltowej technologii mild hybrid.

BMW zdobywa dziewiąty tytuł w konkursie Światowego Samochodu Roku.

Nagroda Światowego Samochodu Roku została ustanowiona 20 lat temu jako uzupełnienie nagród krajowych i regionalnych w celu uhonorowania wybitnych innowacji i nowych produktów na rynkach motoryzacyjnych na całym świecie. W tym roku nagroda przyznana została w pięciu kategoriach i w klasyfikacji ogólnej.

W ostatnich latach BMW zdobyło w sumie osiem wyróżnień Samochodu Roku. W roku 2016 nagrodę Luksusowego Samochodu Roku zdobyło na przykład BMW serii 7. Z kolei w roku 20218 BMW M5 zdobyło tytuł Sportowego Samochodu Roku 2024.Dziewiąty tytuł przyznany w ostatnich miesiącach BMW serii 5 wieńczy długą serię nagród dla bawarskiego producenta samochodów premium. Między innymi już sama wersja w pełni elektryczna dodaje do kolekcji trofeów łącznie trzy nagrody Samochodu Roku” zdobytych w Norwegii, Danii i Włoszech.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak, BMW Group Polska

telefon: +728 874 121, e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Spalanie i emisja CO2

Zużycie energii 18,9-15,9 kWh/100km; Emisja CO2 0 g/km; Klasa CO2 A

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24./25. April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie