Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este obejmuje osiem kategorii pojazdów +++ BMW Group świętuje premiery - od sportowego, jedynego w swoim rodzaju modelu z morskim akcentem po rockandrollowy jednoślad +++ Lista gości obejmuje Julie Mehretu wraz z 20. modelem BMW Art Car +++ Wydarzenie „Public Day – Il festival” wraz z paradą pojazdów odbędzie się 26 maja na terenie Villa Erba +++ Okazja do doświadczenia uroków i pełnej różnorodności mobilności

Pojazdy zabytkowe, dziedzictwo - wydarzenia
·
Dziedzictwo
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Monachium/Cernobbio. W dniach 24–26 maja 2024 r. BMW Group Classic we współpracy z luksusowym hotelem Villa d’Este będzie gospodarzem legendarnej imprezy Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Tegoroczna impreza Concorso d’Eleganza Villa d’Este obejmuje następujące klasy konkursowe, w których uznanym członkom jury zaprezentowanych zostanie około 50 najbardziej spektakularnych pojazdów ze swoich epok:

KLASA A – THE DAWN OF THE PERFORMANCE AGE

KLASA B – SHAPED BY THE WIND: THE EVOLUTION OF AERODYNAMICS

KLASA C – „THE BEST CAR IN THE WORLD” FOR 120 YEARS: ROLLS-ROYCE CELEBRATES AN HISTORIC BIRTHDAY

KLASA D – „FASTER!” THE ARMS RACE ON THE ROAD

KLASA E – THE BEST OF ITALIAN GRACE AND PACE: MASERATI AT 110 KLASA F – GENTLEMAN DRIVERS: STYLE FOR THE FORTUNATE FEW KLASA G – TIME CAPSULES: CARS THAT THE OUTSIDE WORLD FORGOT

KLASA H – THE NEED FOR SPEED: SUPERCAR STARS OF THE VIDEO GENERATION

 Nagrody zostaną również wręczone w specjalnej kategorii spektakularnych samochodów koncepcyjnych różnych producentów.

Parada Concorso d’Eleganza na tarasie Villa d’Este odbędzie się jak zwykle w sobotę. Jury wybierze najlepszy pojazd imprezy – Best of Show, który w niedzielę wieczorem zostanie uhonorowany wyróżnieniem Trofeo BMW Group. Oprócz nagrody głównej uczestnicy i pojazdy biorące udział w Concorso będą walczyć o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach o nagrodę publiczności Coppa d’Oro oraz o szereg innych wyróżnień, takich jak Trofeo del Presidente, które wręczy Helmut Käs, szef BMW Group Classic i prezes Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Skoro mowa o nagrodach, Jonas Kaufmann – gwiazda tenoru i ambasador marki BMW Group Classic – po raz kolejny wręczy nagrodę Trofeo Il Canto del Motore za najlepsze brzmienie silnika wybrane przez jury.

Goście i przedstawiciele mediów mogą również spodziewać się dwóch wyjątkowych światowych premier: sportowego, jedynego w swoim rodzaju modelu z morskim akcentem oraz rockandrollowego jednośladu.

Nie zabraknie również dzieł sztuki na czterech kołach – nad jeziorem Como pojawi się amerykańska malarka abstrakcyjna Julie Mehretu i 20. model BMW Art Car będący w drodze na 24-godzinny wyścig Le Mans. Do artystki dołączy Franciscus van Meel, dyrektor generalny BMW M GmbH, który zaprezentuje jej dzieło. BMW M jest tradycyjnie reprezentowane w różnych lokalizacjach Concorso przez szereg nowych produktów.

4 maja 2024 r. firma Rolls-Royce Motor Cars obchodzi 120. rocznicę pierwszego spotkania Henry’ego Royce’a i Charlesa Stewarta Rollsa. Dwaj panowie o skrajnie różnych doświadczeniach i umiejętnościach – inżynier i sprzedawca – połączyli swoje siły, aby stworzyć „najlepszy samochód na świecie”. Użyczyli swoich nazwisk całej dynastii samochodów, która w skali globalnej zdefiniowała i nadal definiuje superluksusową gałąź motoryzacji.

Samochody te wykraczają poza granice świata motoryzacji, czyniąc markę Rolls-Royce globalnym wzorem doskonałości we wszystkich aspektach. Praktycznie wszystkie opracowywane od 1904 roku produkty, usługi, urządzenia i technologie aspirowały do bycia „Rolls-Royce’em” w swojej branży lub sektorze. Standardy ustanowione przez nich 120 lat temu nadal napędzają innowacje i usprawnienia – także w stworzonej przez nich firmie.

BMW Group Classic świętuje 25. urodziny BMW Z8 – tego legendarnego roadstera będzie można zobaczyć na Concorso w wielu różnych lokalizacjach.

W 2023 roku impreza Concorso d’Eleganza Villa d’Este Public Day – Il festival odniosła ogromny sukces, przyjmując około 10 000 gości i również w tym roku znalazła się w programie. W niedzielę 26 maja odwiedzający będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć paradę pojazdów na Concorso d’Eleganza Villa d’Este w pięknych ogrodach Villa Erba. Dzień festiwalowy będzie obejmować również imponującą mieszankę kultury, muzyki i atrakcji motoryzacyjnych dla całej rodziny: od wystawy specjalnej „Motorsport Icons” obejmującej różne marki – w tym prezentacji wszystkich samochodów z serii BMW Art Car, które do tej pory brały udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans – po szereg współczesnych nowinek motoryzacyjnych i innowacji technicznych BMW Group. W rozmowie z Adrianem van Hooydonkiem, starszym wiceprezesem BMW Group Design, Julie Mehretu opowie o współpracy przy 20. modelu BMW Art Car. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z ambasadorami marki BMW Group Classic, księciem Bawarii Leopoldem (GER) i Bruno Spenglerem (CAN) oraz zdobyć ich autografy.

W sobotę 25 maja na terenie Villa Erba po raz trzeci odbędzie się impreza Amici & Automobili – Wheels & Weisswürscht. Każdego roku (począwszy od roku 2022) przy tej okazji spotyka się około 150 niezwykłych pojazdów najróżniejszych marek. W 2023 roku łącznie 6000 odwiedzających spotkało się wspólne podczas wydarzenia.  

Zanim na dobre zacznie się Concorso d’Eleganza Villa d’Este, w centrum wydarzeń ponownie znajdzie się tradycyjna już impreza Prelude Tour. Późnym popołudniem 23 maja w porcie w Cernobbio pojawią się zabytkowe samochody, gdzie zostaną zaprezentowane publiczności.

„W tym roku Concorso d’Eleganza Villa d’Este ponownie będzie obfitować w spektakularne wydarzenia” – mówi Helmut Käs, szef BMW Group Classic. „Pokażemy magię i urok mobilności w całej jej różnorodności, jednocześnie łącząc kultową przeszłość świata motoryzacji z jego teraźniejszością i przyszłością. Chcemy, aby każdy znalazł tu coś dla siebie”.

„Concorso d’Eleganza Villa d’Este stanowi wyjątkową i uznaną na świecie imprezę, którą jako gospodarze bardzo cenimy” – mówi Davide Bertilaccio, dyrektor generalny Villa d’Este Group. „Uosabia harmonijne połączenie dziedzictwa, poważania i nieprzemijającego wdzięku, czyli cech, za które od dawna jesteśmy cenieni. Wydarzenie to zapowiada się jako niezwykły hołd dla kunsztu motoryzacyjnego z dawnych lat znajdujący idealną oprawę na historycznych terenach Villa d’Este. Jesteśmy dumni, że możemy umacniać naszą współpracę z BMW Group Classic i promować tę najnowszą odsłonę doskonałości”.

Zdobywca nagrody Trofeo BMW Group – Best of Show otrzyma specjalny zegarek A. Lange & Söhne: wyjątkowy 1815 CHRONOGRAPH z 18-karatowego białego złota z tarczą z litego różowego złota i ręcznie wygrawerowanym herbem Concorso d’Eleganza Villa d’Este na kopercie na zawiasach. Niemiecki producent zegarków poprzez zapoczątkowane w 2012 roku partnerstwo z Concorso d’Eleganza Villa d’Este skupia się na historycznych powiązaniach między sportami motorowymi a odmierzaniem czasu. Partnerstwo to wyraża się również we wspólnym zaangażowaniu w tradycję, rzemiosło i innowacje mechaniczne.

Organizatorzy jeszcze raz dziękują wieloletnim partnerom: A. Lange & Söhne, Vranken Pommery oraz wwwe GmbH.

 

Bilety na Concorso d’Eleganza Villa d’Este w sobotę 25 maja są już wyprzedane.

Bilety na Amici & Automobili – Wheels & Weisswürscht (25 maja, Villa Erba) oraz na Concorso d’Eleganza Villa d’Este Public Day – Il festival (26 maja, Villa Erba) można zamówić tutaj: https://www.ticketone.it/en/artist/concorso-eleganza/

Bądź na bieżąco:

Aplikacja Concorso d’Eleganza Villa d’Este dla systemów iOS i Android

Strona internetowa Concorso d’Eleganza Villa d’Este: https://www.concorsodeleganzavilladeste.com/

Instagram: https://www.instagram.com/concorsodeleganza_vde/

Serwer multimediów BMW Group Classic do pobrania: 

https://www.bmwgroupclassic-downloads.com/Events

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

BMW Group Polska

Hubert Fronczak

telefon: +48 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group Corporate Communications 

Marc Thiesbürger

Spokesperson BMW Group 

Classic telefon: +49 151 60176534

marc.thiesbuerger@bmwgroup.com

Internet: www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group Corporate Communications

Silke Brigl

Team Leader Communication and Marketing BMW Group Classic telefon: +49 151 60124247

silke.brigl@bmwgroup.com Internet: www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Villa d’Este

Villa d’Este, która w 2022 roku obchodziła swój 150. sezon, to kultowy pięciogwiazdkowy luksusowy hotel w Cernobbio nad jeziorem Como należący do Villa d’Este Hotels, wiodącej grupy w międzynarodowym sektorze luksusowych hoteli i członka organizacji The Leading Hotels of the World. Do grupy tej należy również pięciogwiazdkowy hotel Villa La Massa nad rzeką Arno na obrzeżach Florencji w Toskanii, słynny Harry’s Bar w Cernobbio i otwarty niedawno Garden Bar Ceccato nad jeziorem Como. Uważana za jeden z najwspanialszych obiektów architektury połowy XVI wieku i położona na dziesięciu hektarach terenu parkowego Villa d’Este została przekształcona w ponadczasowy hotel o wiecznej elegancji w 1873 roku. Obiekt składa się ze 152 pokoi i apartamentów rozmieszczonych w budynkach Cardinal Building i Queen’s Pavilion oraz czterech prywatnych willi. Niedawno zakupiona Villa Belinzaghi

zostanie poddana pełnej renowacji. Dyrektorem generalnym Villa d’Este Hotels jest Davide Bertilaccio.

www.villadeste.it

Facebook: https://www.facebook.com/villadestelakecomo/

YouTube: https://www.youtube.com/@VilladEsteHotels Instagram: https://www.instagram.com/villadestelakecomo/

LinkedIn:

https://www.linkedin.com/company/villa-d-este-s-p-a/mycompany/verification/

W razie pytań prosimy o kontakt:

Maria Gasparella, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Villa d’Este Group

telefon: +39 031 348 637

maria.gasparella@villadeste.it   //communication@villadeste.it

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie