Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Nowe MINI Aceman.

MINI świętuje premierę pierwszego modelu crossovera dla segmentu małych samochodów premium. Nowy MINI Aceman łączy kompaktowe wymiary zewnętrzne z możliwie największą ilością miejsca dla pasażerów i całkowicie elektryczym napędem.

MINI Aceman
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Monachium. Kreatywne wykorzystanie przestrzeni w nowym wydaniu: MINI świętuje premierę pierwszego modelu typu crossover w segmencie małych samochodów premium. Nowe MINI Aceman łączy w sobie niewielkie wymiary zewnętrzne, dużą ilość miejsca dla pasażerów oraz całkowicie elektryczny napęd. Efektem tego jest nowoczesna interpretacja wizji Sir Aleca Issigonisa – twórcy klasycznego Mini: maksymalne wykorzystanie przestrzeni na minimalnej powierzchni w połączeniu z nowoczesną koncepcją napędu. Progresywna stylistyka nowego MINI Aceman zapewnia miejsce dla pięciu wygodnych siedzeń przy długości pojazdu wynoszącej nieco ponad 4 m. MINI wykorzystuje innowacyjne technologie, aby wzbogacić wnętrze o wciągające cyfrowe wrażenia użytkownika, podczas gdy napęd w pełni elektryczny MINI Aceman daje poczucie świeżego impulsu charakterystyczny dla gokarta. W połączeniu z nowoczesnymi systemami wspomagającymi kierowcę i charakterystyczną stylistyką tradycyjne wartości marki wyznaczają przyszłościowy kierunek elektrycznego MINI. 

„MINI Aceman wnosi do naszej oferty pojazdów elektrycznych nowy poziom ekscytacji, oferując naprawdę ciekawe i wciągające wrażenia cyfrowe” – mówi Stefanie Wurst, szefowa marki MINI. „MINI Aceman to idealny samochód do poruszania się po zatłoczonych ulicach miast przy zachowaniu wszechstronności i funkcjonalności crossovera oraz gokartowych wrażeniach z jazdy, jakich można oczekiwać od MINI. Jestem przekonana, że elegancka stylistyka, osiągi i wszechstronność tego 5-osobowego crossovera sprawią, że MINI Aceman odniesie ogromny sukces”.

Z zewnątrz MINI Aceman uosabia sportową zwinność i pewną siebie prezencję. Konstrukcja tego nowego crossovera opiera się na koncepcji napędu elektrycznego.

Przy niecałych 4 m długości nowe MINI Aceman oferuje pięć miejsc wraz wszechstronnym bagażnikiem o pojemności 300 l, a liczne opcje modyfikacji umożliwiają indywidualne zwiększenie pojemności nawet do 1005 l. Dzięki przewidywanemu zasięgowi wynoszącemu nawet 406 km*, w cyklu testowym WLTP, MINI Aceman jest doskonale przygotowane do lokalnie bez emisyjnej mobilności również poza granicami miasta.

Nowa stylistyka „Charyzmatyczna prostota”.

Cała nowa rodzina MINI charakteryzuje się klarowną, minimalistyczną stylistyką, która nadaje różnym modelom nowoczesny wygląd emanujący niewymuszoną pewnością siebie. Minimalistyczna stylistyka MINI Aceman silnie oddaje też jego progresywny charakter.

„MINI Aceman to silny charakter z własną młodzieńczą osobowością w nowej rodzinie MINI. Wyróżnia się własnym językiem stylistycznym, jest kompaktowe i ma zwinny wygląd. Dzięki swojej wyrazistej ekspresji jest idealnym samochodem na co dzień dla tych, którzy cenią sobie indywidualność w mieście” – mówi Oliver Heilmer, szef działu projektowania MINI.

Wygląd zewnętrzny.

Ekspresyjny crossover o niewielkich wymiarach.

Dzięki rzucającemu się w oczy przodowi, mocnym konturom i atletycznej postawie, sportowy crossover MINI uosabia zwinność i pewną siebie prezencję. Mierzące 4,07 m długości, 1,75 m szerokości i 1,50 m wysokości MINI Aceman plasuje się pomiędzy modelami MINI Cooper i MINI Countryman.

Charakteryzuje się opływowym przodem, krótkimi zwisami karoserii i funkcjonalną dwubryłową  konstrukcją. Zasada projektowania marki charakteryzująca się „sprytnym wykorzystaniem przestrzeni” zyskała nowy, wyrazisty charakter, a elektryczny napęd zapewnia całą gamę nowych możliwości w zakresie konstrukcji pojazdu. Kreatywne wykorzystanie przestrzeni sprawia, że nowe MINI Aceman jest zwinne i zwrotne w ruchu miejskim i zapewnia jednocześnie dużo miejsca dla pasażerów.

Duże powierzchnie umożliwiają uwydatnienie ekspresyjnych i eleganckich kolorów nadwozia. Relingi dachowe, wizualnie zaakcentowane obręcze kół w rozmiarach od 17 do 19 cali oraz atrapy osłon podwozia z przodu, z tyłu i po bokach w standardzie podkreślają wszechstronny i żądny przygód charakter MINI Aceman.

Nowoczesny przód z efektownymi reflektorami LED.

Stylistyka przodu MINI Aceman zapewnia silną prezencję, interpretując na nowo typowe dla MINI elementy stylistyczne, takie jak ekspresyjne reflektory czy charakterystyczna atrapa chłodnicy. Zmieniony ośmiokątny kształt nawiązuje do tradycyjnego motywu sześciokąta. Obramowanie atrapy chłodnicy w MINI Aceman biegnie aż do solidnej atrapy osłony podwozia. W nowym wykończeniu Vibrant Silver lub Jet Black o wysokim połysku atrapa chłodnicy tworzy kontrastujący akcent dający crossoverowi natychmiastową rozpoznawalność.

Dzięki indywidualnej stylistyce kanciaste reflektory LED samochodu również podkreślają wyróżniającą się pozycję MINI Aceman w rodzinie modeli MINI. Ich kształt znajduje odzwierciedlenie w wyrazistej stylistyce maski silnika o precyzyjnych liniach, nadając przodowi pojazdu mocny charakter. Światła dzienne w reflektorach LED można przełączać w trzech różnych trybach, co podkreśla ekspresyjny charakter nowego członka rodziny MINI.

Charakterystyczna stylistyka nadwozia z przyciągającymi wzrok detalami.

Stylistyka powierzchni MINI Aceman uwydatnia wyrazistość i świeżość estetycznego stylu nowego modelu. Mocno rozciągnięte powierzchnie karoserii uwydatnione są przez precyzyjne linie i mocno zarysowane kąty. Przyciągająca wzrok stylistyka MINI Aceman jest progresywna i nawiązuje do historii marki, umożliwiając natychmiastową rozpoznawalność samochodu jako MINI.

Klasyczny trójpodział dla karoserii, powierzchnie szyb okalające karoserię i dach zyskał tu nową interpretację.Zgodnie z ideą redukcją wszystkiego do niezbędnego minimum płaskie przejście między karoserią a powierzchniami szklanymi optymalizuje właściwości aerodynamiczne samochodu. Na płasko zintegrowane klamki w drzwiach podkreślają progresywny wygląd MINI Aceman, a ukośne kontury karoserii poniżej słupków A nawiązują do załamań spoin klasycznych modeli Mini w przedniej części błotników. Harmonijne powierzchnie i poziome linie między nadkolami tworzą intrygującą talię, która nadaje karoserii niepowtarzalny dynamiczny charakter. Zwracające uwagę nadkola z długim wyciągnięciem do tyłu i stosunkowo stromym spadkiem są bez wątpienia unikalną cechą MINI Aceman w rodzinie samochodów MINI. Progi w kolorze matowej czerni dopełniają stylistykę boków, przechodząc w obszar drzwi nadając karoserii smukły, wyprostowany oraz atletyczny wygląd.

Tył pojazdu odzwierciedla stylistyczną klarowność z dużymi poziomymi powierzchniami, które podkreślają szeroką i stabilną postawę pojazdu. Aerodynamicznie ścięta i cofnięta tylna szyba tworzy wyrazistą linię barkową, a efekt ten jest dodatkowo podkreślony przez wydłużony spojler dachowy. Charakterystyczne dla MINI pionowe lampy tylne zamykają po bokach środkową część tyłu pojazdu. Tylne lampy matrycowe z trzema charakterystycznymi efektami graficznymi w różny sposób podkreślają charakter MINI Aceman. Szeroka, ciemna obwódka na dolnej krawędzi tylnego pasa i zintegrowana pośrodku atrapa osłony podwozia tworzą sportowe proporcje, demonstrując wszechstronne cechy crossovera.

Ekspresyjne kolory karoserii i cztery indywidualne linie stylistyczne.

Subtelna trójwymiarowość powierzchni karoserii została stylowo podkreślona za pomocą wyrazistych kolorów. Rzucane przez karoserię cienie umożliwiają różne postrzeganie – w zależności od padania światła i perspektywy. W połączeniu z czterema kontrastującymi kolorami dachu w charakterystycznym stylu MINI tworzy to niezwykle wyrazisty charakter MINI Aceman.

MINI Aceman jest dostępne w czterech wersjach stylistycznych. W przedniej części progów bocznych znajduje się podłużna plakietka danego wariantu wyposażenia.

Wersja stylistyczna Essential zapewnia maksymalną klarowność i minimalistyczny wygląd ogólny, podkreślając niektóre elementy funkcjonalne, takie jak logo w nowym kolorze Vibrant Silver. W połączeniu z linią stylistyczną Classic kontrastujący dach i lusterka zewnętrzne mogą być w kolorze czarnym lub białym. Atrapa chłodnicy jest wykończona błyszczącym czarnym kolorem, a jej powierzchnia wewnętrzna oraz zderzak są w kolorze nadwozia.

Linia stylistyczna Favoured rozszerza indywidualne możliwości ekspresji MINI Aceman o opcję charakterystycznego dachu Multitone w połączeniu z białymi lusterkami zewnętrznymi i obramowaniem atrapy chłodnicy w kolorze Vibrant Silver. Szczególnie sportowy charakter nowego crossovera jest najbardziej widoczny w linii stylistycznej JCW. Ten inspirowany sportami motorowymi wariant wyposażenia wyróżnia się charakterystyczną stylistyką przodu i tyłu. Atrapa chłodnicy ma obramowanie oraz specyficzne dla tego wariantu logo JCW w błyszczącym czarnym kolorze, a kontrastujący dach w kolorze Chili Red czerwone pasy na masce silnika, które stanowią uzupełnienie wyrazistego wyglądu. Z kolei tył ma znacznie bardziej muskularny kształt, a panele dookoła są wykończone w kolorze czarnym o wysokim połysku.

Różne wzory aerodynamicznych obręczy kół w rozmiarach od 17 do 19 cali dodatkowo uzupełniają opcje wyposażenia zewnętrznego MINI Aceman.

Wnętrze.

Purystyczny design i szeroki zakres materiałów.

Nowa stylistyka MINI „charyzmatyczna prostota” jest szczególnie wyraźnie widoczna we wnętrzu pojazdu. Dzięki konsekwentnej redukcji elementów wnętrza MINI Aceman podąża za pierwotną wizją Aleca Issigonisa – twórcy klasycznego Mini. Dzięki dobrze wyprofilowanej kierownicy, centralnemu wyświetlaczowi OLED i nowemu panelowi przełącznikowi dźwigienkowych kokpit nawiązuje do trzech kluczowych elementów stylistycznych klasycznego Mini. Za sprawą tej nowoczesnej stylistyki w całkowicie nowym modelu crossovera MINI przenosi historię marki w teraźniejszość.

Przestronne wnętrze wraz z komfortowymi wymiarami na wysokości ramion i zapewniającą swobodę ruchu przestrzenią na nogi nadają jasnemu wnętrzu otwarty oraz proporcjonalny wygląd, a efekt ten jest wzmocniony przez szklany panoramiczny dach, który zapewnia dodatkowe światło padające z góry. Oświetlenie ambientowe wzdłuż ramy dachu tworzy w ciemności odpowiedni nastrój we wnętrzu. Wystające klamki i osłony głośników w nowym kolorze Vibrant Silver są ustawione ukośnie, kontrastując w ciekawy sposób z poziomą stylistyką w przedniej części kokpitu.

Delikatną, stylistykę wnętrza z owalnymi liniami widać też w zakrzywionych powierzchniach deski rozdzielczej: jest ona obita dzianiną, w przypadku której przez górną warstwę w jednym kolorze prześwituje druga w innym. Dzięki temu nadaje ona wnętrzu przytulny charakter z wyraźnymi akcentami kolorystycznymi. Łatwa w pielęgnacji, wszechstronna struktura boczków drzwi została wykonana z poliestru pochodzącego z recyklingu. Dopełnieniem wysokiej jakości wyposażenia wnętrza są wygodne siedzenia, opcjonalnie z tapicerką tekstylną lub z perforowanego tworzywa Vescin.

Obszerny tył pojazdu oferuje miejsce dla trzech pasażerów. Składanemu w proporcji 60:40 oparcie tylnej kanapy pozwala w razie potrzeby zwiększyć przestrzeń bagażową z 300 do 1005 l.

Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz OLED zapewniający komfort jazdy w nowoczesnym stylu.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym okrągły wyświetlacz OLED nadaje wnętrzu dodatkową wyrazistość. Centralny ekran o średnicy 240 mm jest bardzo płaski i ma wysokiej jakości szklaną powierzchnię. Innowacyjny system operacyjny MINI 9 umożliwia intuicyjną obsługę wszystkich funkcji jazdy za pomocą dotyku lub poleceń głosowych. Panel interakcji MINI, który obsługuje się niczym smartfon, stanowi centrum funkcji komfortu i wrażeń.

Graficzna prezentacja informacji ma nowoczesny i minimalistyczny charakter, przy czym prędkość jazdy i stan naładowania akumulatora są wyświetlane w górnej części wyświetlacza bezpośrednio w polu widzenia kierowcy. Dotknięcie wskazania prędkości powoduje otwarcie dużego, pełnoekranowego prędkościomierza, wyraźnie skupionego na wrażeniach z jazdy. Pozostałe widżety są wyświetlane w widoku miniatur w menu głównym, po lewej i prawej stronie bieżącej funkcji menu. Można je przesunąć na środek i wybrać poziomym przesunięciem palcem. W dolnej części wyświetlacza OLED można w dowolnym momencie wybrać pozycje menu Nawigacja, Multimedia, Telefon i Klimatyzacja.

Tryby MINI Experience intensyfikujące wrażenia z jazdy.

Emocjonalne tryby MINI Experience wzbogacają wnętrze o angażujące wrażenia użytkownika. W MINI Aceman dwa projektory wyświetlają na desce rozdzielczej specjalną grafikę o różnych wzorach i kolorach. W zależności od wybranego trybu Experience zmienia się kolorystyka wzorów świetlnych i oświetlenia ambientowego w całym wnętrzu. Nowo stworzone dźwięki jazdy MINI zapewniają lepsze wrażenia podczas elektrycznej jazdy. Wraz z określonymi elementami graficznymi na wyświetlaczu OLED użytkownicy pojazdu mogą cieszyć się zupełnie nowymi wrażeniami z jazdy we wnętrzu MINI Aceman.

Pośród ośmiu trybów do wyboru tryb Personal oferuje innowacyjne opcje personalizacji kokpitu. W trybie tym można przesłać z aplikacji MINI wybrane zdjęcie ze smartfona i ustawić je jako tło wyświetlacza. Cyfrowy selektor kolorów identyfikuje następnie dominujące kolory zdjęcia do wyświetlenia na tekstylnych powierzchniach deski rozdzielczej. Oświetlenie ambientowe pod deską rozdzielczą i w lusterkach zewnętrznych również przyjmuje odpowiednią kolorystykę.

Inne tryby dostępne do wyboru to Go-Kart, Vivid, Core, Green, Timeless, Balance i Trail, z których każdy przełącza wyświetlacz w „aplikację trybu” w celu dopasowania go do otoczenia. Na przykład tryb Go-Kart w dynamiczny sposób kładzie nacisk na wyścigowe geny MINI. Wyświetlacz, jak i całe wnętrze przyjmują kolory antracytowy i czerwony, a uzupełnieniem tego inspirowanego kolorystyką John Cooper Works trybu MINI Experience są specjalne analogowe wskaźniki dynamiki jazdy.

Typowe MINI: nowy panel przełączników dźwigienkowych.

W klasycznym MINI panel przełączników dźwigienkowych pośrodku kokpitu wzmacniał emocjonalną więź kierowcy z pojazdem. Obecne MINI również wykorzystuje ten charakterystyczny element, wnosząc historię marki do najnowszych modeli. Bezpośredni dostęp do najważniejszych funkcji jazdy (hamulec postojowy, przełącznik biegów, klawisz start/stop, przełącznik trybów doświadczeń, regulator głośności) w MINI Aceman można uzyskać za pośrednictwem pięciu indywidualnych przełączników dźwigienkowych. Dzięki temu nie ma dodatkowego przełącznika biegów, co sprawia, że na konsoli środkowej jest więcej miejsca na praktyczne i pojemne schowki. Oprócz uchwytów na napoje jest też półka do bezprzewodowego ładowania smartfonów.

Cztery indywidualne pakiety wyposażenia.

Wszystkie modele z nowej rodziny MINI są dostępne w czterech liniach stylistycznych z indywidualnymi opcjami personalizacji, z których każda w inny sposób oddaje współczesną koncepcję zapewniania dobrego samopoczucia we wnętrzu MINI Aceman.

W linii stylistycznej Essential wnętrze zaprojektowane jest z myślą o maksymalnej klarowności i redukcji elementów wyposażenia. Czarne fotele sportowe obite wzorzystą, wielobarwną dzianiną idealnie współgrają z kolorową tekstylną wstawką na desce rozdzielczej. Począwszy od linii stylistycznej Classic podstawowa kierownica dwuramienna zastąpiona jest kierownicą trójramienną z tekstylnym paskiem w różnych kolorach. Ponadto wyposażenia z czarno-niebieską dzianiną na desce rozdzielczej i drzwiach kontrastuje z tapicerką z wysokiej jakości tkaniny lub tworzywa Vescin.

W linii stylistycznej Favoured wnętrze wyróżnia się ekspresyjną stylistyką. Deska rozdzielcza jest wykonana w eleganckim kolorze Dark Petrol, czego uzupełnieniem jest akcentujący gradient pomarańczowego po stronie pasażera. Dynamiczny wygląd odzwierciedlają także sportowe fotele wykonane z perforowanego tworzywa Vescin. Są one dostępne z tradycyjnymi przeszyciami i haftowanym logo MINI w dwóch kolorach. Linia stylistyczna JCW prezentuje wszechstronną koncepcję materiałową MINI Aceman w maksymalnie sportowym stylu. Fotel JCW o sportowej geometrii i z dodatkowymi podparciami bocznymi wyraźnie zwiększa komfort jazdy. W połączeniu z wielokolorową dzianiną i czarną skórą syntetyczną z czerwonymi przeszyciami, ta koncepcja kolorystyczna nawiązuje do stylistyki deski rozdzielczej i wykończenia drzwi.

Usługi cyfrowe.

Uproszczona komunikacja dzięki pierwszemu asystentowi głosowemu MINI.

Wypowiadając słowa „Hej MINI!”, można aktywować w MINI Aceman pierwszego w pełni rozwiniętego asystenta głosowego marki. Można też skorzystać w tym celu z przycisku poleceń głosowych na kierownicy. Interakcja głosowa jest wizualizowana na okrągłym wyświetlaczu OLED w postaci animowanych elementów graficznych, typografii i awatara. Komunikacja z wirtualnym towarzyszem podróży – w formie stylizowanego MINI lub „Spike’a” – odbywa się w niezwykle płynny i intuicyjny sposób dzięki ulepszonej funkcji rozpoznawania mowy. Nawigacją, telefonem, systemem rozrywki i licznymi funkcjami pojazdu można sterować w prosty i wygodny sposób poprzez wypowiadanie odpowiednich poleceń.

Inteligentny asystent osobisty MINI nieustannie uczy się podczas dialogów i jest w stanie wykonywać codzienne zadania na powtarzających się trasach. Na przykład na podstawie danych geolokalizacyjnych pojazd może rozpoznać wjazd na parking wielopoziomowy i automatycznie opuścić szybę, co ułatwia wykonywanie rutynowych zadań.

Zwiększające bezpieczeństwo zaawansowane systemy wspomagające kierowcę.

System asystujący kierowcy Plus w MINI Aceman zapewnia dodatkowe wsparcie w zakresie prowadzenia bocznego w postaci asystenta kierowania i toru jazdy. Wygodny i kooperatywny asystent kierowania pomaga kierowcy utrzymać właściwy tor jazdy. Większy komfort oferowany przez ten system łączy w sobie swobodną i doskonałą kontrolę nad pojazdem, jednocześnie odciążając kierowcę od monotonnych i mniej wymagających aspektów jazdy. Przejrzysty układ wskaźników, elementów obsługi i łatwych w użyciu elementów funkcjonalnych zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa systemu. Nowy, dostępny w standardzie asystent przyczepy pomaga podczas parkowania z przyczepą, oferując również wskazówki dotyczące wymaganego kąta skrętu kierownicy podczas cofania.

Dzięki dwunastu czujnikom ultradźwiękowym i czterem kamerom Surround View MINI Aceman jest w stanie z większą precyzją rozpoznawać wolne miejsca parkingowe, automatycznie inicjując manewry parkowania przy ograniczonej przestrzeni, a nowa funkcja zdalnego parkowania opcjonalnego asystenta parkowania Pro umożliwia parkowanie pojazdu za pomocą smartfona. Funkcja ta umożliwia automatyczne wyjeżdżanie MINI Aceman z miejsca parkingowego, ułatwiając wsiadanie w przypadku zbyt ograniczonej przestrzeni z boku pojazdu.

Innowacyjna opcja MINI Digital Key Plus również wykorzystuje smartfon użytkownika, zapewniając wygodne i spersonalizowane wrażenia z jazdy, gdzie smartfon pełni funkcję kluczyka do pojazdu. Gdy tylko kierowca znajdzie się w odległości mniejszej niż trzy metry, przednie oraz tylne światła rozpoczynają projekcję powitalną i następuje automatyczne odblokowanie drzwi. Stanowiąc zamiennik konwencjonalnego klucza do pojazdu, klucz cyfrowy można przekazywać kilku użytkownikom.

Wygodna łączność i intuicyjna interakcja.

Nowoczesna estetyka cyfrowego interfejsu użytkownika w MINI Aceman łączy elementy funkcjonalne i emocjonalne. Jego minimalistyczny układ dostosowuje nowe elementy graficzne do okrągłego kształtu panelu interakcji MINI, upraszczając obsługę dzięki klarownej strukturze. Elementy statyczne i dynamiczne w połączeniu z mikroanimacjami zapewniają harmonijną i intuicyjną interakcję kierowcy z centralnym ekranem. Uzyskanie takiego wyraźnie cyfrowego charakteru MINI Aceman jest możliwe dzięki systemowi operacyjnemu MINI 9.

Pośrodku ekranu znajduje się menu startowe, natomiast na dole ekranu widoczny jest stały pasek stanu z umożliwiającymi bezpośredni wybór pozycjami menu „Nawigacja”, „Multimedia”, „Telefon”, „Wszystkie aplikacje” oraz w niektórych sytuacjach, „Ekran główny”. Wyświetlenie „paska narzędzi” możliwe jest podobnie jak w wielu urządzeniach elektronicznych poprzez przesunięcie palcem w górę ekranu od jego dolnej krawędzi. Możliwe jest zapisywanie preferowanych funkcji, takich jak miejsca docelowe nawigacji i stacje radiowe, w celu ich szybkiego uruchomienia w dowolnym momencie. Pasek narzędzi można również aktywować za pomocą przycisku z gwiazdką na kierownicy wielofunkcyjnej. Górny obszar ekranu jest zarezerwowany dla treści związanych z jazdą, takich jak prędkość i ważne informacje o stanie pojazdu. Opcjonalny wyświetlacz Head-Up prezentuje najważniejsze informacje na linii wzroku kierowcy.

Przy lewej i prawej krawędzi ekranu stale wyświetlana jest temperatura po stronie kierowcy oraz pasażera obok. Ustawienia klimatyzacji są zawsze widoczne na najwyższym poziomie panelu interakcji MINI i można je obsługiwać dotykiem lub za pomocą poleceń głosowych. W zależności od trybu doświadczeń, jedno dotknięcie wskazania prędkości przekształca cały panel interakcji MINI w konwencjonalny prędkościomierz MINI.

Aktualizacje MINI Connected umożliwiają w dowolnym momencie elastyczną aktywację dodatkowych funkcji jazdy, w tym opcjonalnej funkcji rzeczywistości rozszerzonej, która jest m.in. w stanie w widoku trójwymiarowym realistycznie wizualizować skomplikowane sytuacje na zakrętach. W połączeniu z opcjonalnym pakietem MINI Connected cyfrowy sklep MINI Connected zapewnia dostęp do stale rozwijanej oferty praktycznych i rozrywkowych aplikacji, w tym w dziedzinie gier oraz streamingu muzyki i wideo. Nowa aplikacja AirConsole zapewnia wszystkim pasażerom unikalną formę grania w gry w samochodzie, zamieniając smartfon użytkownika w kontroler gier na wyświetlaczu OLED.

Napęd.

Elektryczny i wydajny układ napędowy.

MINI Aceman jest dostępne wyłącznie z napędem elektrycznym, umożliwiając mobilność bez lokalnej emisji spalin. Wydajny silnik elektryczny gwarantuje charakterystyczną dla MINI frajdę z jazdy zarówno w mieście, jak i poza nim. W momencie premiery rynkowej nowe MINI Aceman będzie dostępne w wersji MINI Aceman E (zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,9–14,1 kWh/100 km według WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km; klasa emisji CO2: A; zasięg w km według WLTP: 294– 310), a także w wersji MINI Aceman SE o zwiększonej mocy (zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,8–13,9 kWh/100 km według WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km; klasa emisji CO2: A; zasięg w km według WLTP: 382–407).*

Silnik elektryczny MINI Aceman E o mocy 135 kW / 184 KM generuje moment obrotowy 290 Nm, dając przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,9 s i prędkość maksymalną 160 km/h. MINI Aceman SE o mocy 160 kW / 218 KM generuje moment obrotowy 330 Nm, umożliwiając przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,1 s i prędkość maksymalną 170 km/h*.

Akumulator MINI Aceman E o pojemności 42,5 kWh zapewnia zasięg 310 km w cyklu testowym WLTP. Akumulator wysokonapięciowy MINI Aceman SE ma pojemność 54,2 kWh, co zapewnia zasięg na poziomie 406 km według WLTP*.

Sportowa zwinność i wyjątkowa dynamika jazdy.

Układ jezdny daje nowemu MINI Aceman sportowy charakter, co znajduje również odzwierciedlenie w typowej dla marki frajdzie z jazdy. Opony o średnicy 654 mm gwarantują mocniejszy wygląd, zwiększając w równym stopniu zarówno dynamikę, jak i komfort jazdy. Model Aceman posiada precyzyjny układ amortyzacji ze stabilizatorami o wysokim naprężeniu wstępnym, które zwiększają precyzję układu kierowniczego, zapewniając jednocześnie odpowiednią stabilizację przechyłów bocznych. Precyzyjne zestrojenie układu kierowniczego i wszystkich systemów kontroli stabilności na potrzeby komfortowej lub sportowej jazdy gwarantuje w każdej sytuacji wyjątkowe wrażenia z jazdy. Reakcja napędu elektrycznego na pedał przyspieszenia jest zoptymalizowana pod kątem sportowego stylu jazdy.

Bezpośredni układ kierowniczy o przełożeniu 59,5 mm na obrót kierownicy sprzyja zwinnej i dynamicznej jeździe. Układ hamulcowy z krótkim skokiem i pewnym wyczuciem pedału zwiększa komfort jazdy poprzez niezawodne hamowanie. Krótka droga hamowania i liczne systemy wspomagające kierowcę zwiększają bezpieczeństwo jazdy.

Tryby doświadczeń MINI mają różne ustawienia zawieszenia zapewniające indywidualne wrażenia z jazdy. Frajdę z jazdy można zintensyfikować, odpowiednio dostosowując reakcję układu kierowniczego, a także specjalnie ustawione progi interwencji kontroli trakcji.

Szybkie i skuteczne ładowanie akumulatora.

Akumulator MINI Aceman można ładować prądem przemiennym z mocą 11 kW. Szybkie ładowanie prądem stałym jest możliwe w MINI Aceman E z mocą 75 kW, a w Aceman SE – z mocą maks. 95 kW, co umożliwia naładowanie akumulatora na stacji szybkiego ładowania od 10% do 80% w mniej niż 30 minut. Przy włączonej nawigacji MINI akumulator wysokonapięciowy można, zależnie od pogody, z wyprzedzeniem ustawić na idealną temperaturę do wydajnego ładowania. Znacząco skraca to czas ładowania, zwłaszcza przy niskich temperaturach.

Aby zapewnić przejrzysty i prosty proces ładowania, klient może zoptymalizować ładowanie akumulatora pojazdu za pomocą prostych ustawień. Można na przykład wybrać czas rozpoczęcia ładowania lub ustawić określony przedział czasowy dla ładowania. Możliwe jest również określenie z wyprzedzeniem dokładnego docelowego poziomu naładowania akumulatora. Aby zapewnić przyjemny początek podróży, proces ładowania można ustawić tak, aby zakończył się przed wybraną godziną odjazdu, jak również można ustawić klimatyzację, aby do tego czasu zapewniła odpowiednią temperaturę w pojeździe. Aplikacja MINI zapewnia dogodny wgląd w proces ładowania – nawet z dala od pojazdu. Dostarcza ona szczegółowych informacji na temat aktualnego stanu naładowania, umożliwia planowanie trasy zoptymalizowane pod kątem ładowania oraz sprawdzanie historii ładowania – w tym wszystkich kosztów i uzyskanych oszczędności.

 

W przypadku pyta ń prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak, BMW Group Polska

telefon: +728 874 121,

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

The BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: http://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

MINI Aceman E (łączne zużycie energii elektrycznej: 14,7 – 14,1 kWh/100 km zgodnie z WLTP; łączne emisje CO2: 0 g/km; CO2-class: A; Zasięg w km wg WLTP: 298 - 310)

MINI Aceman SE (łączne zużycie energii elektrycznej: 14,8 – 13,9 kWh/100 km zgodnie z WLTP; łączne emisje CO2: 0 g/km; CO2-class: A; Zasięg w km wg WLTP: 382 – 406)

* Podane informacje techniczne mają charakter wstępny.

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie .

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie