Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW Group na 18. targach Auto China 2024 w Pekinie.

+++ Obecność na targach pod hasłem transformacji w zakresie elektryfikacji, cyfryzacji i cyrkularności +++ Pierwsza prezentacja w Chinach pionierskiego BMW Vision Neue Klasse +++ Światowa premiera nowego MINI Aceman i nowego BMW i4 +++

Beijing
·
BMW i
·
Projektowanie, koncepcje, studia
·
MINI Aceman
·
Gran Coupé
·
MINI
·
Seria 4
·
Asia
·
BMW i4
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Monachium / Pekin. Na targach Auto China 2024 w Pekinie BMW Group zaprezentowało najnowsze postępy swojej transformacji w obszarach elektryfikacji, cyfryzacji i cyrkularności. Centralnym punktem są światowe premiery nowych modeli marek BMW i MINI. Po raz pierwszy w Chinach zaprezentowane zostało też BMW Vision Neue Klasse – zwiastun kolejnej generacji pojazdów BMW.

„Wraz z NEUE KLASSE przeprowadzamy BMW w przyszłość – pod względem designu, technologii i filozofii. Zaczniemy w przyszłym roku wraz z wprowadzeniem NEUE KLASSE na rynek. I to nie w niszowych modelach, ale w naszych najbardziej popularnych i najlepiej sprzedających się segmentach” – mówi Oliver Zipse, Prezes Zarządu BMW AG.

BMW Vision Neue Klasse sygnalizuje nadejście nowej ery indywidualnej mobilności i daje wgląd w przyszłą generację modeli BMW. Oferuje bogate wrażenia cyfrowe, mobilność bez lokalnej emisji spalin i zgodność z ideą cyrkularności w dłuższej perspektywie, zapewniając typową dla BMW radość z jazdy dla przyszłych pokoleń. Produkcja modeli seryjnych Neue Klasse rozpocznie się w 2025 roku, najpierw w zakładach BMW Group w Debreczynie, a następnie w Chinach.

Najpopularniejszym obecnie samochodem elektrycznym marki na świecie jest BMW i4, którego nowa wersja miała swoją premierę na targach Auto China 2024. Sukces BMW i4 potwierdza otwarte podejście technologiczne BMW Group, które umożliwia produkcję pojazdów z napędem czysto elektrycznym i z wysokowydajnymi silnikami spalinowymi na wspólnej platformie. W Pekinie obok nowego BMW i4 (cykl mieszany WLTP: zużycie energii 19,4–15,1 kWh/100 km; emisja CO2: O g/km; klasa CO2: A; zasięg: 386–600 km) po raz pierwszy zaprezentowane zostało również BMW serii 4 Gran Coupé z silnikiem spalinowym (WLTP w cyklu mieszanym: zużycie paliwa 8,7–4,9 1/100km; emisja CO2: 199–130 g/km; klasa CO2: D–G).

Wraz ze światową premierą MINI Aceman (cykl mieszany WLTP: zużycie energii 14,8–13,9 kWh/100km; emisja CO2: O g/km; klasa CO2: A; zasięg 382–406 km) na Auto China 2024, nowa rodzina MINI zyskuje trzeciego członka. W pełni elektryczny model crossovera wypełnia lukę między nowym MINI Cooper i nowym MINI Countryman.

„Czym NEUE KLASSE jest dla BMW, tym dla MINI jest Nowa Rodzina MINI: najbardziej pożądana gama produktów w historii marki i największa inwestycja, jaką kiedykolwiek poczyniliśmy w MINI. Przy długości nieco ponad 4 metrów, Aceman jest ucieleśnieniem podstawowej idei oryginalnego, kultowego MINI z 1959 roku: progresywnego designu i optymalnego wykorzystania przestrzeni na minimalnej powierzchni” – mówi Jochen Geller, Członek Zarządu BMW AG odpowiedzialny za klienta, markę i sprzedaż.

Beijing International Automotive Exhibition, w skrócie Auto China, to jedne z najważniejszych targów w międzynarodowym przemyśle motoryzacyjnym. Mottem 18. edycji wystawy, która odbywa się na przemian z targami Auto Shanghai, jest „New Era, New Cars”. Wystawa będzie otwarta dla szerokiej publiczności od 25 kwietnia do 4 maja 2024 roku.

W China International Exhibition Centre w Pekinie producenci samochodów, dostawcy i usługodawcy z całego świata zaprezentują swoje nowe modele, produkty i technologie. Na powierzchni wystawienniczej wynoszącej około 2000 m2 BMW Group przedstawi aktualną ofertę produktową swoich marek.

Chińska premiera – BMW Vision Neue Klasse.

BMW Vision Neue Klasse łączy innowacyjność i wiedzę rozwojową BMW Group w kluczowych przyszłościowych obszarach: elektryfikacji, cyfryzacji i cyrkularności. Postęp, którego uosobieniem jest ten samochód koncepcyjny, idzie w parze z nową interpretacją typowego designu marki. Klarowny język stylistyczny zredukowany do najważniejszych elementów z dużymi powierzchniami i kilkoma mocno zarysowanymi liniami tworzy niemal monolityczne nadwozie, jeszcze wyraźniej eksponując charakterystyczne elementy, takie jak atrapa chłodnicy BMW czy podwinięta linia słupków C (tzw. Hofmeister kink).

We wnętrzu system BMW iDrive nowej generacji zapewnia wyjątkowe cyfrowe wrażenia użytkownika, które łączą świat rzeczywisty i wirtualny. Konsekwentnie stawia w centrum uwagi człowieka i jego potrzeby. Oprócz przycisków wielofunkcyjnych na kierownicy i wyświetlacza centralnego kierowca może wchodzić w interakcje z pojazdem również za pośrednictwem innowacyjnego systemu BMW Panoramic Vision. System po raz pierwszy wyświetla informacje na całej szerokości przedniej szyby, a w samochodach seryjnych Neue Klasse uzupełni go udoskonalony wyświetlacz BMW Head-Up 3D. Analogowe elementy obsługi zostały w BMW Vision Neue Klasse zredukowane do minimum.

Większe wykorzystanie surowców wtórnych. Produkcja oszczędzająca zasoby i w pełni elektryczny napęd z technologią BMW eDrive szóstej generacji zmniejszają ślad węglowy Neue Klasse w całym cyklu życia pojazdów. W celu zwiększenia możliwości recyklingu i podjęcia zdecydowanego kroku w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym zmniejszy się również różnorodność materiałów, a ulepszona koncepcja demontażu zoptymalizuje recykling pojazdów Neue Klasse.

Światowa premiera: nowe BMW i4, nowe BMW serii 4 Gran Coupé.

Również aktualna oferta modeli BMW konsekwentnie zwiększa atrakcyjność w pełni elektrycznej mobilności premium. W ramach szczegółowej rewizji modelu BMW i4 będzie w przyszłości oferowane na światowych rynkach w czterech wariantach modelowych. Na pierwszych rynkach pilotażowych oferowany będzie pakiet Connected Home Charging do inteligentnego, zoptymalizowanego pod kątem ładowania w domu przy optymalnym wykorzystaniu energii z systemów fotowoltaicznych i obciążeniach. BMW i4 oferuje również funkcję Plug & Charge Multi Contract, która umożliwia ładowanie na stacjach szybkiego ładowania bez aplikacji lub karty.

Obecne postępy w dziedzinie cyfryzacji prezentuje najnowsza generacja systemu BMW iDrive z funkcją QuickSelect opartym na systemie operacyjnym BMW 8.5, który jest dostępny zarówno w nowym BMW i4, jak i w nowych modelach BMW serii 4 Gran Coupé z silnikami spalinowymi. Nowy BMW iDrive z zakrzywionym wyświetlaczem BMW i inteligentnym asystentem osobistym BMW nastawiony jest na obsługę za pomocą wyświetlacza dotykowego i języka naturalnego. Cyfrowa aktualizacja w nowych modelach: BMW i4 oraz BMW serii 4 Gran Coupé idzie w parze z nowym designem deski rozdzielczej. Nowe kierownice, listwy ozdobne i tapicerki wprowadzają do atmosfery premium we wszystkich wariantach modelowych nowoczesne akcenty.

Na zewnątrz sportowy profil tych niezwykle popularnych, zarówno z napędem elektrycznym, jak i konwencjonalnym, modeli klasy średniej premium uwydatnia nowy design atrapy chłodnicy i reflektorów BMW. W połączeniu z opcjonalnymi adaptacyjnymi reflektorami LED wszystkie warianty modelowe mają również ekskluzywne laserowe światła tylne. Gama kolorów karoserii BMW i4 i BMW serii 4 Gran Coupé została poszerzona o nowe warianty: metalizowany zielony Cape York i metalizowaną ognistą czerwień. Oprócz tego oferowane są aerodynamiczne obręcze kół w rozmiarach 19 i 20 cali.

Światowa premiera: nowe MINI Aceman.

Pierwsze MINI Aceman z całkowicie elektrycznym napędem, progresywnymi proporcjami crossovera i innowacyjnymi funkcjami cyfrowymi wnosi nowy impuls do segmentu małych samochodów premium. Łączy w sobie typową dla marki zwinność z kreatywnym wykorzystaniem przestrzeni i wysoką funkcjonalnością, co czyni go idealnym samochodem do miasta. Dzięki czterem drzwiom i dużej tylnej klapie MINI Aceman oferuje przy długości nieco ponad 4 metrów nie tylko przestrzeń dla pięciu osób, ale też dostatecznie dużą przestrzeń bagażową na co dzień i na weekendowe wycieczki.

Jako niezależny charakter MINI Aceman przemawia w szczególności do klientów, którzy cenią sobie indywidualność i charakter w mieście. Jego minimalistyczny, purystyczny wygląd zewnętrzny z wyraźnie zarysowanymi konturami i mocnymi krawędziami jest wyrazem nowego języka stylistycznego MINI zwanego „charyzmatyczną prostotą”.

Inteligentna koncepcja wnętrza z przemyślanym rozmieszczeniem siedzeń i schowków zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów i innowacyjnych technologii, takich jak proces dziania 3D dla obić tekstylnych, umożliwia uzyskanie ekspresyjnego i kolorowego wystroju wnętrza. Panel interakcji MINI z okrągłym wyświetlaczem OLED, tryby MINI Experience i dynamiczne projekcje na desce rozdzielczej i górnych elementach boczków drzwi tworzą poprzez oświetlenie, ruch, interakcję i dźwięki spójne wrażenie użytkownika.

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak, BMW Group Polska

telefon: +728 874 121,

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

BMW i4 (zgodny z WLTP: zużycie energii 19,4-15,1 kWh/100km; emisja CO2 0 g/km; Klasa CO2 A; zasięg 386-600 km)

BMW 4 Series Gran Coupé (zgodny z WLTP: zużycie energii 8,7-4,9 l/100km; emisja CO2 199-130 g/km; klasa CO2 D-G)

MINI Aceman SE (zgodny z WLTP: zużycie energii 14,8-13,9 kWh/100km; emisja CO2 0 g/km; Klasa CO2 A; zasięg 382 - 406 km)

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie