Trzy nowe wersje napędu w nowym BMW serii 4 Cabrio – BMW X1 xDrive18d i BMW X2 xDrive18d teraz z 8-stopniową skrzynią Steptronic w standardzie – Nowe lakiery w BMW serii 1, BMW serii 2 Gran Coupé, BMW X2, BMW X3 i BMW X4 – Aplikacja My BMW teraz z funkcją wyświetlania ciśnienia w oponach i stanu opon – Premiera BMW i3 w edycji Unique Forever.
+++ Koncentracja na transformacji w kierunku mobilności elektrycznej i gospodarki o obiegu zamkniętym. +++ Wystawa na pięciu poziomach Muzeum BMW prezentuje działania i wizje na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju. +++ Pionierski duch i doświadczenie w zakresie projektowania jako czynniki napędzające postęp. +++ Otwarcie w okresie poprzedzającym IAA Mobility 2021 w dniu 1 września 2021 r., czas trwania do stycznia 2023 r. +++
• BMW Group powiększa moce produkcyjne w centrum kompetencyjnym produkcji napędów elektrycznych w Dingolfing • Od 2022 r. napędy elektryczne będą dostarczane do 500 tysięcy zelektryfikowanych pojazdów rocznie • Wysokie kompetencje własne w zakresie napędów: rozpoczęcie produkcji akumulatorów wysokonapięciowych piątej generacji w Niemczech • Udana transformacja w kierunku produkcji napędów elektrycznych
Jubileusz produkcji w zakładzie BMW Group w Lipsku – pierwszy produkowany seryjnie na dużą skalę model BMW Group z napędem elektrycznym nawet po prawie siedmiu latach produkcji cieszy się dużym popytem.
BMW Group oferuje już teraz największy na świecie wybór samochodów klasy premium z napędem elektrycznym lub hybrydowym – cyfrowe rozwiązania dla zwiększenia udziału jazdy na napędzie elektrycznym w modelach hybrydowych plug-in – BMW serii 7 oraz BMW serii 5 i BMW X1 w przyszłości również z napędem w pełni elektrycznym.
Technologia mild hybrid 48 V w 35 modelach –Nowe silniki wysokoprężne w BMW serii 7, BMW X3, BMW X4, BMW X5, BMW X6 i BMW X7 –Nowe warianty serii 2 Gran Coupé – Cyfrowa usługa BMW eDrive Zone w modelach hybrydowych plug-in – Najnowsza wersja systemu wskazań i obsługi z inteligentnym asystentem osobistym BMW w serii 3 – System asystujący kierowcy Professional z dodatkowymi funkcjami–Zoptymalizowany zintegrowany aktywny układ kierowniczy w serii 7 i serii 8.
Pionierzy futurystycznego designu i zrównoważonej, dynamicznej radości z jazdy – BMW i8 Coupé i BMW i8 Roadster zbliżają się do końca produkcji – Pierwszy hybrydowy model BMW Group najbardziej udanym sportowym samochodem na świecie ze zelektryfikowanym napędem.
W 2019 roku BMW Group Polska została liderem w aż trzech kategoriach rynku pojazdów zelektryfikowanych: BMW okazało się najpopularniejszą marką hybryd plug-in, BMW i3 był najczęściej rejestrowanym samochodem elektrycznym, natomiast MINI Countryman zajął 1. miejsce wśród modeli hybrydowych typu plug-in. Firma posiada obecnie największy park zelektryfikowanych pojazdów w Polsce (3 557 zarejestrowanych samochodów, co stanowi niemal 35% całego rynku).
Kontynuując działania na rzecz rozwoju elektromobilności, BMW Group Polska wprowadza obniżki cen samochodów elektrycznych i hybryd plug-in. Maksymalny rabat wynosi ponad 24 000 złotych. Wśród modeli objętych rabatem znajduje się obecnie 9 hybryd plug-in marek BMW i MINI oraz elektryczne BMW i3 i BMW i3s. Od stycznia br. polscy klienci mogą skorzystać z oferty specjalnej na zakup hybrydowych BMW serii 7 i BMW X5.
• BMW osiągnęło spektakularny wzrost sprzedaży na poziomie +32,5% z liczbą 20 708 zarejestrowanych samochodów. • MINI, z zarejestrowanymi 2 391 samochodami, zanotowało wzrost sprzedaży na poziomie +21%. • BMW Motorrad zaliczyło +15% wzrost dzięki rejestracji 1 356 motocykli, pozostając liderem w segmencie powyżej 500 cm3.
Samochód konsekwentnie zaprojektowany pod kątem mobilności bez lokalnej emisji spalin i wyposażony w oryginalny akumulator przekonująco udowodnił w praktyce swoją przydatność do codziennej eksploatacji oraz trwałość – BMW i3 jest od momentu wprowadzenia na rynek najlepiej sprzedającym się „elektrykiem” w segmencie kompaktowych samochodów premium, a jego sprzedaż wciąż rośnie – Na całym świecie sprzedano już ponad 165 tys. egzemplarzy.
Na targach Consumer Electronics Show (CES) 2020 w Las Vegas odbywających się w dniach od 7 do 10 stycznia 2020 r. BMW Group zaprezentuje swoją wizję tego, jak w przyszłości wyglądać będzie mobilność.
BMW i oraz operator sieci TenneT testują nowatorską strategię ładowania pojazdów elektrycznych, wykorzystując do tego BMW i3. – Dzięki cyfrowej integracji elektromobilność staje się kamieniem węgielnym rewolucji energetycznej – klienci mogą czerpać korzyści z obniżonych kosztów.
innogy uruchamia największy elektryczny carsharing w Polsce. Warszawiacy będą mieli do dyspozycji aż pięćset BMW i3 napędzanych wyłącznie energią elektryczną. To największy carsharing wykorzystujący BMW i3 na świecie.
Podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce zadebiutują: BMW serii 8 Cabrio, nowa odsłona flagowej limuzyny BMW - seria 7 oraz BMW X7. Dołączą one do serii 8 Coupé oraz i8 rozbudowując gamę najbardziej ekskluzywnych przedstawicieli marki. Na Poznań Motor Show nie zabraknie także przedpremierowych pokazów najnowszych modeli sygnowanych najpotężniejszą literą w branży motoryzacyjnej – BMW X3 M oraz BMW X4 M.
Oferta napędów BMW X3 zostanie rozszerzona o wariant hybrydowy typu plug-in – Światowa premiera BMW X3 xDrive30e i BMW 330e, BMW X5 xDrive45e oraz zelektryfikowanych wersji nowego BMW serii 7 podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku – Zwiększony zasięg elektryczny dzięki nowym akumulatorom w BMW 530e i BMW 225xe Active Tourer – Wersja hybrydowa plug-in BMW serii 5 będzie także dostępna na całym świecie z systemem napędu na cztery ...
Jeszcze większa pojemność, podwojona od momentu wprowadzenia BMW i3 na rynek – Zasięg dla lokalnie bezemisyjnej mobilności wzrasta do 260 km w warunkach codziennej eksploatacji bez kompromisów w zakresie typowej dla marki radości z jazdy – Ponadto: pakiet sportowy dla BMW i3, nowe kolory karoserii i wnętrza.
Podczas szczytu klimatycznego w San Francisco projekt „BMW i ChargeForward” pokazuje, że inteligentne ładowanie przyczynia się do rozwoju mobilności elektrycznej oraz transformacji w kierunku zrównoważonej energetycznie przyszłości.
Wszystkie oferowane obecnie modele benzynowe i hybrydowe wyposażone standardowo w filtr cząstek stałych do silników benzynowych – Wybór modeli BMW X3 rozszerzony o drugą wersję BMW M Performance – BMW X4 dostępne również z dodatkowym 6-cylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym – 8-stopniowa skrzynia Steptronic w standardzie w wielu nowych modelach BMW serii 1, BMW serii 3, BMW serii 4 i BMW serii 5 – BMW serii 1 Edition Metropolitan z atrakcyjnym ...
Proszę się zalogować i ustawić zakres newslettera, wybierając odpowiednie kategorie. Istnieje możliwość otrzymywania powiadomień o nowych publikacjach w formie natychmiastowej wiadomości lub dziennego podsumowania.
Informacje o emisji CO2
Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.