Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

GLOBSEC a BMW otvárajú novú dekádu partnerstva.

Spoločnosť BMW Group Slovakia je už dlhodobo partnerom prestížnej medzinárodnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC 2016. Jedenásty ročník tohto podujatia sa bude konať v Bratislave od 15. do 17. apríla 2016 a privíta stovky prominentných účastníkov z celého sveta. GLOBSEC tak vstupuje do svojej druhej dekády v čase, keď BMW otvára novú storočnicu.

Spoločnosť
·
Brands
·
Ľudia
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~103,56 KB)
  
Photos(1x, ~4,41 MB)

BRATISLAVA | 13/04/2016

Spoločnosť BMW Group Slovakia je už dlhodobo partnerom prestížnej medzinárodnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC 2016. Jedenásty ročník tohto podujatia sa bude konať v Bratislave od 15. do 17. apríla 2016 a privíta stovky prominentných účastníkov z celého sveta. GLOBSEC tak vstupuje do svojej druhej dekády v čase, keď BMW otvára novú storočnicu.

Hostia konferencie GLOBSEC 2016 sa budú prepravovať flotilou reprezentatívnych limuzín BMW radu 7. Symbolický kľúč od flotily šestnástich automobilov v stredu 13. apríla prevzal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák v spoločnosti organizátorov tohto medzinárodného stretnutia. "Som rád, že na takom významnom a prestížnom podujatí ako je GLOBSEC sa podieľa aj súkromný sektor - zapožičanie automobilov pre delegátov nielen odľahčí rozpočet na organizáciu podujatia, ale prispeje aj k jeho reprezentatívnosti a bezpečnosti prepravovaných účastníkov," vyhlásil pri preberaní limuzín Miroslav Lajčák. Automobily sú zaujímavé aj z technického hľadiska, keďže ponúkajú niekoľko noviniek. „Vozidlá majú integrované systémy aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ale aj ďalšie unikátne inovácie. Napríklad laserové svetlá, prvýkrát použité v tejto triede vozidiel,“ komentoval flotilu Michael Kordys, generálny manažér BMW Group Slovakia. Limuzíny majú navyše ovládanie funkcií gestami vodiča, nočné videnie na detekciu osôb a zvierat na vozovke, kľúč s displejom s diaľkovým ovládaním parkovania, karbónovú karosériu a niekoľko ďalších pokročilých prvkov.

Automobilka BMW tento rok oslavuje sto rokov svojej existencie. Pri tej príležitosti spoločnosť uviedla vizionárske vozidlo BMW Next 100, do ktorého vývojári pretavili svoje predpovede o tom, ako bude mobilita vyzerať o tridsať rokov.

GLOBSEC úspešne spolupracuje so značkou BMW už niekoľko rokov a tieto vozidlá spĺňajú všetky bezpečnostné kritériá, ako aj nároky na reprezentatívnosť. GLOBSEC 2016 privíta štyroch prezidentov, dvoch premiérov a desiatky ministrov. Delegácie prídu z Nemecka, Jordánska, Spojených štátov a desiatok iných krajín. Konferencia v roku 2016 otvára druhú dekádu svojho fungovania. Po ukončení konferencie sa všetky limuzíny vrátia spoločnosti BMW Group Slovakia.

 

 

Stredoeurópska strategická rada je nezávislá mimovládna organizácia založená na viac ako 20-ročnej histórii Slovenskej atlantickej komisie. Jej poslaním je posilňovať hlas Slovenska a strednej Európy v európskom a svetovom dianí. Organizácia spája kľúčové stredoeurópske osobnosti a expertov v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky. Združuje tri organizácie – Slovenskú atlantickú komisiu (SAC), Inštitút pre stredoeurópsku politiku  (CEPI) a Centrum pre európske záležitosti (CEA). Prostredníctvom Slovenskej atlantickej komisie organizuje jednu z najväčších medzinárodných konferencií v Európe s názvom GLOBSEC.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO SHANGHAI 2023.

17./18. April 2023. Webcast of the Pre-Night Event and the BMW Group Press Conference at the Auto Shanghai 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť