Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW predstavuje „Visionary” - Google Spotlight Story.

Spoločnosť BMW je prvým výrobcom automobilov na svete, ktorý začal používať technológiu Google Spotlight Stories. Ide o inovatívny spôsob rozprávania príbehov a odovzdávania posolstiev vytváraním zážitkov v prostredí 360° virtuálnej reality, ktoré sa vysielajú cez YouTube.

Spoločnosť
·
Predaj a marketing
 

BMW je prvým výrobcom automobilov, ktorý využíva inovatívnu technológiu virtuálnej reality na prevratný spôsob odovzdávania posolstiev.

 

Mníchov. Spoločnosť BMW je prvým výrobcom automobilov na svete, ktorý začal používať technológiu Google Spotlight Stories. Ide o inovatívny spôsob rozprávania príbehov a odovzdávania posolstiev vytváraním zážitkov v prostredí 360° virtuálnej reality, ktoré sa vysielajú cez YouTube. Dielo „Visionary” predstavuje jedinečný a netradičný zážitok so štúdiou BMW VISION NEXT 100, ktorá vznikla v roku 2016 pri príležitosti stého výročia založenia značky BMW. Dielo „Visionary” je dostupné na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=vNjE4CeCuXU

 

BMW umožňuje priaznivcom automobilov a technológií, aby prostredníctvom Google Spotlight Stories interaktívne spoznali štúdiu BMW VISION NEXT 100. Ide o výnimočné spojenie estetického predstavenia produktu a sofistikovanej mobilnej virtuálnej reality. Základ tvorí 360° prostredie obohatené o interaktívne prvky. Záujemcovia si vychutnajú zážitok na zariadeniach s operačným systémom android prostredníctvom aplikácie YouTube, prípadne s pomocou aplikácie Google Spotlight Stories pre operačné systémy iOS a Android.

 

Revolučná štúdia BMW VISION NEXT 100 ukazuje inovatívne schopnosti značky BMW v oblasti tvorenia prevratných riešení mobility budúcnosti. Vozidlo spája športové tvary kupé a dynamickú eleganciu sedanu. Nie je to však anonymný dopravný prostriedok, ale mimoriadne konfigurovateľné vozidlo, ktoré sa dokonale prispôsobí aktuálnym požiadavkám a potrebám vodiča. Interakcia medzi vodičom a vozidlom sa odohráva prostredníctvom rozhrania Alive Geometry. Režimy Boost a Ease dávajú vodičovi na výber či bude vozidlo ovládať on, alebo prenechá riadenie automatickému režimu. Tomu sa následne prispôsobí aj interiér vozidla.

 

„Visionary perfektne ukazuje, ako je spoločnosť BMW Group schopná majstrovsky využívať nové možnosti digitálnej komunikácie a vytvárať tak intenzívne a prekvapujúce zážitky,” vraví Jörg Poggenpohl, vedúci digitálneho marketingu BMW Group. „Sme prvou automobilovou značkou, ktorá využíva Google Spotlight Stories. Ukazuje to na vnútorné nastavenie BMW ako inovatívnej značky schopnej tvoriť budúcnosť.”

 

Dielo Visionary vzišlo zo spolupráce medzi BMW a digitálnou agentúrou Jung von Matt. Agentúra na jeho vzniku kooperovala aj s kreatívnym tímom ZOO, ktorý patrí priamo pod Google. Do tvorby sa zapojila aj produkčná spoločnosť Sehsucht a vytvorila 3D dizajn a scénické pozadie príbehu.

 

Počas realizácie celého projektu museli všetky zúčastnené strany úzko a intenzívne spolupracovať - od prvej výmeny technologických návrhov a kreatívneho smerovania až po finálnu produkciu. Výsledkom je neopakovateľné, inovatívne digitálne dielo, ktoré sa šíri cez YouTube a primárne sa zameriava na mobilné zariadenia.

 

Max Lederer, riaditeľ Jung von Matt: „Inovácie si vyžadujú odvahu. Bez dôvery, ktorú do nás vložila spoločnosť BMW Group, by sme nikdy nemohli vytvoriť niečo také prevratné ako Visionary. Pre Jung von Matt bol tento projekt rovnakou výzvou ako pre všetky zapojené strany. Tím špecialistov pracoval na úplne novom softvéri, ktorý sa následne vyvíjal v centrále spoločnosti Google v kalifornskom Mountain View. Agentúra Jung von Matt úzko spolupracovala so špičkovými tímami spoločnosti Google v Nemecku a v USA. Výsledkom je priekopnícky projekt, ktorý vytvára budúcnosť zážitkov na mobilných zariadeniach: interaktívny príbeh vo virtuálnom priestore. Celý projekt zastrešovala kampaň k stému výročiu založenia spoločnosti BMW Group pod názvom THE NEXT 100 YEARS.”

 

Florian Völlmecke, interaktívny tvorca z Google/ZOO Hamburg sa o Visionary vyjadril: „Projekt ukázal obrovský kreatívny potenciál, ktorý poskytuje vysielacia platforma YouTube v oblasti zážitku so značkou a virtuálnej reality. Spolu s BMW Group a Jung von Matt sme vytvorili jedinečný interaktívny zážitok pre automobilových priaznivcov a používateľov YouTube na celom svete.

 

Google Spotlight Stories

Technológia Google Spotlight Stories umožnila odovzdávanie interaktívnych príbehov a posolstiev na mobilných zariadeniach. Využíva pri tom rovnomennú aplikáciu (iOS aj Android) ako aj špeciálny prostriedok Spotlight Stories, ktorý je súčasťou aplikácie YouTube pre zariadenia s operačným systémom Android.

 

Google Spotlight Stories je spojením príbehu a virtuálnej reality. Funkcia s 360° pohľadom na okolie premieňa smartfón na okno do iného sveta. Interakciu zabezpečujú snímače zabudované do smartfónu (gyroskop, dotyk a podobne). Používateľ prechádza cez vizuálne vnemy a môže vstupovať do ďalších vedľajších príbehov, prípadne meniť uhol pohľadu. Technológia Google Spotlight Stories je plne kompatibilná so zariadením Google Cardboard. Vytvorený príbeh si môžu pozrieť užívatelia mobilných zariadení s operačným systémom iOS pomocou aplikácie Spotlight Story, operačnému systému Android stačí aplikácia YouTube. Používatelia stolových počítačov, prípadne zariadení s mobilným internetom bez možnosti využívania interaktívnych funkcií, budú ukrátení o plnú funkcionalitu a o prevratný digitálny zážitok.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť