Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Na cieľovej rovinke k výnimočnej dynamike jazdy: Nové BMW radu 2 Coupé.

Na konci vývoja pred sériovou výrobou sa nová generácia športového vozidla z kompaktného prémiového segmentu zameriava na zavŕšenie ladenia dynamiky jazdy a na testovacie jazdy. Výroba sa začne koncom leta 2021.

Radu 2
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~65,12 KB)
  
Photos(110x, ~527,71 MB)

Mníchov. Nový model BMW radu 2 Coupé vchádza do cieľovej rovinky a smeruje do prvého radu na štartovacom rošte. Finálna fáza vývojového procesu pred sériovou výrobou novej generácie modelu BMW radu 2 Coupé sa odštartovala testovaním dynamiky jazdy a ladením pohonu a podvozka v podmienkach pretekárskych okruhov. Dvojdverové kompaktné športové vozidlo dostalo viacero špeciálnych prvkov, ktoré sú v prémiovom kompaktnom segmente výnimočné a vďaka nim dosiahne športové a emotívne jazdné vlastnosti, ktoré sa dôsledne dolaďujú počas testovacích jázd. Práve tie podčiarkujú zámer vozidla zaujať prvé miesto na štarte v rámci svojej kategórie. Výnimočnými nákupnými argumentmi pre model BMW radu 2 Coupé predstavujú v náročnom prostredí pohon zadných kolies, mimoriadne výkonný radový 6-valcový motor, rozloženie hmotnosti medzi nápravy v pomere takmer 50 : 50, veľmi vysoká torzná tuhosť karosérie či technológia podvozka dôsledne nastavená tak, aby zabezpečila obratné a dynamické jazdné vlastnosti.

 

Radosť zo športovej jazdy v duchu modelu BMW 2002.

Nový model BMW radu 2 Coupé, ktorý sa začne vyrábať koncom leta 2021, je navrhnutý pre nekompromisnú radosť zo športovej jazdy. Pokračuje v tradícii značky medzi kompaktnými a výkonnými dvojdverovými modelmi zameraných na vodiča, ktorých odkaz možno vystopovať až k legendárnemu modelu BMW 2002. V oblastiach ako nárast výkonu, trakcia, dynamika pri prejazde zákrutou a precízna ovládateľnosť sa nový model BMW radu 2 Coupé zameriava na splnenie požiadaviek náročných zákazníkov, ktorých v kompaktnom prémiovom automobile nadchýnajú nefalšované športové vlastnosti.

 

Počas vývoja nového modelu BMW radu 2 Coupé sa testy na Severnej slučke okruhu Nürburgring zameriavajú na náročné testovanie uloženia kolies, podvozka, pruženia, riadenia a bŕzd. Ďalšie testy na verejných komunikáciách v okolí Mníchova a na testovacom polygóne spoločnosti BMW Group v meste Maisach zaručujú, že dynamické jazdné vlastnosti nového modelu BMW radu 2 Coupé sa dajú naplno využiť aj v každodennej premávke a v rôznych dopravných podmienkach. Počas intenzívneho vývoja a testovania všetkých systémov pohonu a podvozka sa testovací a vývojoví konštruktéri zameriavajú na to, aby sa výkonové vlastnosti motora spájali s precíznou ovládateľnosťou v každej situácii, s fascinujúcou dynamikou pri prejazde zákrutami, ideálnou trakciou za všetkých poveternostných a cestných podmienok ako aj s nanajvýš vyváženým komfortom jazdy. Vozidlo je zároveň upravené tak, aby sa optimalizovali samoriadiace prejavy a dynamika pri náraste bočných síl. Prenos výkonu na zadné kolesá, unikátne riešenie v segmente nového modelu BMW radu 2 Coupé, sa ideálne hodí na športový a ambiciózny prejazd zákrutami vrátane jednoduchého ovládania počas jazdy kontrolovaným šmykom.

 

Verzia BMW M na špičke modelovej ponuky.

Zameranie nového modelu BMW radu 2 Coupé v rámci segmentu na maximálnu dynamiku jazdy sa najvýraznejšie stelesňuje v špičkovej verzii BMW M, ktorá sa nachádza na vrchole ponuky. Top model BMW M240i xDrive Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 8,2 l/100 km, kombinované emisie CO2: 186 g/km; predbežné hodnoty podľa WLTP) čerpá svoju silu z mimoriadne výkonného radového benzínového 6-valcového motora vybaveného technológiou BMW TwinPower Turbo. Pohon, ktorý reaguje veľmi spontánne a zároveň má mnoho sily, dosahuje výkon 275 kW (374 k) a spája sa s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic Sport. Model BMW M prenáša svoj výkon na vozovku pomocou inteligentného systému pohonu všetkých kolies BMW xDrive. Systém preferuje pohon zadných kolies, čím zaručuje pre značku typickú radosť z jazdy v spojení s prenosom výkonu, ktorý sa dokáže veľmi dobre prispôsobiť najrôznejším poveternostným a cestným podmienkam.

 

Testy jazdnej dynamiky, ktoré sa odohrávali aj na okruhu Nürburgring, vytvárajú ideálne podmienky na nastavenie spolupráce pohonu všetkých kolies s M športovým diferenciálom na zadnej náprave. S plne variabilným samosvorným efektom, ktorý vytvára elektromotor, pomáha diferenciál s úpravou výkonu pri prejazde zákrutami s ohľadom na trakciu a stabilitu jazdy. Špeciálne nastavená distribúcia výkonu medzi zadné kolesá umožňuje výrazne vyššie bočné zrýchlenie a taktiež oveľa vyšší nárast dynamiky pri výjazde zo zákruty.

 

Konštrukcia vozidla zameraná na dynamiku jazdy.

Bez ohľadu na motorizáciu, všetky verzie nového modelu BMW radu 2 Coupé ťažia z mimoriadnej tuhosti karosérie v skrute. Statická tuhosť sa tu oproti predchádzajúcemu modelu zvýšila približne o 12 percent a to napríklad vďaka použitiu dynamických vzpier v zadnej časti vozidla, ktoré prispievajú k mimoriadne vysokej obratnosti nového modelu BMW radu 2 Coupé. Navyše sa konštrukcia vozidla, ktoré sa zameriava na dynamiku jazdy, vyznačuje výrazne širším rozchodom kolies prednej aj zadnej nápravy. Účinne sa tak potláča nakláňanie karosérie a pohyby kolesa pod záťažou počas športového prejazdu zákrutami.

 

Všetky verzie nového modelu BMW radu 2 Coupé štandardne dostali aj tlmiče citlivé na stláčanie. Ich naladenie vedie k výrazným úpravám vyváženia medzi športovými a komfortnými jazdnými vlastnosťami. Veľmi citlivo reagujú na nerovnosti na vozovke a potláčajú vibrácie, čím zvyšujú komfort. Pri prejazde cez väčšie hrbole sa pohyby karosérie ovládajú prostredníctvom väčších tlmiacich síl. Nový model BMW radu 2 Coupé sa na požiadanie dodáva aj s M adaptívnym podvozkom. Jeho elektronicky ovládané tlmiče ponúkajú možnosť voľby medzi športovým alebo komfortným nastavením.

 

Precízne riadenie, upravené aerodynamické vlastnosti.

Nový model BMW radu 2 Coupé sa vyznačuje ľahkým ovládaním aj pri veľmi dynamických jazdných situáciách. Okrem výkonných a veľmi dobre dávkovateľných bŕzd sa pod veľmi dobrú ovládateľnosť dvojdverového modelu podpisuje aj precízne riadenie. Prispievajú k tomu aj veľmi dobré rozloženie hmotnosti medzi nápravy, špeciálna konštrukcia riadenia a mimoriadne tuhé spojenie uloženia prednej aj zadnej nápravy. Nový model BMW radu 2 Coupé sa na požiadanie dodáva aj so športovým variabilným riadením, ktoré zlepšuje precíznosť pri zatáčaní a zároveň znižuje namáhanie pri parkovaní a manévrovaní.

 

Dizajn karosérie nového modelu BMW radu 2 Coupé plní viac úloh ako iba to, že odráža moderný, čistý a zredukovaný dizajnový jazyk značky. Vidno to až na druhý pohľad, no ihneď sa to prejavilo počas testovacích jázd vo vysokej rýchlosti na okruhu Nürburgring. Opatrenia zlepšili najmä aerodynamické vlastnosti verzie BMW M. K zníženiu vztlaku na prednej náprave oproti predchádzajúcemu modelu prispeli aj prvky ako upravená predná časť s inak tvarovaným nárazníkom a spojlerom, aerodynamické záclony a deflektory, zakrytie nádrže a zadnej nápravy ako aj tvarovanie dynamickej vzpery, ktoré vedie k zlepšeniu prúdenie vzduchu.

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The BMW Series Coupé (fuel consumption combined: 8.2 - 4.6 l/100 km; CO2 emissions combined: 186 - 120 g/km; preliminary values after WLTP)

The BMW M240i xDrive Coupé (fuel consumption combined: 8.2 l/100 km, combined CO2 emissions: 186 g/km; provisional value according to WLTP)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť