Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW iX3.

Dávka sviežosti pre prémiovú elektrickú mobilitu.

G08
·
BMW i
·
BMW iX3
 

BMW Group zvyšuje úroveň radosti z jazdy vo vozidlách s čisto elektrickým pohonom. V rámci svojej elektrifikačné ofenzívy sa model BMW iX3 dočkal dôkladnej modernizácie, ktorá zvýrazňuje športovú auru tohto čisto elektrického vozidla z kategórie Sports Activity Vehicle (SAV) s výkonom 210 kW (286 k) a krútiacim momentom 400 Nm. Nový model BMW iX3 sa teraz štandardne dodáva s M športovým paketom navrhnutým špeciálne pre neho.

Koncepčné a technické prepojenie modelu BMW iX3 s nedávno predstavenými veľvyslancami prémiovej elektromobility, modelmi BMW iX a BMW i4, teraz jasnejšie vidno zo stránky dizajnu upraveným vzhľadom prednej aj zadnej časti vozidla. Progresívne a prémiové vlastnosti interiéru nového modelu BMW iX3 podčiarkujú nové ovládacie prvky a prvky štandardnej výbavy.

Priekopník piatej generácie technológie BMW eDrive.
BMW iX3 v novej generácii elektromobilov značky BMW vytvára cestu elektrickej radosti z jazdy. Bol to prvý model vybavený technológiou BMW eDrive piatej generácie, ktorá je použitá aj v modeloch BMW iX a BMW i4. Jeho vysoko integrovaná pohonná jednotka spája elektromotor, výkonovú elektroniku a prevodovku do jedného celku a poskytuje maximálny výkon 210 kW (286 k). Výkon motora sa na vozovku prenáša tradične cez zadné kolesá.

Vysokonapäťová batéria v modeli BMW iX3 je tiež produktom piatej generácie technológie BMW eDrive. Jej celková kapacita predstavuje 80 kWh a výnimočná účinnosť elektromotora umožňuje dojazd až do vzdialenosti 460 kilometrov (podľa WLTP). Prieskumy medzi zákazníkmi a porovnávacie jazdy profesionálnych nezávislých testovacích jazdcov jasne ukázali, ako efektívne dokáže BMW iX3 v porovnaní so svojimi konkurentmi, a to aj pri športovom štýle jazdy, pracovať s energiou vo svojej lítium-iónovej batérii. Pokročilá technológia nabíjania umožňuje na rýchlonabíjacej stanici (jednosmerný prúd) dodávať do vozidla až 150 kW. Za 10 minút tak môže vozidlo nabrať dostatok energie na ďalších 100 kilometrov jazdy. Vďaka tomu je BMW iX3 bez obmedzenia použiteľné aj v každodennej prevádzke.

Flexibilná konštrukcia, začiatok výroby v septembri 2021.
Nový model BMW iX3 je plnohodnotný člen rodiny Sports Activity Vehicle. Jeho neobmedzená každodenná použiteľnosť a športové, isté a bezpečné jazdné vlastnosti sú výsledkom mimoriadne dobre navrhnutého celkového konceptu. Zdieľa robustnú všestrannosť konvenčne poháňaných verzií modelu BMW X3, ponúka teda veľkorysú úroveň priestoru pre päť cestujúcich a disponuje batožinovým priestorom, ktorého objem možno zväčšiť z 510 na maximálnych 1 560 litrov. Súčasne ale do celosvetovo populárneho segmentu prémiových vozidiel Sports Activity Vehicle strednej triedy prináša čaro lokálne bezemisnej radosti z jazdy. Vďaka flexibilnej architektúre je BMW X3 prvým modelom značky, ktorý je v ponuke s vysoko účinnými benzínovými a naftovými motormi, s plug-in hybridným pohonom alebo s čisto elektrickým pohonom.

Výroba nového BMW iX3 sa rozbehne v spoločnom podniku BMW Brilliance Automotive v čínskom meste  Šen-jang v septembri 2021. Čisto elektrické SAV sa tu bude vyrábať pre miestny trh aj na export.

Komplexný prístup k trvalej udržateľnosti, pozitívny dopad na životné prostredie počas celého životného cyklu vozidla.
Dôkladná modernizácia nového modelu BMW iX3 prináša do oblasti elektromobility novú energiu. Okrem toho, že model BME iX3 ako prvý prišiel s piatou generáciou technológie BMW eDrive, nachádzajú sa v ňom aj ďalšie prepojenia s modelmi BMW iX a BMW i4. Ide predovšetkým o mimoriadne komplexný prístup k trvalej udržateľnosti, ktorý je hlboko zakorenený v charaktere značky BMW i. Ciele zakotvené v rámci tohto prístupu zahŕňajú celý životný cyklus vozidla, teda od nákupu surovín, cez dodávateľský reťazec a výrobu, až po fázu užívania a následnú recykláciu. Tým sa posilňujú environmentálna aj sociálna trvalá udržateľnosť.

Množstvo kobaltu použité vo vysokonapäťovej batérii BMW iX3 sa v porovnaní s predchádzajúcou generáciou batérie v BMW i3 (modelový rok 2019) znížilo približne o tretinu. Spoločnosť BMW Group zaviedla vlastný proces nákupu kobaltu a lítia, ktoré dodáva výrobcom batériových článkov. Jeho súčasťou je aj kontrola dodržiavania environmentálnych a sociálnych štandardov. Na výrobu článkov batérií i celého vozidla sa využíva iba energia z obnoviteľných zdrojov. Automobilka BMW používa elektromotory s vlastnou špecifickou konštrukciou, ktoré sa zaobídu bez vzácnych kovov v rotore. Rozsiahle využitie druhotných surovín pri výrobe hliníkových odliatkov a termoplastov pomáha spoločnosti BMW Group dosahovať svoje ciele v oblasti znižovania emisií CO2 a podpory obehového hospodárstva.

Vo fáze vývoja BMW iX3 bolo stanovené, že čisto elektrické SAV musí počas celého svojho životného cyklu preukázať výrazne nižšiu uhlíkovú stopu ako porovnateľné vozidlo s konvenčným pohonom. Údaje zaznamenané nezávislými spoločnosťami ukazujú, že iX3 v tomto ohľade prekonáva BMW X3 xDrive20d s naftovým motorom o viac ako 30 % pri používaní elektriny z priemerného európskeho energetického mixu a približne o 60 % pri nabíjaní zelenou elektrinou.

 

Viac informácií je k dispozícii v prílohe.

 

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Homologation numbers for German market:

NEFZ: [ ]; WLTP (combined): consumption: 18,9-18,5kWh/100km; CO2 emissions: 0 g/km; range: 453-461 km

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť