Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Uvedenie nového BMW radu 5 Sedan a prvého BMW i5 na trh. BMW radu 5 Touring dostupné od jari 2024 s rovnakou ponukou pohonov

Po úvodnom spustení predaja v Južnej Kórei prichádzajú nové modely BMW radu 5 Sedan a BMW i5 Sedan k predajcom na Slovensku a na mnohých ďalších trhoch. Nové BMW radu 5 Touring bude k dispozícii s rovnakou ponukou pohonov od jari 2024.

G60
·
G61
·
Touring
·
BMW i
·
BMW i5
·
Radu 5
·
Sedan
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov/Bratislava. Po úvodnom spustení predaja v Južnej Kórei prichádzajú nové modely BMW radu 5 Sedan a BMW i5 Sedan k predajcom na Slovensku a na mnohých ďalších trhoch. Prvé vozidlá sa k zákazníkom dostanú od 21. októbra 2023. V rovnaký deň prídu tieto modely na trh aj v ostatných európskych krajinách.

 

Ôsmu generáciu najúspešnejšieho biznis sedanu na svete prvý raz obohatí aj plne elektrická verzia BMW i5. Objednávky, ktoré prichádzajú ešte pred začatím predaja, ukazujú, že najmä tento modelový variant sa stretáva s vysokým dopytom zákazníkov a urýchli nábeh elektrickej mobility, ktorú ponúka BMW.

Viac informácií o BMW radu 5 a BMW i5 nájdete na linku https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/topic/4175/radu-5/

 

Oliver Rademacher, generálny riaditeľ BMW Slovenská republika, pri príležitosti začiatku predaja nového BMW radu 5 na Slovensku uviedol: „Poznáte to. Dážď, hmla, sychravé počasie. Ročné obdobie sa dramaticky mení, a preto sa treba dobre pripraviť. Vodiči sa pripravujú na zmenu ročného obdobia a pripravená je aj naša absolútna novinka, úplne prvé čisto elektrické BMW i5. Záujemcom o tento model ponúkame testovaciu jazdu na ikonickom biznis sedane priamo u našich predajcov BMW. Navyše dňa 21. októbra 2023 získa prvých 500 návštevníkov showroomov BMW voucher na bezplatnú profesionálnu kontrolu vozidla BMW, ktorá im zaručí, že ich BMW bude skutočne v špičkovej kondícii a k tomu ešte aj zľavu 20 % na pestrú ponuku doplnkov BMW Lifestyle.“ Viac informácií k Change of Season nájdete na linku: https://www.bmw.sk/sk/topics/details/special-offers/bmwi5.html#BMW-Change-of-season

 

Nová generácia BMW radu 5 Touring oslávi svoju svetovú premiéru na jar 2024. Druhý karosársky variant nového BMW radu 5 bude k dispozícii s rovnakou ponukou pohonov ako nové BMW radu 5 Sedan. To znamená, že nové BMW radu 5 Touring je prvým prémiovým automobilom svojho druhu, ktorý ponúkne vysoko účinné spaľovacie motory vrátane 48-voltovej mild hybridnej technológie, plug-in hybridné systémy a prvý raz aj plne elektrický pohon. Jedinečná kombinácia športovej elegancie, modernej funkčnosti a radosti z jazdy bez lokálnych emisií vznikla špeciálne pre automobilové trhy v Európe, ako aj v Japonsku a na Taiwane.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

 

Press web: www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i5 eDrive40:
Power consumption combined: 18,9 – 15,9 kWh/100 km (WLTP)
Electric range: 498 – 582 km (WLTP)

BMW i5 M60 xDrive:
Power consumption combined: 20,6 – 18,2 kWh/100 km (WLTP)
Electric range: 455 – 516 km (WLTP)

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť