Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Tip na výlet: BMW Z8 a výstava ikonických automobilov Jamesa Bonda prichádzajú do Prahy

+++Slávnostné otvorenie Bond in Motion bude dňa 007. decembra 2023 +++Nebude chýbať ani ikonické BMW Z8.

Distribúcia produktov
·
Spoločnosť
·
Dedičstvo
·
BMW Heritage
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Bratislava. Návštevníci výstavy Bond in Motion uvidia viac ako tridsaťpäť vozidiel, ktoré sa počas 60 rokov histórie tejto filmovej ságy objavili po boku najslávnejšieho špióna sveta Jamesa Bonda.

 Štandardné vstupenky v cene od 95 Kč (cca 4 €) si v sieti GoOut zakúpite už teraz. Jednotlivé čísla vstupeniek potom budú zaradené do žrebovania o možnosť vyhrať hodnotné ceny.

V priestoroch Križíkových pavilónov sa predstaví viac ako 75 exponátov, ktoré pokrývajú šesť desaťročí filmovej histórie. Zbierka zahŕňa automobily, motocykle, lode, lietadlá, vrtuľníky, a dokonca aj puzdro na violončelo, ktoré použil Bond ako sane v legendárnej scéne s Timothym Daltonom a Maryam d'Abo z filmu Dych života. Dej tohto filmu z roku 1987 sa podľa scenára odohráva v Bratislave. Keďže politickí predstavitelia z ideových dôvodov filmárom nepovolili natáčanie na pôvodne plánovaných lokalitách, nakrúcali vo Viedni, ktorá sa kulisami zmenila na Bratislavu. Väčšina exponátov nesie aj autentické stopy kaskadérskych kúskov.

 

Ikona s bielo-modrým znakom

Veľkolepú scénografiu výstavy na ploche takmer 3 000 m² tvoria svety inšpirované štyrmi živlami: ohňom, zemou, vodou a vzduchom.

Výnimočné postavenie medzi vystavenými vozidlami má BMW Z8 z filmu Jeden svet nestačí z roku 1999. Už v čase vzniku sa hovorilo, že model BMW Z8 vytvoril jeho dizajnér Henrik Fisker iba preto, aby sa mohol stať služobným automobilom Jamesa Bonda. Vyrábal sa v rokoch 1998 až 2003 a jeho 5-litrový atmosférický motor V8 dodával na tie časy skvostný výkon 295 kW (400 k) a krútiaci moment 500 Nm. Manuálna 6-stupňová prevodovka poháňala iba zadné kolesá, takže vozidlo schopné zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy potrebovalo skúseného vodiča. Dnes ide medzi zberateľmi o vyhľadávaný exemplár. Nielen pre pôsobenie vo filme o Jamesovi Bondovi, ale aj pre nízky počet vyrobených kusov – iba necelých 6 000.

Uvidíte aj modely vozidiel z filmu Len pre tvoje oči z roku 1981, z filmu Dych života z roku 1987, či z filmu Spectre z roku 2015. Je tu dokonca aj automobil z filmu Casino Royale z roku 2006, ktorý sa čiastočne natáčal aj v Českej republike – v Karlových Varoch, Prahe a v mestečku Loket.

 

Premyslené do detailu

Súčasťou výstavy je aj bar 007 rozmiestnený na dvoch poschodiach v areáli Výstaviska. Bolo nesmierne dôležité oživiť všetky exponáty filmovými ukážkami a prostredím vytvárajúcim autentickú atmosféru.

Viac informácií nájdete na https://bondinmotion.cz/.

 

Viac informácií o hereckých úlohách BMW vo svete filmu nájde na linku tu.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

 

Press web: www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť