Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Divízia BMW M GmbH pokračuje v raste: Prvýkrát dodala za rok viac ako 200 000 vozidiel

+++ Ďalší rekordný objem predaja vo finančnom roku 2023 +++ Nárast o 14,3 percenta v porovnaní s predchádzajúcim rokom +++ Plne elektrické BMW i4 M50 opäť najpredávanejší model, BMW M3 Sedan celosvetovo najúspešnejší vysokovýkonný športový automobil značky +++.

BMW M Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, 1,96 MB)
  
Photos(3x, 33,94 MB)

 

Mníchov. Divízia BMW M GmbH sa obzerá za vynikajúcim finančným rokom 2023 a opäť hlási rekordné výsledky. Prvýkrát v histórii spoločnosti dodala po celom svete v priebehu roka viac ako 200 000 vozidiel. S novým rekordom v podobe 202 530 predaných vysokovýkonných a výkonných automobilov pokračoval trend rastu z ostatných rokov. Pôsobivý nárast predaja o 14,3 percenta v porovnaní s predchádzajúcim rokom dokazuje, že mimoriadne športové vozidlá s logom M ako pečaťou kvality opäť prilákali ďalšie cieľové skupiny.

 

USA boli vo finančnom roku 2023 opäť najdôležitejším jednotným trhom pre automobily BMW M GmbH. Nemecký domáci trh sa opäť umiestnil na druhom mieste v rebríčku predajných regiónov, zatiaľ čo Spojené kráľovstvo zostalo tretím najdôležitejším trhom, rovnako ako v predchádzajúcom roku. „S historickým rekordom viac ako 200 000 dodaných vozidiel sme dosiahli míľnik vo finančnom roku 2023. Pôsobivý dopyt skvelo potvrdzuje, že s naším rozmanitým produktovým portfóliom zasahujeme presne do potrieb doby,“ hovorí Sylvia Neubauer, viceprezidentka pre zákazníkov, značku a predaj v divízii BMW M GmbH.

 

Ofenzíva v oblasti elektromobility naberá obrátky

Ako prvý plne elektrický výkonný model značky pokračovalo BMW i4 M50* v úspešnom kurze aj v druhom úplnom roku predaja po svojom debute a opäť sa stalo bestsellerom divízie BMW M GmbH. V roku 2023 prišli na trh aj modely BMW i5 M60 xDrive Sedan* a BMW i7 M70 xDrive*, čo signalizuje začiatok predaja dvoch nových prírastkov do ponuky plne elektrických vozidiel BMW M.

 

S vysoko integrovanými elektromotormi na prednej aj zadnej náprave, ktoré spoločne vyvinú systémový výkon až 442 kW (601 k), stanovuje BMW i5 M60 xDrive štandardy v prémiovom segmente triedy biznis limuzín. Najvýkonnejší model nového BMW radu 5 dostal do štandardnej výbavy špecifické dizajnové prvky, ktoré vizuálne zdôrazňujú jeho výnimočný športový potenciál. Štandardne dodávaný adaptívny podvozok Adaptive Chassis Professional s elektronicky riadenými tlmičmi a integrovaným aktívnym riadením v kombinácii so systémom elektrického pohonu všetkých kolies BMW xDrive zaručuje radosť z jazdy bez lokálnych emisií a typický M výkon.

 

V podobe modelu BMW i7 M70 xDrive sa v roku 2023 predstavil najvýkonnejší čisto elektricky poháňaný automobil BMW M. Najvýkonnejší model v ponuke nového BMW radu 7 poháňajú aj dva elektromotory, ktoré spolu poskytujú systémový výkon až 485 kW (659 k) a maximálny krútiaci moment 1 015 Nm. K typickému M charakteru navyše prispieva technológia podvozku špecifická pre daný model a exkluzívne dizajnové prvky. BMW i7 M70 xDrive spája lokálne bezemisnú mobilitu a extrémny výkon, aby v luxusnom segmente vytvoril jedinečný zážitok z jazdy.

 

„Finančný rok 2023 charakterizovalo naše veľmi úspešné portfólio vysoko emotívnych vozidiel so spaľovacími motormi a naša prebiehajúca elektrifikačná ofenzíva s dvoma ďalšími plne elektrickými výkonnými modelmi a naším prvým elektrifikovaným vysokovýkonným automobilom BMW XM*,“ povedal Franciscus van Meel, predseda predstavenstva BMW M GmbH. „V neposlednom rade pokračujúci úspech modelu BMW i4 M50 potvrdzuje, že sme na správnej ceste k ďalšiemu pokroku v elektrifikácii nášho produktového portfólia a kombinovaniu technológií trvalo udržateľného pohonu s emocionálne silným zážitkom z jazdy.“

 

Nové vysokovýkonné modely diverzifikujú produktové portfólio

K opätovnému nárastu predaja rozhodujúcim spôsobom prispeli aj tri vysokovýkonné automobily, ktoré v roku 2023 ukončili svoj prvý celý rok predaja a symbolizujú široké portfólio produktov BMW M GmbH. Druhá generácia modelu BMW M2* so šesťvalcovým radovým motorom, pohonom zadných kolies a na požiadanie dodávanou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou ponúka ešte atraktívnejší vstup do sveta vysokovýkonných modelov s označením BMW M. Extrovertný dizajn, progresívny luxus v interiéri a nový systém M HYBRID robia z modelu BMW XM* absolútnu výnimku v konkurenčnom poli Sports Activity Vehicles a Sports Activity Coupé. Fanúšikovia značky prijali s nadšením aj nový špeciálny model BMW M3 CS*, ktorý na pretekársku dráhu a cestu prináša nezameniteľný pocit BMW M v obzvlášť puristickej podobe.

 

Za hlavným dôvodom neutíchajúceho rastu BMW M GmbH stála popularita bestsellerov v segmente vysokovýkonných automobilov. Najpredávanejším vysokovýkonným športovým automobilom na svete sa v roku 2023 stalo BMW M3 Sedan*, za ktorým nasledovalo BMW M4 Coupé*. So svojimi výkonnými šesťvalcovými radovými motormi a v segmente jedinečnou možnosťou voľby manuálnej 6-stupňovej prevodovky a 8-stupňovej prevodovky M Steptronic, ako aj klasickým pohonom zadných kolies a inteligentným systémom pohonu všetkých kolies M xDrive, ponúkajú výkonnostné vlastnosti pripravené na pretekársku dráhu, pritom bez obmedzení zvládnu aj každodenné, či dlhé vzdialenosti. Táto kombinácia doplnená o extra porciu batožinového priestoru a variabilitu urobila v roku 2023 z prvého BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive* mimoriadne výrazný nový prírastok do ponuky BMW M GmbH.

 

Svieže novinky a ďalšie nové vysokovýkonné modely v roku 2024

Diverzifikácia produktového portfólia bude pokračovať aj v roku 2024. Okrem pripravovaného vynovenia troch najúspešnejších výkonných modelov BMW M3, BMW M4 a BMW M2 sa v štartovacích blokoch pripravuje aj nová edícia BMW M5. Nová generácia vysokovýkonného modelu z luxusnej triedy príde nielen ako sedan, ale aj ako BMW M5 Touring a poskytne tak ďalší impulz na podmanenie si nových cieľových skupín. Ponuku plne elektrických výkonných automobilov predtým doplní model BMW i5 M60 xDrive Touring.

 

Do jadra produktového radu BMW M smeruje aj debut ponuky pre mimoriadne ambicióznych vodičov: po obrovskom úspechu modelu BMW M3 CS nasleduje nový špeciálny model BMW M4 CS, ktorý stelesňuje čistú pretekársku vášeň v ďalšej podobe so zvýšeným výkonom motora a so znížením hmotnosti.

 

Le Mans na dohľad: BMW M GmbH sa zameriava na historický pretekársky návrat

Po tom, ako nový model BMW M Hybrid V8 minulý rok úspešne ukončil svoju prvú sezónu v severoamerickej vytrvalostnej sérii IMSA, bude BMW M GmbH v roku 2024 súťažiť aj vo vytrvalostnom šampionáte FIA World Endurance Championship (WEC). Vrchol sezóny predstavuje návrat na preteky 24 hodín Le Mans: presne 25 rokov po celkovom víťazstve modelu BMW V12 LMR v legendárnej vytrvalostnej klasike sa na štartový rošt opäť postaví prototyp od BMW M Motorsport.

 

Návrat na Circuit de 24 Heures doplní premiéra 20. vozidla BMW Art Car na pretekárskej dráhe. Jeden z dvoch modelov BMW M Hybrid V8 súťažiacich v Le Mans nastúpi na preteky s veľmi špeciálnym dizajnom, ktorý vytvorila svetoznáma newyorská umelkyňa Julie Mehretu, pričom v zbierke BMW Art Car Collection pôsobivo vyjadruje tradičnú kombináciu motoristického športu a umenia.

 

*Údaje o spotrebe a emisiách:

 

BMW i4 M50: kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 22,5 – 18,0 (WLTP).

 

BMW i5 M60 xDrive: kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 20,6 – 18,2 (WLTP).

 

BMW i7 M70 xDrive: kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 23,7 – 20,8 (WLTP).

 

BMW XM: kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 1,9 - 1,5 (WLTP); kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 33,6 – 32,5 (WLTP); kombinované emisie CO2 v g/km: 43 – 35 (WLTP).

 

BMW M2: kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 9,3 – 9,1 (WLTP); kombinované emisie CO2 v g/km: 209 – 205 (WLTP).

 

BMW M3 CS: kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 10,4 – 10,1 (WLTP); kombinované emisie CO2 v g/km: 234 – 229 (WLTP).

 

BMW M3 Sedan: kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 10,1 – 10,0 (WLTP); kombinované emisie CO2 v g/km: 231 – 227 (WLTP).

 

BMW M4 Coupé: kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 10,1 – 9,9 (WLTP); kombinované emisie CO2 v g/km: 230 – 226 (WLTP).

 

BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive: kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 10,4 – 10,1 (WLTP); kombinované emisie CO2 v g/km: 235 – 229 (WLTP).

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i4 M50: power consumption in kWh/100 km combined: 22.5 - 18.0 WLTP.

BMW i5 M60 xDrive: power consumption in kWh/100 km combined: 20.6 - 18.2 WLTP.

BMW i7 M70 xDrive: power consumption in kWh/100 km combined: 23.7 - 20.8 WLTP.

BMW XM: Fuel consumption in l/100 km combined: 1.9 - 1.5 WLTP; power consumption in kWh/100 km combined: 33.6 - 32.5 WLTP; CO2 emissions in g/km combined: 43 - 35 WLTP.

BMW M2: Fuel consumption in l/100 km combined: 9.3 - 9.1 WLTP; CO2 emissions in g/km combined: 209 - 205 WLTP.

BMW M3 CS: Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 - 10.1 WLTP; CO2 emissions in g/km combined: 234 - 229 WLTP.

BMW M3 Sedan: Fuel consumption in l/100 km combined: 10.1 - 10.0 WLTP; CO2 emissions in g/km combined: 231 - 227 WLTP.

BMW M4 Coupé: Fuel consumption in l/100 km combined: 10.1 - 9.9 WLTP; CO2 emissions in g/km combined: 230 - 226 WLTP.

BMW M4 Competition Convertible with M xDrive: Fuel consumption combined: 10.2 l/100 km (27.7 mpg imp) in the WLTP cycle, CO2 emissions combined: 233 – 231 g/km in WLTP.

BMW M3 Competition Touring with M xDrive: Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 - 10.1 WLTP; CO2 emissions in g/km combined: 235 - 229 WLTP.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť