Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Nie żyje Johanna Quandt.

Głowa Rodziny Quandt zmarła 3 sierpnia w wieku 89 lat. Johanna Quandt była członkiem Rady Nadzorczej BMW AG do 1997 r.

Sprawy korporacyjne
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Ludzie
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~78,76 KB)
  
Photos(1x, ~2,56 MB)

Johanna Quandt była osobą niezwykle ważną dla BMW AG i zawsze wspierała koncern. Po śmierci Herberta Quandta w roku 1982, przejęła jego rolę w trudnych czasach dla firmy i wyraźnie zaznaczyła swą odpowiedzialność za BMW. Podjęła jego spuściznę wraz ze swymi dziećmi, Stefanem Quandtem i Susanne Klatten – wykazując niesłychane poczucie obowiązku i ducha przedsiębiorczości.

Poświęcenie, entuzjazm i pasja

Johanna Quandt była Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej BMW AG od 1986 do 1997 r. i członkiem Rady Nadzorczej od 1982 do 1997 r. Nie tylko poświęcała się dla przedsiębiorstwa, ale też wykorzystywała swe wpływy, swój głos i swe środki dla dobra społeczeństwa. „Johanna Quandt imponowała swemu otoczeniu szczerością i ciepłym, bezpośrednim podejściem. Jako członek Rady i Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej, była aktywnie zaangażowana w rozwój BMW AG przez wiele lat” – powiedział obecny Przewodniczący Rady Nadzorczej, Norbert Reithofer, w przemówieniu po śmierci Johanny Quandt.

Harald Krüger, Prezes Zarządu, także złożył hołd jej pracy: „Pracowała dla BMW Group przez przeszło 50 lat, wnosząc entuzjazm i pasję do firmy. Wspierała przedsiębiorstwo, chroniła je”. Przewodniczący Rady Pracowniczej Manfred Schoch podkreślił znaczenie Johanny Quandt dla koncernu: „Całym sercem wspierała współpracę między Radą Pracowniczą, a akcjonariuszami, jaka nawiązała się przez lata. Zawsze chętnie wsłuchiwała się w słowa partnerów i dążyła do pełnego zrozumienia. Nawet w obliczu sprzecznych interesów zawsze stała twardo obiema nogami na ziemi – i nigdy nie straciła z oczu troski o pracownika, nawet w najtrudniejszych czasach.”

Rada Nadzorcza, Zarząd oraz wszyscy obecni i byli pracownicy BMW AG pogrążeni są w głębokiej żałobie po śmierci Johanny Quandt.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

GENEVA MOTOR SHOW

Geneva, 03.March - 08:15 CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Geneva International Motor Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie