Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

MINI kontynuuje partnerstwo z Pitti Immagine

Marka MINI po raz kolejny uczestniczyła w targach Pitti Uomo, których 91. edycja odbyła się w dniach od 10 do 13 stycznia w Fortezza da Basso we Florencji.

Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
·
MINI
·
Brands
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~285,93 KB)
  
Photos(17x, ~9,68 MB)

Florencja. Marka MINI znów pojawiła się we Florencji w Fortezza da Basso podczas 91. edycji targów mody męskiej Pitti Uomo. Odnowiła także partnerstwo z Pitti Immagine na rok 2017, potwierdzając zgodne zaangażowanie na rzecz innowacyjności oraz charakterystyczną dbałość o szczegóły, jakość oraz determinację, by kontynuować aktywne działania służące przewidywaniu nowych trendów.

 

MINI i Pitti Immagine wspólnie odkrywają nowe talenty.

Zaangażowanie, innowacyjność i rozeznanie uwarunkowań są sednem kreatywnego partnerstwa zawiązanego przez MINI i Pitti Immagine, łączącego dwa światy poprzez wartości i cele nawiązujące do współczesnego stylu życia.

Partnerstwo dwóch firm objęło także udział w 91. targach Pitti Uomo, które zorganizowano między 10 a 13 stycznia w Fortezza da Basso we Florencji: ponownie ze zorientowaniem na nowatorskie talenty w świecie mody oraz zainteresowaniem najnowszymi trendami związanymi ze stylem życia i kulturą miejską.

MINI staje się zatem źródłem inspiracji dla projektantów i początkujących artystów, nie tylko ze względu na swoją jakość estetyczną, ale także ze względu na naturalne nastawienie marki na rozwijanie pasji i wpływowych idei.

 

MINI FLUID FASHION i The Latest Fashion Buzz.

Podczas tej edycji Pitti Uomo, MINI i Pitti Immagine po raz kolejny połączyły siły, aby w konkretny sposób wesprzeć projektantów mody z różnych krajów, prezentując The Latest Fashion Buzz (najnowsze trendy mody). Na swoim terenie – MINI Space – w Piazzale delie Ghiaie, marka MINI gościła sześciu młodych i debiutujących projektantów mody, wybranych wraz z Pitti Immagine, L’Uomo Vogue i GQ. Była to dla projektantów szansa zaprezentowania własnych kolekcji i oficjalnego zaistnienia w świecie mody.

 

David Catalán (Hiszpania), Estelita Mendonça (Portugalia), Feng Chen Wang (Chiny), Sissi Goetze (Niemcy), Pronounce (Chiny), Luca Magliano (Włochy) – tych zdolnych twórców z różnych krajów oraz środowisk akademickich i zawodowych wybrano zgodnie z motywem przewodnim MINI FLUID FASHION „Bold Meets Genderless”, gdzie MINI interpretuje modę jako zjawisko odważne i pozbawione granic, odrzucające klasyczne zasady i skierowane do zróżnicowanej grupy docelowej o płynnej identyfikacji płciowej.

 

Spośród tej szóstki uzdolnionych projektantów wyróżnił się Pronounce (Chiny) – potrafił połączyć kreatywność i innowacyjne zastosowanie materiałów w kontekście wielokulturowym, wzbogaconym jego własnym doświadczeniem nowoczesnego kosmopolity. Zdobył tym samym roczne bezpłatne indywidualne szkolenie zaoferowane przez agencję CREATIVE AND MORE, wyszukującą talenty w dziedzinie mody.

 

MINI Space nie było jedynie stanowiskiem firmowym, ale również salonem i miejscem spotkań, w którym odwiedzający mogli odpocząć i odetchnąć atmosferą innowacyjności, stylu, designu i kreacji stylu życia. Była to przestrzeń, w której różne pokolenia projektantów mody, kupujących, dziennikarzy i gości miały okazję zapoznać się nie tylko z wynikami wspomnianego partnerstwa, ale przede wszystkim z całym zestawem wizji oraz wartości łączących MINI i Pitti Immagine, świat motoryzacji i designu ze światem mody i kreacji stylu życia.

 

MINI i Pitti

Pitti Immagine to odbywające się we Włoszech doroczne targi związane z modą. Pitti Uomo, targi poświęcone wyłącznie modzie męskiej, od 1972 roku organizowane są dwa razy w roku we Florencji; promują nowe, debiutujące, a czasem niekonwencjonalne marki odzieżowe. MINI i Pitti Immagine współpracują w różnych przedsięwzięciach od stycznia 2015 roku.

 

Podczas poprzednich edycji Pitti Uomo, marka MINI pokazała, że jej filozofia i doświadczenie w zakresie projektowania mogą znaleźć zastosowanie także poza światem motoryzacji: podczas Pitti Uomo 88, marka MINI zaprezentowała „MINI Gentleman’s Collection”, powstałą we współpracy z sześcioma zdolnymi młodymi projektantami z Włoch. Sześcioczęściowa kolekcja limitowana połączyła włoskie rękodzieło z kreatywnymi i innowacyjnymi detalami.

 

W trakcie 90. edycji Pitti Uomo, marka MINI zaprezentowała limitowaną kolekcję MINI FLUID FASHION – limitowaną serię bluz, stworzoną razem z pięcioma dobrze zapowiadającymi się projektantami z różnych krajów. Wybrani utalentowani designerzy przygotowali interpretację filozofii marki MINI afirmującej optymizm, otwarcie i brak ograniczeń, w postaci pięciu różnych przekazów na bluzie zaprojektowanej przez MINI.

 

Ponieważ przedsięwzięcia te okazały się wielkim sukcesem, współpraca z młodymi projektantami będzie kontynuowana podczas 92. targów Pitti Uomo w czerwcu 2017 roku.

 

 

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie