Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

MINI kontynuuje partnerstwo z Pitti Immagine

Marka MINI po raz kolejny uczestniczyła w targach Pitti Uomo, których 91. edycja odbyła się w dniach od 10 do 13 stycznia w Fortezza da Basso we Florencji.

Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
·
MINI
·
Brands
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~285,93 KB)
  
Photos(17x, ~9,68 MB)

Florencja. Marka MINI znów pojawiła się we Florencji w Fortezza da Basso podczas 91. edycji targów mody męskiej Pitti Uomo. Odnowiła także partnerstwo z Pitti Immagine na rok 2017, potwierdzając zgodne zaangażowanie na rzecz innowacyjności oraz charakterystyczną dbałość o szczegóły, jakość oraz determinację, by kontynuować aktywne działania służące przewidywaniu nowych trendów.

 

MINI i Pitti Immagine wspólnie odkrywają nowe talenty.

Zaangażowanie, innowacyjność i rozeznanie uwarunkowań są sednem kreatywnego partnerstwa zawiązanego przez MINI i Pitti Immagine, łączącego dwa światy poprzez wartości i cele nawiązujące do współczesnego stylu życia.

Partnerstwo dwóch firm objęło także udział w 91. targach Pitti Uomo, które zorganizowano między 10 a 13 stycznia w Fortezza da Basso we Florencji: ponownie ze zorientowaniem na nowatorskie talenty w świecie mody oraz zainteresowaniem najnowszymi trendami związanymi ze stylem życia i kulturą miejską.

MINI staje się zatem źródłem inspiracji dla projektantów i początkujących artystów, nie tylko ze względu na swoją jakość estetyczną, ale także ze względu na naturalne nastawienie marki na rozwijanie pasji i wpływowych idei.

 

MINI FLUID FASHION i The Latest Fashion Buzz.

Podczas tej edycji Pitti Uomo, MINI i Pitti Immagine po raz kolejny połączyły siły, aby w konkretny sposób wesprzeć projektantów mody z różnych krajów, prezentując The Latest Fashion Buzz (najnowsze trendy mody). Na swoim terenie – MINI Space – w Piazzale delie Ghiaie, marka MINI gościła sześciu młodych i debiutujących projektantów mody, wybranych wraz z Pitti Immagine, L’Uomo Vogue i GQ. Była to dla projektantów szansa zaprezentowania własnych kolekcji i oficjalnego zaistnienia w świecie mody.

 

David Catalán (Hiszpania), Estelita Mendonça (Portugalia), Feng Chen Wang (Chiny), Sissi Goetze (Niemcy), Pronounce (Chiny), Luca Magliano (Włochy) – tych zdolnych twórców z różnych krajów oraz środowisk akademickich i zawodowych wybrano zgodnie z motywem przewodnim MINI FLUID FASHION „Bold Meets Genderless”, gdzie MINI interpretuje modę jako zjawisko odważne i pozbawione granic, odrzucające klasyczne zasady i skierowane do zróżnicowanej grupy docelowej o płynnej identyfikacji płciowej.

 

Spośród tej szóstki uzdolnionych projektantów wyróżnił się Pronounce (Chiny) – potrafił połączyć kreatywność i innowacyjne zastosowanie materiałów w kontekście wielokulturowym, wzbogaconym jego własnym doświadczeniem nowoczesnego kosmopolity. Zdobył tym samym roczne bezpłatne indywidualne szkolenie zaoferowane przez agencję CREATIVE AND MORE, wyszukującą talenty w dziedzinie mody.

 

MINI Space nie było jedynie stanowiskiem firmowym, ale również salonem i miejscem spotkań, w którym odwiedzający mogli odpocząć i odetchnąć atmosferą innowacyjności, stylu, designu i kreacji stylu życia. Była to przestrzeń, w której różne pokolenia projektantów mody, kupujących, dziennikarzy i gości miały okazję zapoznać się nie tylko z wynikami wspomnianego partnerstwa, ale przede wszystkim z całym zestawem wizji oraz wartości łączących MINI i Pitti Immagine, świat motoryzacji i designu ze światem mody i kreacji stylu życia.

 

MINI i Pitti

Pitti Immagine to odbywające się we Włoszech doroczne targi związane z modą. Pitti Uomo, targi poświęcone wyłącznie modzie męskiej, od 1972 roku organizowane są dwa razy w roku we Florencji; promują nowe, debiutujące, a czasem niekonwencjonalne marki odzieżowe. MINI i Pitti Immagine współpracują w różnych przedsięwzięciach od stycznia 2015 roku.

 

Podczas poprzednich edycji Pitti Uomo, marka MINI pokazała, że jej filozofia i doświadczenie w zakresie projektowania mogą znaleźć zastosowanie także poza światem motoryzacji: podczas Pitti Uomo 88, marka MINI zaprezentowała „MINI Gentleman’s Collection”, powstałą we współpracy z sześcioma zdolnymi młodymi projektantami z Włoch. Sześcioczęściowa kolekcja limitowana połączyła włoskie rękodzieło z kreatywnymi i innowacyjnymi detalami.

 

W trakcie 90. edycji Pitti Uomo, marka MINI zaprezentowała limitowaną kolekcję MINI FLUID FASHION – limitowaną serię bluz, stworzoną razem z pięcioma dobrze zapowiadającymi się projektantami z różnych krajów. Wybrani utalentowani designerzy przygotowali interpretację filozofii marki MINI afirmującej optymizm, otwarcie i brak ograniczeń, w postaci pięciu różnych przekazów na bluzie zaprojektowanej przez MINI.

 

Ponieważ przedsięwzięcia te okazały się wielkim sukcesem, współpraca z młodymi projektantami będzie kontynuowana podczas 92. targów Pitti Uomo w czerwcu 2017 roku.

 

 

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

AUTO CHINA 2018.

Beijing, 25. April 2018.
Here you can see the full-length transmission of the BMW Group press conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie