Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW na wystawie samochodowej IAA 2017 we Frankfurcie.

G01
·
G32
·
F90
·
I01
·
Automotive
·
BMW Motorsport
·
Sport
·
Motorsport Cars
·
Projektowanie, koncepcje, studia
·
Seria 7
·
Z4
·
X3
·
Seria 6
·
Gran Turismo
·
Samochody M
·
M5
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~706,41 KB)
  
Photos(116x, ~980,23 MB)
  
Videos(6x, ~-1758180352 B)

BMW rozpoczyna kampanię nadchodzących produktów marki niezwykłym pokazem nowych modeli i pojazdów koncepcyjnych podczas wystawy samochodowej IAA 2017 we Frankfurcie nad Menem. Stoisko firmy koncentruje się na rozszerzonej klasie aut luksusowych, urzekających autach koncepcyjnych i modelach produkcyjnych z wielu segmentów, wystawianych po raz pierwszy na otwartych targach handlowych. Nowe produkty prezentowane na targach we Frankfurcie w 2017 roku podkreślają status firmy BMW jako producenta pojazdów, które przyciągają swoją inspirującą konstrukcją, zastosowanymi innowacjami i radością

z jazdy, z której słynie ta marka. BMW zaprezentuje również najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie przyszłości mobilności osobistej, gdzie elektryfikacja układu napędowego, kompleksowa digitalizacja i inne postępy w dziedzinie zautomatyzowanej jazdy odgrywają szczególnie ważną rolę.

Hala 11, mieszcząca się przy głównym wejściu na teren targów, obejmuje wspólne stoisko marek BMW, MINI i BMW Motorrad i jest miejscem prezentacji ich najnowszych i przyszłych modeli. To właśnie tam nowe modele i rozwiązania oferowane przez marki BMW Group będą prezentowane pod hasłem „Przyszłość nadchodzi teraz”. Przestrzeń wystawiennicza obejmuje powierzchnię ponad 10 500 metrów kwadratowych, a biegnący wokół niej tor ma długość około 150 metrów. Na nim wszyscy odwiedzający Międzynarodowy Salon Samochodowy we Frankfurcie w dniach 14-24 września 2017 r. mogą obejrzeć nowe modele.

Zarówno BMW serii 8 Concept, jak i BMW serii 7 w wersji 40 Jahre świadczą o rozszerzonej obecności BMW w segmencie aut luksusowych. Inne aspekty radości z jazdy podczas tegorocznej wystawy we Frankfurcie przedstawią samochody BMW serii Concept Z4, nowe BMW serii 6 Gran Turismo oraz nowy model BMW X3: radość z przebywania na świeżym powietrzu, elegancję i komfort jazdy na długich dystansach, nie wspominając o wielowymiarowym sportowym charakterze prezentowanych samochodów. Wiedza uzyskana poprzez rywalizację w sportach motorowych to tradycyjny fundament marki BMW; dzięki niej powstał model BMW M8 GTE, charakteryzujący się doskonałymi osiągami, dostosowanymi do wyścigów długodystansowych. Tymczasem nowe BMW M5 to idealne przeniesienie sportowej wydajności z toru na zwykłą drogę. Nowa edycja BMW i3, która zadebiutuje podczas salonu samochodowego we Frankfurcie w 2017 r. wraz z nowym, jeszcze bardziej sportowym modelem BMW i3s, ilustruje, jak ważne dla firmy jest zapewnienie radości z jazdy oraz troska o względy ekologiczne.

Podczas frankfurckiej wystawy marka BMW Motorrad stawia na porywające i ekologiczne rozwiązania mobilności miejskiej. Ekskluzywny model BMW HP4 RACE do użytku na torze oraz BMW Motorrad Concept Link, dysponujący całkowicie elektrycznym napędem i najnowocześniejszą technologią łączności, zostaną zaprezentowane razem z licznymi pionierskimi i futurystycznymi rozwiązaniami mobilności miejskiej.

 

Dynamika, luksus i urok: BMW serii 8 Concept.

Auto BMW serii 8 Concept to dla gości targów IAA 2017 przedsmak nowego modelu marki, która wyjedzie na drogi w roku 2018: BMW serii 8 Coupe. Ten projekt to uosobienie dynamiki, luksusu i wyjątkowości, które są tak charakterystyczne dla produkowanych obecnie aut BMW coupe. Harald Krüger, prezes zarządu firmy BMW AG, wyjaśnia: „Nadchodzące BMW serii 8 Coupe pokaże, że wyjątkowa dynamika i nowoczesny luksus mogą iść w parze. Będzie to kolejny model wchodzący w skład naszej oferty samochodów luksusowych, który stanie się punktem odniesienia dla aut coupe w segmencie”.

BMW serii 8 Concept pokazuje, czego możemy się spodziewać. Klasyczna stylistyka łączy się z nowymi rozwiązaniami. Zdecydowane linie podkreślą powierzchnię i rzeźbę samochodu, nadając mu bezkompromisowo sportowy wygląd. Sylwetka modelu BMW serii 8 Concept składa się z długiej maski, łagodnej linii dachowej i tylnej krawędzi wyrywającej się ku górze. Stylistyka wnętrza i dobór materiałów wykończeniowych celowo odzwierciedlają tę rozgrywkę pomiędzy dynamiką, a luksusem. Linie w obszarze kokpitu zbiegają się ku przodowi, przykuwając uwagę kierującego na czynnościach związanych z prowadzeniem pojazdu. Skóra z merynosów, dźwignia zmiany biegów zakończona gałką z wielopłaszczyznowym szlifem czy kontroler iDrive wykonany z kryształu Swarovskiego w kolorze zadymionego kwarcu nadają wnętrzu ekskluzywny wygląd.

 

Nowe podejście do roadstera: BMW serii Z4 Concept.

Prezentowany podczas targów samochodowych IAA 2017 w Frankurcie model BMW serii Z4 Concept to ucieleśnienie niepohamowanej przyjemności z jazdy. Ten projekt stanowi również spojrzenie w przyszłość do przyszłej wersji produkcyjnej, której premiera przewidziana została na nadchodzący rok. Dzięki krótszej masce i ostrym zwisom kierowca znajduje się bliżej środka samochodu niż w poprzednich roadsterach BMW. Powierzchnie i kształty BMW serii Z4 Concept zapewniają mu nowoczesny i interesujący wygląd.

Duże, montowane z tyłu kół przednich odpowietrzniki prowadzą wzrok po modelowanych powierzchniach bocznych auta. Wygląd z przodu przywodzi na myśl klasyczne modele roadstera BMW. Stylistyka atrapy chłodnicy BMW odwołuje się do modelu BMW 328 Mille Miglia. Szeroki zarys i niskie zawieszenie dają samochodowi prawdziwie ekstrawagancki wygląd, podobny do BMW Z8. Jako pierwszy samochód BMW, model Concept Z4 posiada cztery, zainstalowane pionowo reflektory przednie, gdzie dwie lampy umieszczono jedna nad drugą z każdej strony. Maska zakrzywia się nad kołami przednimi, nadając intrygujący i opływowy kształt przodowi pojazdu.

To płynne przejście od nadwozia do wnętrza samochodu jest widoczne również w stylistyce i kolorystyce modelu BMW serii Z4 Concept. Prawie całe wykończenie wnętrza przyjmuje kolor karoserii, a tylko kokpit kierowcy wyróżnia się na tle czarnego wykończenia, co kładzie nacisk na radość z jazdy.

 

Wygląd, wygoda jazdy na długich dystansach i praktyczność: nowy model BMW serii 6 Gran Turismo.

Nowe BMW serii 6 Gran Turismo to rewelacyjna mieszanka intrygującego stylu coupe, luksusowego komfortu jazdy na długich dystansach i dużej praktyczności. Systematyczna ewolucja tego formatu nadwozia odzwierciedla się wyjątkowo w eleganckiej sportowej elegancji modelu, jak również w jego wyjątkowej dynamice. Wewnątrz samochodu, kokpit jest wyjątkowo przestronny i ukierunkowany na kierowcę, dla którego przewidziany został podwyższony fotel. Tylna część wnętrza zawiera trzy pełnowymiarowe fotele, a pojemność bagażnika może być zwiększona z 610 do maksymalnie 1800 litrów.

Inteligentna lekka konstrukcja umożliwiła zmniejszenie wagi samochodu o średnio 150 kilogramów w porównaniu do poprzedniego modelu. Wraz ze znaczną poprawą właściwości aerodynamicznych samochodu, zwiększeniem mocy i wyjątkową wydajnością silników, takie rozwiązanie podkreśla sportowy charakter samochodu oraz zapewnia większą oszczędność paliwa.

 

Najbardziej innowacyjny SAV średniej wielkości: nowe BMW X3.

Nowy model BMW X3 ma zapisać kolejny rozdział w historii sukcesu tego średniej wielkości modelu samochodu SAV. Jego wygląd jest teraz bardziej imponujący i dynamiczny, zastosowany układ napędowy – bardziej wydajny, a wykończenie – wyjątkowo luksusowe. Trzecia generacja modeli BMW serii X3 podąża ścieżką wyznaczoną przez ślady opon swoich poprzedników, łącząc w sobie wygląd wytrzymałego pojazdu terenowego

z iście sportowymi osiągami. Poziom komfortu można dalej podwyższyć poprzez zastosowanie szeregu nowych opcji wyposażenia, takich jak trójstrefowa automatyczna klimatyzacja, pakiet Ambient Air, aktywna wentylacja foteli czy panoramiczny dach szklany.

Zwiększona wydajność silnika korzystnie wpływa na sportowe ambicje modelu oraz gwarantuje mniejsze zużycie paliwa przez nowy SAV; podobne wyniki osiągnięto poprzez zastosowanie inteligentnej, lekkiej konstrukcji, która pozwoliła na zmniejszenie wagi samochodu nawet o 55 kilogramów w stosunku do poprzedniego modelu. Nowy BMW X3 charakteryzuje się wyjątkową aerodynamiką, a jego współczynnik oporu powietrza (Cd) wynosi jedynie 0,29.

 

Większa przyjemność z jazdy i zero emisji CO2: nowe modele BMW i3 i BMW i3s.

Najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w segmencie samochodów kompaktowych premium na świecie oferuje teraz świeże elementy stylistyczne, przełomowe elementy wyposażenia oraz nowe usługi cyfrowe, dzięki którym jazda w terenie to zero emisji i ogromna radość z jazdy. Do modelu BMW i3 dołączył teraz nowy wariant. Dzięki wyższej wydajności, specyficznej dla modelu technologii podwozia, znacznie bardziej dynamicznych cechach jazdy i konstrukcji specyficznej dla tego modelu, nowe BMW i3s dobitnie pokazuje sportową stronę mobilności elektrycznej.

Zwinność jazdy charakterystyczna dla obu modeli została jeszcze bardziej udoskonalona dzięki zoptymalizowanemu układ dynamicznej kontroli trakcji (DSC). Inne nowe funkcje w BMW i3 i BMW i3s obejmują usługę informacji o miejscach parkingowych (On-Street Parking Information), unikatową usługę ładowania cyfrowego BMW (Digital Charging Service) i asystenta mobilności osobistej BMW Connected.

 

Teraz z napędem M xDrive: nowe BMW M5.

Model najnowszej generacji BMW M5 (łączne zużycie paliwa: 10,5 l/100 km [26,9 mpg imp], łączna emisja CO2: 241 g/km, dane wstępne) po raz pierwszy dodaje inteligentny napęd na wszystkie koła M xDrive do znanego układu napędu / podwozia / system aerodynamicznego serii M. Takie rozwiązanie wnosi te limuzynę o wysokich osiągach na nowy poziom dynamiki jazdy, zapewniając dodatkową użyteczność do codziennej jazdy we wszystkich warunkach. Elektronicznie sterowany, w pełni zmienny rozkład mocy pomiędzy przednią i tylną osią łączy się z aktywnym mechanizmem różnicowym M, który również działa w pełni zmiennie i zapewnia efekt blokady w zakresie od 0 do 100 procent na tylnej osi. Rezultat: moc generowana przez silnik V8 bi-turbo o mocy 441 kW/600 KM z technologią M TwinPower Turbo pozwala osiągać wyjątkową dynamikę na drodze. Nowy BMW M5 przyspiesza od 0 do 100 km/godz. w ciągu 3,4 sekundy.

Specyficzne dla modelu elementy konstrukcji nowego BMW M5 to między innymi dach wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknami węglowymi (CFRP). Zastosowanie dachu i innych elementów z tworzywa wzmocnionego włóknami węglowymi (np. układu wydechowego) pozwoliło na zmniejszenie wagi pojazdu, dzięki czemu nowy BMW M5 z napędem na wszystkie koła M xDrive jest lżejszy niż model, który zastępuje.

 

Na trasie do Le Mans: nowy model BMW M8 GTE.

BMW Motorsport wykorzystuje salon samochodowy IAA 2017, aby przedstawić swój nowy flagowy pojazd, który stanie do rywalizacji w międzynarodowych wyścigach GT: BMW M8 GTE. W nadchodzącym sezonie, nowy samochód wystartuje w wyścigach takich jak mistrzostwa wyścigów długodystansowych FIA World Endurance, a tym samym rozpocznie taką rywalizację jeszcze przed wprowadzeniem na rynek nowego BMW serii 8 Coupe. Wśród planowanych zawodów są legendarne wyścigi 24 Hours of Le Mans.

Silnik V8 z technologią BMW TwinPower Turbo, która jest ograniczona przepisami do pojemności skokowej rzędu 4,0 litra, pochodzi z jednostki produkowanej seryjnie i ma nominalną moc wyjściową przekraczającą 500 KM, w zależności od klasyfikacji. Inteligentna lekka konstrukcja pozwala na zmniejszenie ciężaru nowego BMW M8 GTE do około 1.220 kilogramów.

 

Luksus, styl i tradycja: BMW serii 7 w wersji 40 Jahre.

Unikalna kombinacja luksusu, radości z jazdy i innowacji określa charakter serii BMW 7 już od czterech dekad. Model BMW serii 7 w wersji 40 Jahre stanowi wyjątkowo skoncentrowane połączenie tych tradycyjnych cech serii. Oferowany w wersji specjalnej model wykorzystuje wyjątkowe elementy konstrukcyjne podkreślające elegancję i nowoczesną stylistykę tego luksusowego sedana.

Modele BMW serii 7 w wersji 40 Jahre zostaną produkowane w ograniczonej ilości 200 sztuk i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta w fabryce Dingolfing, stanowiącej własność firmy BMW. Przyciągający uwagę lakier BMW Individual w wariantach Czyste srebro metalizowany i Czarny azuryt metalizowany sprawia, że karoseria samochodu zawsze przyciąga uwagę. Do najważniejszych elementów tworzących ekskluzywną atmosferę wnętrza samochodu należy wysokiej jakości skóra z merynosów BMW Individual w kombinacji kolorów Smoke White / Cohiba lub Smoke White / Black.

 

Nieustanny postęp na drodze ku zautomatyzowanej jeździe.

Rosnący stopień zastosowania automatyki napędu odgrywa kluczową rolę w głównych zmianach zachodzących w mobilności indywidualnej. BMW Group jest zaangażowana w poszerzanie wiedzy fachowej w dziedzinie automatycznej / autonomicznej jazdy. W tym zakresie firma może powołać się na wieloletnie doświadczenie i bogate zaplecze wiedzy, a także na doświadczenie swoich partnerów.

Posiadany przez BMW udział w firmie HERE, globalnym liderze wśród dostawców technologii w dziedzinie danych nawigacyjnych, pozwala na opracowanie niezwykle dokładnej mapy. Współpraca z firmami Intel i Mobileye tworzy cyfrowy ekosystem do opracowywania wysokiej jakości, bezpiecznych i zautomatyzowanych funkcji napędowych, które między innymi zostaną zastosowane przy projektowaniu serii BMW iNext. W Campus Unterschleißheim, nowym centrum rozwojowym BMW zajmującym się kwestiami zautomatyzowanej jazdy, firma może łączyć całą posiadaną wiedzę z zakresu łączności samochodowej i zautomatyzowanej jazdy. Ponadto, flota 40 samochodów BMW serii 7 została przystosowana do pełnienia roli samochodów testowych w próbach jazdy wysoce i w pełni zautomatyzowanej.

 

Nowe spojrzenie na mobilność miejską: BMW Motorrad Concept Link.

Na wystawie we Frankfurcie BMW Motorrad zaprezentuje projekt nowego segmentu pojazdów, a także wizję mobilności miejskiej na dwóch kołach. BMW Motorrad Concept Link to pojazd bezemisyjny, sportowy i zwinny, a także oferujący innowacyjne funkcje i łączność cyfrową. Ten pojazd koncepcyjny łączy świat analogowy z cyfrowym, służąc jednocześnie jako środek transportu oraz urządzenie komunikacyjne.

 

Wydajność i ekskluzywność nie do pobicia: BMW HP4 RACE.

Innym ważnym elementem targowej oferty BMW Motorrad pokazanej we Frankfurcie jest prezentacja BMW HP4 RACE. Nowy model to pierwszy na świecie produkowany przemysłowo motocykl wyposażony w ramę wykonaną z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknami węglowymi (CFRP). BMW HP4 RACE to prawdziwy motocykl wyścigowy, który zostanie wyprodukowany indywidualnie w ramach cyklu liczącego 750 sztuk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalsze informacje na temat oficjalnych danych dotyczących zużycia paliwa, określonych wartości emisji CO2 oraz zużycia energii elektrycznej dla nowych samochodów osobowych są zawarte w następujących wytycznych: „Leitfaden über Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” (Wytyczne dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii elektrycznej dla nowych samochodów osobowych), które można uzyskać u wszystkich sprzedawców samochodów oraz od Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, a także pod adresem WWW http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html. LeitfadenCO2 (GuidelineCO2) (PDF ‒ 1.9 MB).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie