Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

MINI LIVING – BUILT BY ALL. Podczas Tygodnia Designu w Mediolanie MINI przedstawia wizjonerską koncepcję mieszkalną.

Na tegorocznych targach Salone del Mobile odbywających się od 17 do 22 kwietnia w Mediolanie MINI we współpracy z londyńskim biurem architektonicznym Studiomama prezentuje instalację MINI LIVING – BUILT BY ALL. Instalacja pokazuje wizjonerską koncepcję mieszkalną będącą wynikiem bliskiej współpracy mieszkańców i architektów. Na niewielkim metrażu powstają bardzo osobiste, atrakcyjne pomieszczenia – zgodnie z podstawową zasadą MINI „kreatywnego wykorzystania przestrzeni”.

Lifestyle
·
Lifestyle - wydarzenia
·
MINI
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Monachium / Mediolan. Na tegorocznych targach Salone del Mobile odbywających się od 17 do 22 kwietnia w Mediolanie MINI we współpracy z londyńskim biurem architektonicznym Studiomama prezentuje instalację MINI LIVING – BUILT BY ALL. Instalacja pokazuje wizjonerską koncepcję mieszkalną będącą wynikiem bliskiej współpracy mieszkańców i architektów. Na niewielkim metrażu powstają bardzo osobiste, atrakcyjne pomieszczenia – zgodnie z podstawową zasadą MINI „kreatywnego wykorzystania przestrzeni”. BUILT BY ALL to już trzecia instalacja MINI prezentowana w Mediolanie. „MINI LIVING oferuje kreatywne rozwiązania w zakresie wspólnego życia w mieście – na niewielkiej przestrzeni, ale z wieloma możliwościami i dużą elastycznością. Nasza pierwsza duża inwestycja obejmująca ponad 50 mieszkań oraz przestrzeń wspólną i publiczną powstaje obecnie w Szanghaju. Tak jak w „BUILT BY ALL” również tu mieszkańcy są współtwórcami swojej przestrzeni”, wyjaśnia Esther Bahne, szefowa strategii marki i innowacji w biznesie MINI.”

Samodzielne kreowanie świata przyszłości – człowiek w centrum uwagi.

MINI Living – BUILT BY ALL rozszerza podstawowe tematy MINI Living, takie jak kreatywne wykorzystanie małej powierzchni mieszkalnej, przestrzeni publicznej i pogodzenia interesów prywatnych i wspólnotowych, o zasadę partycypacji. „Dzisiejszy ustandaryzowany rynek mieszkaniowy spełnienia indywidualne wymagania jedynie w ograniczonym stopniu. Dlatego nasza instalacja MINI Living – BUILT BY ALL sprawia, że ludzie są aktywnymi twórcami w samym centrum procesu projektowania. Wierzymy, że jakość przestrzeni mieszkalnej zależy od tego, jak bardzo mieszkańcy identyfikują się ze swoim domem”, wyjaśnia Oke Hauser, główny dyrektor kreatywny MINI LIVING.”

MINI LIVING FACTORY OF IDEAS.
Odwiedzający Tydzień Designu będą mieli okazję zobaczyć, jakie korzyści MINI LIVING przyniesie mieszkańcom w przyszłości. Oprócz oglądania instalacji mogą też sami stać się projektantami w tak zwanym FACTORY OF IDEAS. Zgodnie z ideą architektury partycypacyjnej, odwiedzający mają możliwość tworzenia własnych wizji miejskiej przestrzeni mieszkaniowej w postaci małych modeli konceptualnych. Będą one eksponowane w trakcie wystawy na „Ścianie Sławy”. W całości symbolizuje ona stale powiększające się mikrosąsiedztwo.

Instalacja MINI LIVING – BUILT BY ALL.

Tegoroczna instalacja MINI LIVING znajduje się na przestrzeni przyległej do kompleksu budynków w Zona Tortona: odwiedzający – a nawet sami architekci – będą mogli zobaczyć tam pełnowymiarową realizację czterech różnych koncepcji mieszkalnych, zaprojektowanych we współpracy z londyńskim biurem projektowym Studiomama. Prezentowane tu są cztery różne mieszkania o powierzchni zaledwie od 15 do 20 metrów kwadratowych, ale na bardzo różnych planach i w różnych kształtach, kolorach i materiałach. Wyrażają one nie tylko indywidualną osobowość swoich mieszkańców, ale także ukazują różnorodność i zasięg tej koncepcji. Mieszkania są osadzone w przestrzeni wspólnej pełniącej na przykład takie funkcje jak wspólna kuchnia, strefa fitness i atrium. Instalacja wykorzystuje przy tym istniejącą strukturę pomieszczenia, taką jak filary i dźwigary, rozszerzając je o dodatkowe funkcje. W ten sposób w starym budynku fabrycznym powstaje własne, żywe mikrosąsiedztwo. Instalacja pokazuje jednocześnie, że w przyszłościowej architekturze miejskiej można wykorzystać nawet wnętrze pustego budynku. Puste domy towarowe, centra handlowe czy biura mogą stać się w przyszłości potencjalną przestrzenią mieszkalną.

Instalację można zwiedzać od 17 do 22 kwietnia 2018 r. podczas targów Salone del Mobile na Via Tortona 32 w Mediolanie (Włochy). 

O MINI LIVING.

MINI LIVING to inicjatywa, w ramach której MINI od 2016 roku zajmuje się rozwiązaniami architektonicznymi dla miejskich przestrzeni przyszłości. BUILT BY ALL to już trzecia instalacja, w które MINI prezentuje aspekty MINI LIVING podczas Tygodnia Designu w Mediolanie. Już w ubiegłych latach MINI LIVING przedstawiła w Mediolanie instalacje MINI LIVING – BREATHE i MINI LIVING – Do Disturb, będące wizjonerskimi koncepcjami współdzielonego i opartego na współpracy mieszkania, życia i pracy w mieście. W roku 2019 w Szanghaju zostanie otwarty pierwszy realnie zamieszkany projekt MINI LIVING: w przebudowanych budynkach przemysłowych o powierzchni prawie 8000 metrów kwadratowych powstaje innowacyjna koncepcja przestrzenna do mieszkania, życia i pracy.

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie