Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Nowy BMW Cockpit i bezprzewodowy Apple CarPlay – nowe cyfrowe funkcje w ofercie.

Intuicyjna, łatwa obsługa i szerokie możliwości personalizacji - zmodernizowany system multimedialny BMW Cockpit zadebiutuje w BMW serii 8. Następnie pojawi się w BMW X7, BMW X5, BMW serii 3, a także BMW Z4. Od listopada 2018 r. wszystkie modele BMW, BMW i oraz MINI będzie można zamawiać z dostępem do usługi Apple CarPlay.

G07
·
G05
·
G29
·
Technologia
·
Systemy wspomagania kierowcy
·
X7
·
Seria 8
·
X5
·
Seria 3
·
Z4
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~113,22 KB)
  
Photos(20x, ~108,63 MB)

Warszawa. W nowej odsłonie BMW Cockpit jest jeszcze bardziej skoncentrowany na potrzebach kierowcy zapewniając mu intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji systemu multimedialnego. Daje większe możliwości personalizacji i dostosowania wyświetlanych treści do indywidualnych preferencji użytkownika. Sterowanie systemem operacyjnych BMW 7.0 zostało ulepszone pod kątem rozpoznawania głosu. Zmodernizowano także obsługę gestem, która będzie rozszerzona o dwa dodatkowe ruchy – najnowsza generacja systemu będzie rozpoznawała aż siedem gestów.  
 

BMW zyskuje jeszcze bardziej cyfrowy charakter.

Od marca 2019 r. po raz pierwszy oferowany będzie inteligentny asystent osobisty BMW, który reaguje na angielskie hasło „Hey BMW”. To początek nowej ery, w której kierowcy w coraz większym stopniu będą mogli głosowo obsługiwać samochód czy uzyskać dostęp do jego funkcji i informacji. System uczy się nawyków i przyzwyczajeń, a następnie jest w stanie stosować je w odpowiednim kontekście. W efekcie może skuteczniej pomagać kierowcy, ponieważ zna jego preferencje, np. pozycję foteli, temperaturę czy miejsca, które często odwiedza.
 
Charakterystyczną cechą inteligentnego asystenta osobistego BMW jest to, że kierowcy mogą nadać mu imię, dając jeszcze bardziej indywidualny charakter. W przyszłości asystent będzie służyć kierowcy pomocą również poza samochodem, w domu za pośrednictwem inteligentnego głośnika lub przez smartfon w dowolnej lokalizacji. Dodatkowo, będzie on kompatybilny z innymi cyfrowymi asystentami głosowymi zapewniając szybką komunikację.

 

Cyfrowy, inteligentny, zindywidualizowany i zawsze aktualny.

Cyfrowy wyświetlacz jest teraz bardziej czytelny i pozwala na łatwy dostęp do najważniejszych funkcji. Wraz z modernizacją BMW Cockpit dostępne są także nowe opcje dostosowywania ekranu. Zawartość do dziesięciu stron w menu głównym może być teraz indywidualnie skonfigurowana. Zależnie od preferencji wyświetlacz może mieć układ z dwoma, trzema lub czterema obszarami prezentującymi najważniejsze informacje aktualizowane w czasie rzeczywistym. 
 
Nowością jest kształt wirtualnych zegarów. Wcześniejszy design przypominający analogowe wskaźniki został zastąpiony przez zaokrąglony kształt otwarty od środka, na którym zlokalizowane są prędkościomierz i obrotomierz. W środkowej części ekranu prezentowana jest mapa nawigacji z zaznaczeniem aktualnej pozycji pojazdu. Informacje dotyczące systemów wspierających są wyświetlane po lewej stronie, natomiast treści po prawej stronie mogą być indywidualnie dopasowane. Personalizacja jest możliwa dzięki przyciskowi umieszczonemu w kierownicy, który pozwala na wyświetlenie takich informacji jak zużycie paliwa, opcje sportowe, a także wskaźnik pomiaru siły G w takcie dynamicznej jazdy po krętych trasach. 
 
Wygoda użytkowania w połączeniu z urządzeniami mobilnymi.

Od listopada 2018 r. wszystkie modele BMW, BMW i oraz MINI w Polsce będzie można zamawiać z dostępem do bezprzewodowej obsługi Apple CarPlay. To kolejny krok w kierunku wygody użytkownika i jego indywidualnych potrzeb. Dzięki usłudze kierowca może korzystać z najważniejszych funkcji telefonu z poziomu wyświetlacza w samochodzie czy systemu iDrive. Apple CarPlay daje bezpośredni dostęp do nawigacji, połączeń, pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości oraz słuchanie muzyki. Aplikacja korzysta z funkcji sterowania głosowego Siri, dzięki czemu kierowca podczas jazdy może pozostać skoncentrowany na drodze.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie