Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Nowe BMW C 400 GT.

Nowe BMW C 400 GT: Gran Turismo wśród średniej wielkości skuterów zapewniające komfort, dynamikę i mnóstwo radości z jazdy.

 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~674,67 KB)
  
Photos(37x, ~109,18 MB)

Nowe BMW C 400 GT: Gran Turismo wśród średniej wielkości skuterów zapewniające komfort, dynamikę i mnóstwo radości z jazdy.

Wraz z debiutem C 600 Sport i C 650 GT, pojazdów premium w segmencie maxi skuterów, w roku 2011 firma BMW Motorrad stworzyła nowy segment w zakresie mobilności w mieście. Jesienią 2017 roku dołączyło C 400 X, dynamiczny pojazd premium segmentu średniej wielkości skuterów. Wraz z nowym BMW C 400 GT firma BMW Motorrad prezentuje teraz średniego skutera w wersji Gran Turismo zaprojektowanej z myślą o jeszcze większym komforcie i możliwościach turystycznych. Czy to w mieście, w drodze do pracy, czy też na wyciecze po pracy lub w weekend – nowe C 400 GT jest idealnym kompanem do spędzania wolnego czasu na jednośladzie. Nie tylko solo, ale też we dwójkę.

Powerful, efficiency-optimised single-cylinder engine combined with CVT transmission, vibration decoupling and ASC.

The C 400 GT is powered by the efficiency-optimised single-cylinder engine with an output of 34 hp (25 kW) as is also used in the C 400 X. Power transmission is via a CVT (Continuously Variable Transmission) gearbox and a torsionally stiff drivetrain swing arm with innovative swing arm bearing for minimum vibration and therefore maximum comfort. Automatic Stability Control ASC ensures increased safety during acceleration, especially on slippery surfaces.

Mocny silnik jednocylindrowy o zwiększonej wydajności w połączeniu z przekładnią CVT, separacją wibracji i ASC.

C 400 GT napędza zoptymalizowany pod względem wydajności silnik jednocylindrowy o mocy (25 kW) 34 KM stosowany również w C 400 X. Za transmisję napędu odpowiada bezstopniowa przekładnia CVT oraz sztywny skrętnie wahacz napędowy z ułożyskowaniem zapewniającym minimalne przenoszenie wibracji i możliwie najwyższy komfort. Automatyczna kontrola stabilności ASC zapewnia zwiększone bezpieczeństwo podczas przyspieszania – szczególnie na śliskich nawierzchniach.

Oświetlenie diodowe w standardzie, BMW Motorrad Connectivity jako fabryczne wyposażenie dodatkowe.

Oprócz standardowego oświetlenia diodowego nowe BMW C 400 GT oferuje również nowatorskie i niespotykane wcześniej w tym segmencie rozwiązania w zakresie łączności. Na przykład w fabrycznym wyposażeniu dodatkowym dostępny jest wielofunkcyjny zestaw wskaźników z pełnokolorowym wyświetlaczem TFT o przekątnej 6,5 cala. W połączeniu z nowym multikontrolerem BMW Motorrad umożliwia kierowcy błyskawiczny i nierozpraszający uwagi dostęp do wszystkich funkcji pojazdu i systemu Connectivity. Oprócz wygodnego telefonowania i słuchania muzyki podczas jazdy Connectivity umożliwia np. również nawigację za pomocą praktycznych strzałek.

Elegancka stylistyka z ulepszoną ochroną przed wiatrem i czynnikami atmosferycznymi, jak również przemyślana koncepcja bagażowa z flexcasem.

Nowe BMW C 400 GT można od razu rozpoznać jako członka rodziny C marki BMW Motorrad. Wygląda elegancko i funkcjonalnie – zawsze gotowe do miejskich przejażdżek czy dłuższych wycieczek w dwie osoby. Od przodu wyróżniają go podwójne, aerodynamiczne reflektory diodowe z oryginalnymi opcjonalnymi światłami dziennymi (w zależności od kraju) w postaci elementów światłowodowych. Nowe Gran Turismo segmentu średnich skuterów wyróżnia się na tle konkurencji gładką i niezwykle organicznie zaprojektowanymi owiewkami z wbudowanymi kierunkowskazami. Dzięki lepszej ochronie przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi poprzez wyższą szybę niż w C 400 X oraz dzięki przemyślanej koncepcji bagażowej z dwoma schowkami na rękawiczki i flexcasem pod wygodną podwójną kanapą nowy skuter oferuje wszystko, czego potrzeba do codziennej i turystycznej jazdy. Dodatkowy komfort w nowym C 400 GT zapewnia standardowy system Keyless Ride. Umożliwia on bardzo wygodną obsługę zapłonu, zamka kierownicy, kanapy, korka wlewu paliwa i schowków. Wysoki komfort zapewnia w C 400 GT kanapa z oddzielnym oparciem dla kierowcy i pasażera oraz podesty zamiast podnóżki podnóżków dla pasażera.

Atrakcyjne kolory w różnych charakterach.

Nowe BMW C 400 GT dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych. Biel alpejska niemetalizowana mocno uwydatnia oryginalną stylistykę skutera. Świeży i lekki odcień podkreśla również kluczowe cechy nowego Gran Turismo, takie jak zwinność, wygodne wsiadanie i łatwość prowadzenia. Z kolei kolor Moonwalk Grey metalizowany akcentuje nowoczesną i niezależną spójność dynamicznego Gran Turismo. Nowe C 400 GT w tym kolorze wygląda szczególnie nowocześnie i harmonizuje z zastosowanymi kontrastującymi kolorami, tworząc harmonijne wrażenie ogólne. Trzecim oferowanym kolorem jest metalizowany Blackstorm, który podkreśla szlachetną i wysokogatunkową prezencję C 400 GT.

Najważniejsze cechy techniczne nowego BMW C 400 GT:

 • Silnik jednocylindrowy o ulepszonej sprawności, pojemności skokowej 350 cm3 , wysokim momencie obrotowym i skrzynia biegów CVT.
 • Bardzo kompaktowa konstrukcja z mokrą miską olejową.
 • 25 kW (34 KM) przy 7500 obr/min i 35 Nm przy 6000 obr/min.
 • Elektroniczny wtrysk paliwa, cyfrowy sterownik silnika i ASC.
 • Układ jezdny z wytrzymałą stalową ramą kratownicową.
 • Sztywny skrętnie wahacz napędowy z innowacyjnym łożyskiem minimalizującym wibracje.
 • Widelec teleskopowy z przodu i dwie kolumny resorujące o dużym skoku z tyłu.
 • Wydajny układ hamulcowy ze standardowym układem ABS.
 • Podesty dla pasażera zamiast oddzielnych podnóżków.
 • Kanapa z oddzielnym oparciem dla kierowcy.
 • Oświetlenie diodowe w standardzie.
 • Diodowe światło dzienne w wyposażeniu dodatkowym.
 • Keyless Ride w standardzie.
 • Connectivity: wielofunkcyjny zestaw wskaźników z kolorowym wyświetlaczem TFT o przekątnej 6,5 cala i wieloma funkcjami jako fabryczne wyposażenie dodatkowe.
 • Dynamiczna, niepowtarzalna stylistyka.
 • Lepsza ochrona przed wiatrem i czynnikami atmosferycznymi oraz komfortowa ergonomia.
 • Duża przestrzeń bagażowa z dwoma schowkami i flexcasem.
 • Atrakcyjne wersje kolorystyczne w różnych charakterach.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie