Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Grupa Bońkowscy z drugim salonem BMW i MINI w Szczecinie

Z początkiem grudnia br. rozpocznie działalność drugi salon dealerski BMW MINI Bońkowscy w Szczecinie. Tym razem obiekt został zlokalizowany po prawobrzeżnej stronie miasta przy ul. Hangarowej 17. Dzięki temu, mieszkańcy całego województwa zachodniopomorskiego zyskają łatwiejszy i szybszy dostęp do produktów BMW Group.

Sprawy korporacyjne
 

Kontakt prasowy

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel.: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, 86,47 KB)
  
Zdjęcia(13x, 118,77 MB)

Właścicielami nowego salonu są Dominika i Dariusz Bońkowscy oraz Angelika Sawicka. Państwo Bońkowscy związani są z marką BMW od 2007 r. W historii Grupy Bońkowscy jest to już kolejna lokalizacja w Szczecinie. Pierwszym był salon przy ul. Golisza, który po 3 latach został przeniesiony do najnowocześniejszego, jak na tamte czasy salonu w Ustowie, spełniającego wszelkie standardy marki BMW. Widoczne zmiany trendów rynkowych, oraz rozwój infrastruktury miejskiej skłonił Grupę Bońkowscy do rozszerzenia działalności w mieście i otwarcie drugiego, większego obiektu po prawobrzeżnej stronie aglomeracji.

Salon powstał na terenie o powierzchni 12 000 m2 i liczy ponad 2 400 m2 powierzchni użytkowej. Znajdą się w nim samochody marki BMW, w tym modele należące do linii M i klasy luksusowej oraz ekspozycja modeli elektrycznych i hybrydowych. Marka MINI została tu przeniesiona w całości, a auta z jej portfolio są prezentowane w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Ofertę salonu uzupełnią pojazdy używane.

W nowym miejscu znajduje się 10 stanowisk naprawczych, 2 stanowiska diagnostyczne, 2 stanowiska detailingu samochodowego oraz myjnie ręczne i automatyczne. Mimo relokacji całej floty MINI do nowej lokalizacji, klienci marki będą mogli serwisować swoje auta we wszystkich salonach BMW Bońkowscy. Obecnie to dwa salony w Szczecinie i jeden w Gorzowie.

– Zainteresowanie markami BMW Group, a co za tym idzie rozbudowa sieci salonów Grupy Bońkowscy to dla nas duża radość i satysfakcja. Cieszymy się, że klienci będą mieli jeszcze więcej możliwości, by doświadczać radości z jazdy, wybierając z szerokiego portfolio modeli, które znajdą się w ofercie salonu. Również z klasy luksusowej, takich jak flagowe BMW serii 7, X7 i 8, jak też ekscytujących sportowych modeli BMW M - powiedział Christian Haririan, Dyrektor Generalny BMW Group Polska.                                                                  

– Otwierając drugi punkt w Szczecinie chcemy zostać liderem segmentu premium w województwie zachodniopomorskim, a nasze ambicje sprzedażowe tylko w  tym salonie to blisko 1000 samochodów rocznie. Dzięki przeniesieniu całego portfolio MINI do większego salonu, zyskaliśmy możliwość i powierzchnię do rozwoju oferty mniejszego z nich. Na początek przyszłego roku szykujemy także coś wyjątkowego dla miłośników marki Motorrad – powiedziała Angelika Sawicka – Dyrektor Zarządzająca BMW MINI Motorrad Bońkowscy.

W ramach promocji otwarcia kolejnego salonu nagrano także materiał prezentujący przygotowania aut i pracowników w nowej lokalizacji.
Film można obejrzeć pod tym linkiem.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 15 krajach; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2019 firma BMW Group sprzedała ponad 2,5 miliona samochodów oraz ponad 175 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2019 wyniósł 7,118 mld euro przy obrotach wynoszących 104,210 mld euro. Wg stanu na dzień poniedziałek, 31 grudnia 2019 r. w BMW Group było zatrudnionych 133 778 pracowników.

Podstawą sukcesu ekonomicznego BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu dostaw, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska   

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska   

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska   

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska  

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group-polska/

 

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

Here you can see the on demand broadcast of the World Premiere of the new BMW S 1000 R and BMW G 310 R.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie