Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Grupa Bońkowscy z drugim salonem BMW i MINI w Szczecinie

Z początkiem grudnia br. rozpocznie działalność drugi salon dealerski BMW MINI Bońkowscy w Szczecinie. Tym razem obiekt został zlokalizowany po prawobrzeżnej stronie miasta przy ul. Hangarowej 17. Dzięki temu, mieszkańcy całego województwa zachodniopomorskiego zyskają łatwiejszy i szybszy dostęp do produktów BMW Group.

Sprawy korporacyjne
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: 0

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~85,91 KB)
  
Zdjęcia(13x, ~114,76 MB)

Właścicielami nowego salonu są Dominika i Dariusz Bońkowscy oraz Angelika Sawicka. Państwo Bońkowscy związani są z marką BMW od 2007 r. W historii Grupy Bońkowscy jest to już kolejna lokalizacja w Szczecinie. Pierwszym był salon przy ul. Golisza, który po 3 latach został przeniesiony do najnowocześniejszego, jak na tamte czasy salonu w Ustowie, spełniającego wszelkie standardy marki BMW. Widoczne zmiany trendów rynkowych, oraz rozwój infrastruktury miejskiej skłonił Grupę Bońkowscy do rozszerzenia działalności w mieście i otwarcie drugiego, większego obiektu po prawobrzeżnej stronie aglomeracji.

Salon powstał na terenie o powierzchni 12 000 m2 i liczy ponad 2 400 m2 powierzchni użytkowej. Znajdą się w nim samochody marki BMW, w tym modele należące do linii M i klasy luksusowej oraz ekspozycja modeli elektrycznych i hybrydowych. Marka MINI została tu przeniesiona w całości, a auta z jej portfolio są prezentowane w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Ofertę salonu uzupełnią pojazdy używane.

W nowym miejscu znajduje się 10 stanowisk naprawczych, 2 stanowiska diagnostyczne, 2 stanowiska detailingu samochodowego oraz myjnie ręczne i automatyczne. Mimo relokacji całej floty MINI do nowej lokalizacji, klienci marki będą mogli serwisować swoje auta we wszystkich salonach BMW Bońkowscy. Obecnie to dwa salony w Szczecinie i jeden w Gorzowie.

– Zainteresowanie markami BMW Group, a co za tym idzie rozbudowa sieci salonów Grupy Bońkowscy to dla nas duża radość i satysfakcja. Cieszymy się, że klienci będą mieli jeszcze więcej możliwości, by doświadczać radości z jazdy, wybierając z szerokiego portfolio modeli, które znajdą się w ofercie salonu. Również z klasy luksusowej, takich jak flagowe BMW serii 7, X7 i 8, jak też ekscytujących sportowych modeli BMW M - powiedział Christian Haririan, Dyrektor Generalny BMW Group Polska.                                                                  

– Otwierając drugi punkt w Szczecinie chcemy zostać liderem segmentu premium w województwie zachodniopomorskim, a nasze ambicje sprzedażowe tylko w  tym salonie to blisko 1000 samochodów rocznie. Dzięki przeniesieniu całego portfolio MINI do większego salonu, zyskaliśmy możliwość i powierzchnię do rozwoju oferty mniejszego z nich. Na początek przyszłego roku szykujemy także coś wyjątkowego dla miłośników marki Motorrad – powiedziała Angelika Sawicka – Dyrektor Zarządzająca BMW MINI Motorrad Bońkowscy.

W ramach promocji otwarcia kolejnego salonu nagrano także materiał prezentujący przygotowania aut i pracowników w nowej lokalizacji.
Film można obejrzeć pod tym linkiem.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 15 krajach; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2019 firma BMW Group sprzedała ponad 2,5 miliona samochodów oraz ponad 175 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2019 wyniósł 7,118 mld euro przy obrotach wynoszących 104,210 mld euro. Wg stanu na dzień poniedziałek, 31 grudnia 2019 r. w BMW Group było zatrudnionych 133 778 pracowników.

Podstawą sukcesu ekonomicznego BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu dostaw, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska   

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska   

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska   

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska  

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group-polska/

 

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie