Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

NAJWIĘKSZY W EUROPIE SALON DEALERSKI BMW GROUP OTWARTY W KATOWICACH

+++ Salon został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami BMW Group, co czyni go jednym z pierwszych na świecie obiektów stworzonych w oparciu o koncepcję Retail.Next. +++ To nowe podejście BMW Group, które zmienia zarówno sposób organizacji przestrzeni, jak i obsługę klienta oraz doświadczenia zakupowe. +++ Największy w Europie salon BMW znajduje się w miejscu byłej kopalni Kleofas, przy ulicy Feliksa Bocheńskiego 66 w Katowicach. Otwarcie MINI i BMW Motorrad jest planowane w 2024 roku. +++ Za inwestycję odpowiada Gazda Group, wieloletni partner BMW Group.

Sprawy korporacyjne
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Katowice. Inwestycja wpisuje się w globalną strategię BMW Group oferującą klientom nowe doświadczenia zakupowe. To największy salon BMW w Europie i jeden z pierwszych na świecie zaprojektowany zgodnie z koncepcją Retail.Next. Budynek o powierzchni 9 870 m2 powstał w miejscu byłej kopalni Kleofas i znajduje się w odległości zaledwie 3 km od dworca głównego w Katowicach. Inwestycja została zrealizowana przez Gazda Group, wieloletniego partnera BMW Group w Polsce. Jest to już trzecia lokalizacja dealera na terenie Śląska (po salonie w Gliwicach i punkcie serwisowym w Dąbrowie Górniczej) i jednocześnie pierwsza w stolicy województwa.


BMW Retail.Next zmienia proces obsługi klienta

Rozwój technologii i oferty produktowej wpływają na zmieniające się oczekiwania konsumentów. BMW Group wychodzi im naprzeciw, czego wyrazem są nowe standardy projektowania i organizacji salonów dealerskich. Ich celem jest przedefiniowanie dotychczasowej formuły kontaktu z klientem w procesie sprzedaży oraz obsługi posprzedażowej. Nowy salon BMW w Katowicach został stworzony w oparciu o koncepcję Retail.Next, zgodnie z którą goście dealera mają od wejścia zapewnioną indywidualną obsługę dostosowaną do swoich oczekiwań. Ponadto, konsultacje ze sprzedawcą odbywają się w komfortowych warunkach, bezpośrednio przy samochodzie ekspozycyjnym lub w specjalnym, kameralnym pomieszczeniu. Reorganizacji uległ także sposób prezentowania samochodów, które zwrócone są teraz przodem do klienta.

Wyjątkowa lokalizacja salonu w Katowicach

Salon BMW Gazda Group w Katowicach to najnowsze rozwiązania technologiczne i nowoczesność, które łączą się ze zrównoważonym rozwojem i historią Śląska. Obiekt znajduje się przy ulicy Feliksa Bocheńskiego 66 i powstał w miejscu kompleksu Szybu Wschodniego II kopalni węgla kamiennego Kleofas. Historia wieży szybu, która wpisana została do rejestru zabytków, sięga ponad 100 lat. Obiekt został wkomponowany w infrastrukturę salonu MINI i BMW Motorrad, tworząc w całości kompleks miasteczka BMW. Jest to wyróżnik w skali całej Europy.

- Sieć salonów dealerskich BMW w Polsce rozwija się w dynamicznym tempie. Cieszy mnie, że wraz z naszym wieloletnim partnerem, Gazda Group, możemy powitać klientów w jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów BMW w Europie. Prezentuje on przyszłość procesu sprzedaży i zupełnie nową atmosferę salonu. Naszym celem jest zaoferowanie klientom nowych, spersonalizowanych doświadczeń zakupowych, znanych do tej pory jedynie z branży dóbr luksusowych – mówi Christian Haririan, Dyrektor Generalny BMW Group Polska. Wyróżniające się produkty idą w parze z kompletnym i niepowtarzalnym doświadczeniem zakupowym. Jestem przekonany, że to nowe podejście, zdigitalizowane usługi, a także wyjątkowa i historyczna lokalizacja obiektu sprawią, że goście poczują się tu wyjątkowo.

Poza najnowszą ofertą modeli BMW, na początku 2024 roku obiekt zostanie powiększony o dział sprzedaży samochodów MINI oraz BMW Motorrad. Dealer zapewni także atrakcyjne usługi finansowania w ramach BMW i MINI Financial Services, umożliwi zakup używanych samochodów MINI i zaoferuje kompleksowe usługi serwisowe. Ponadto, klienci salonu będą mogli korzystać ze stacji ładowania samochodów elektrycznych – do ich dyspozycji jest 30 punktów.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak,

Corporate Communications Manager & Spokesperson

Tel.: +48 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: https://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie